З нового року тарифи у Ладижині, як і в інших містах України, зміняться, - ДТЕК Ладижинська ТЕС

З приходом осінніх холодів мешканці будинків з централізованим опаленням з нетерпінням чекають початку опалювального сезону. 

Відповідно у споживачів теплової енергії виникають  запитання до постачальника щодо вартості послуг, температури носія, необхідності повірки лічильників і т.п. На запитання, з якими найчастіше звертаються ладижинці у відділ реалізації тепла та послуг ДТЕК Ладижинської ТЕС, відповідає начальник підрозділу Михайло Моспан (на фото) .
Які тарифи на централізоване опалення сьогодні діють для споживачів? Чи будуть вони змінюватися?
Мешканцям ладижинських багатоповерхівок, обладнаних  приладами обліку, опалення коштує зараз  344,79 грн/Гкал (з ПДВ) (постанова № 1171 НКРЕКП від 31.03.2015р). Якщо засобів обліку тепла немає, власники помешкань платять 8,86 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з ПДВ). Для приватних будинків, які користуються централізованим опаленням, НКРЕКП з 1 березня 2015 р. встановила тариф в розмірі 334,96 грн за Гкал (з ПДВ).
Але є і виключення – період повірки лічильників. Періодична повірка засобів обліку води  і  теплової  енергії проводиться  впродовж строку не більше одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги, згідно Постанови Кабміну № 630, у такому порядку:
- з централізованого постачання  холодної  та  гарячої  води – згідно   із   середньомісячними   показаннями  засобів  обліку  за попередні три місяці;
- з  централізованого  опалення – згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період.
Наведу приклад. Із завершенням минулого опалювального сезону закінчився міжповірчий інтервал 60-ти засобів обліку тепла в 42-х будинках 5-ти головних вулиць Ладижина (Ентузіастів, Процишина, Кравчика, Прибережної та Будівельників). Теплові лічильники в цих  багатоповерхівках знаходяться в комунальній власності,  то ж повірку має своєчасно проводити міське комунальне підприємство «Ладжитлосервіс». Наразі міські комунальники вже почали виконувати роботи з демонтажу лічильників та організації їх Держповірки. Якщо роботи з  проведення Держповірки, встановлення та введення в експлуатацію цих  теплолічильників триватимуть довше 30 днів,  ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС буде вимушена нараховувати плату за централізоване опалення споживачам цих будинків відповідно  до встановлених НКРЕКП норм, а саме 8,86 грн. за кв. м. опалювальної площі.
Що стосується змін тарифів, то  скажу, що тарифи, на жаль, не постійна величина, вона може змінюватися в  залежності від вартості складових. На 80% тариф залежить від палива.  З нового року тарифи у Ладижині, як  і в інших містах України, зміняться.
Чи може Ладижинська ТЕС, як постачальник теплової енергії, регулювати температуру носія? Тобто, коли на вулиці стає тепліше, чи можна одним натиском кнопки зменшити температуру в тепломережі?
Регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря, виконувалось завжди. На даний час температура теплоносія підтримується на рівні нижньої межі, регламентованої нормативними документами (70 градусів). Подальше зниження температури призведе до погіршення роботи бойлерних установок. Тобто знизиться температура гарячої води в кранах споживачів. Адже вода гріється не тільки для  опалювання приміщень, а й для користування в побуті. Для того, щоб була можливість регулювати температуру теплоносія для окремого будинку, необхідно обладнати його сучасним вузлом змішування, до складу якого входить регулятор витрати теплоносія та контролер, який налаштовується на конкретні умови. Тоді вдень, коли температура зовнішнього повітря висока, витрата теплоносія буде зменшуватись, а вночі – збільшуватись. В результаті отримаємо економію енергоресурсів та більш комфортні умови для мешканців. Проте дане обладнання досить дороговартісне і рішення про його встановлення приймає власник будинку (або організація, що його обслуговує).
Для чого потрібно було укладати договори з Ладижинською ТЕС, як постачальником, якщо ніяких змін в наданні послуг не відбулося?
