• Головна
  • З нового року тарифи у Ладижині, як і в інших містах України, зміняться, - ДТЕК Ладижинська ТЕС
09:44, 9 листопада 2015 р.

З нового року тарифи у Ладижині, як і в інших містах України, зміняться, - ДТЕК Ладижинська ТЕС

З приходом осінніх холодів мешканці будинків з централізованим опаленням з нетерпінням чекають початку опалювального сезону. 

Відповідно у споживачів теплової енергії виникають  запитання до постачальника щодо вартості послуг, температури носія, необхідності повірки лічильників і т.п. На запитання, з якими найчастіше звертаються ладижинці у відділ реалізації тепла та послуг ДТЕК Ладижинської ТЕС, відповідає начальник підрозділу Михайло Моспан (на фото) .
 
Які тарифи на централізоване опалення сьогодні діють для споживачів? Чи будуть вони змінюватися?
 
Мешканцям ладижинських багатоповерхівок, обладнаних  приладами обліку, опалення коштує зараз  344,79 грн/Гкал (з ПДВ) (постанова № 1171 НКРЕКП від 31.03.2015р). Якщо засобів обліку тепла немає, власники помешкань платять 8,86 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з ПДВ). Для приватних будинків, які користуються централізованим опаленням, НКРЕКП з 1 березня 2015 р. встановила тариф в розмірі 334,96 грн за Гкал (з ПДВ).
 
Але є і виключення – період повірки лічильників. Періодична повірка засобів обліку води  і  теплової  енергії проводиться  впродовж строку не більше одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги, згідно Постанови Кабміну № 630, у такому порядку:
- з централізованого постачання  холодної  та  гарячої  води – згідно   із   середньомісячними   показаннями  засобів  обліку  за попередні три місяці;
- з  централізованого  опалення – згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період.
 
Наведу приклад. Із завершенням минулого опалювального сезону закінчився міжповірчий інтервал 60-ти засобів обліку тепла в 42-х будинках 5-ти головних вулиць Ладижина (Ентузіастів, Процишина, Кравчика, Прибережної та Будівельників). Теплові лічильники в цих  багатоповерхівках знаходяться в комунальній власності,  то ж повірку має своєчасно проводити міське комунальне підприємство «Ладжитлосервіс». Наразі міські комунальники вже почали виконувати роботи з демонтажу лічильників та організації їх Держповірки. Якщо роботи з  проведення Держповірки, встановлення та введення в експлуатацію цих  теплолічильників триватимуть довше 30 днів,  ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС буде вимушена нараховувати плату за централізоване опалення споживачам цих будинків відповідно  до встановлених НКРЕКП норм, а саме 8,86 грн. за кв. м. опалювальної площі.
 
Що стосується змін тарифів, то  скажу, що тарифи, на жаль, не постійна величина, вона може змінюватися в  залежності від вартості складових. На 80% тариф залежить від палива.  З нового року тарифи у Ладижині, як  і в інших містах України, зміняться.
 
Чи може Ладижинська ТЕС, як постачальник теплової енергії, регулювати температуру носія? Тобто, коли на вулиці стає тепліше, чи можна одним натиском кнопки зменшити температуру в тепломережі?
 
Регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря, виконувалось завжди. На даний час температура теплоносія підтримується на рівні нижньої межі, регламентованої нормативними документами (70 градусів). Подальше зниження температури призведе до погіршення роботи бойлерних установок. Тобто знизиться температура гарячої води в кранах споживачів. Адже вода гріється не тільки для  опалювання приміщень, а й для користування в побуті. Для того, щоб була можливість регулювати температуру теплоносія для окремого будинку, необхідно обладнати його сучасним вузлом змішування, до складу якого входить регулятор витрати теплоносія та контролер, який налаштовується на конкретні умови. Тоді вдень, коли температура зовнішнього повітря висока, витрата теплоносія буде зменшуватись, а вночі – збільшуватись. В результаті отримаємо економію енергоресурсів та більш комфортні умови для мешканців. Проте дане обладнання досить дороговартісне і рішення про його встановлення приймає власник будинку (або організація, що його обслуговує).
 
Для чого потрібно було укладати договори з Ладижинською ТЕС, як постачальником, якщо ніяких змін в наданні послуг не відбулося?
 
Перехід на прямі договори Був здійснений згідно з ухваленим у квітні 2014 року Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії
 
Звичайно, ТЕС простіше працювати с одним партнером, а не з тисячами клієнтів. Але, ми вимушені були піти на цей крок і через те, що щороку станція недотримувала  від міського комунального підприємства «Добробут» до 5 млн грн в рік за відпущене йому для мешканців жилих будинків тепло.  Варто зазначити, що наші споживачі, в більшості, є відповідальними, населення завжди сплачувало за спожиті послуги вчасно. З часу визначення ДТЕК Ладижинської ТЕС прямим виконавцем послуг для мешканців всього міста приріст заборгованості склав  лише 150,8 тис. грн. Відчуваєте різницю – 5 млн грн і 150 тис. грн? То ж, уклавши договір зі споживачами напряму, ми відмовилися від послуг «посередника» і тим самим практично зупинили катастрофічне накопичення заборгованості. Адже  кошти, які станція недоотримала за тепло, означають проблеми із закупівлею палива, необхідного для виробництва того ж тепла. Так само, нам сьогодні бракує коштів для проведення ремонтів обладнання, щоб надійно виробляти взимку тепло для міста.
 
На сьогодні ми маємо борг від населення за спожите тепло в розмірі 1 млн, 136 тис. грн. Ще 364 тис. грн нам боргують підприємства-банкрути. Це Ладижинський завод силікатної цегли та Ладижинський хлібозавод. Ну і звичайно, 28,8 млн – борг МКП «Добробут»
 
Нагадаємо, основний вид діяльності ДТЕК Ладижинської ТЕС, як і будь-якої теплової електростанції,  – виробництво електричної. Крім цього станція виробляє теплову енергію і  надає споживачам Ладижина послуги із централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання.  Також ТЕС постачає  пару для технологічних потреб підприємств міста. В 2015 році між ДТЕК Ладижинською ТЕС та споживачами Ладижина був завершений процес укладання прямих договорів  на постачання теплової енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання, централізованого опалення, холодного та гарячого водопостачання і водовідведення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...