Перехід на прямі договори Був здійснений згідно з ухваленим у квітні 2014 року Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії
Звичайно, ТЕС простіше працювати с одним партнером, а не з тисячами клієнтів. Але, ми вимушені були піти на цей крок і через те, що щороку станція недотримувала  від міського комунального підприємства «Добробут» до 5 млн грн в рік за відпущене йому для мешканців жилих будинків тепло.  Варто зазначити, що наші споживачі, в більшості, є відповідальними, населення завжди сплачувало за спожиті послуги вчасно. З часу визначення ДТЕК Ладижинської ТЕС прямим виконавцем послуг для мешканців всього міста приріст заборгованості склав  лише 150,8 тис. грн. Відчуваєте різницю – 5 млн грн і 150 тис. грн? То ж, уклавши договір зі споживачами напряму, ми відмовилися від послуг «посередника» і тим самим практично зупинили катастрофічне накопичення заборгованості. Адже  кошти, які станція недоотримала за тепло, означають проблеми із закупівлею палива, необхідного для виробництва того ж тепла. Так само, нам сьогодні бракує коштів для проведення ремонтів обладнання, щоб надійно виробляти взимку тепло для міста.
На сьогодні ми маємо борг від населення за спожите тепло в розмірі 1 млн, 136 тис. грн. Ще 364 тис. грн нам боргують підприємства-банкрути. Це Ладижинський завод силікатної цегли та Ладижинський хлібозавод. Ну і звичайно, 28,8 млн – борг МКП «Добробут»
Нагадаємо, основний вид діяльності ДТЕК Ладижинської ТЕС, як і будь-якої теплової електростанції,  – виробництво електричної. Крім цього станція виробляє теплову енергію і  надає споживачам Ладижина послуги із централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання.  Також ТЕС постачає  пару для технологічних потреб підприємств міста. В 2015 році між ДТЕК Ладижинською ТЕС та споживачами Ладижина був завершений процес укладання прямих договорів  на постачання теплової енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання, централізованого опалення, холодного та гарячого водопостачання і водовідведення.
lada.fm
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
50 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вчера на Винниччине в городе Хмельнике собрали второй урожай молодого картофеля. Об этом на своей странице в Facebook написал общественный активист Виталий Дорох, сообщает сайт города Винницы 0432.ua.
Общество
4 ноября группа оперативных сотрудников СБУ и следователь по особо важным делам ГПУ провели обыски в винницком офисе кэшбек-сервиса LetyShops и квартире совладельца компании. Cиловики официально не пояснили причины визита. Mind выяснил подробности произошедшего.   Что инкриминируют? Источники из СБУ сообщили СМИ, что LetyShops «занимается антигосударственной деятельностью». Mind дважды просил  пресс-службу этого ведомства сообщить, по каким статьям заведен...
Культура
17 ноября начал работу Гогольфест в Виннице. Локацией для художественного события стал завод "Кристал" на улице 600-летия. Художники, театралы, музыканты, режиссеры из разных уголков Украины и мира попытались показать, какое оно настоящее, современное искусство.Фестиваль стартовал в 12:00. Авангардом мероприятия стали различные образовательные программы и лекции как для взрослых, так и для подростков. Air ГогольFest занял часть аудиторий Донецкого национал...
Общество
В Виннице произошел удивительный случай. Кошка во время пожара спасла жизнь своему хозяину – офицеру Службы спасения. Об этом сообщил пресс-офицер ГУ ГСЧС в Винницкой области Александр Кутовой на своей странице в Facebook, передает РБК Украина. фото героини «Бытует мнение, что писать о спасении братьев наших меньших является излишним. Мол, животные — не люди, и не стоят внимания. Однако недавно произошло чрезвычайное событие, которое, думаю, многих убедит...
Общество
Разговоры о переоборудовании транспортной системы начались еще в 2013 году. Именно тогда чиновники решили что в Виннице стоит внедрять электронный билет, так же как это сделали во многих европейских странах, об этом сообщает «vinnytsia-future.com.ua». Таким образом это дело по чуть-чуть набирала обороты. Уже в этом году определились с поставщиком для автоматизированной системы оплаты за проезд в общественном транспорте. Им стала чешская компания «Mikroelek...
Общество
Начальник Могилев – Подольского пограничного отряда полковник Юрий Василик прокомментировал расширение своего «хозяйства»: «Открытием еще одного отдела мы обязаны руководству Винницкой области. Благодаря финансовой поддержке областной власти нам удалось осуществить ремонт и обновление здания. Поэтому выражаю искреннюю благодарность за поддержку и помощь».   В ответ губернатор Валерий Коровий отметил: «Мы живем во время больших вызовов. И особое место в сис...
Культура
Вчера, 16 ноября, вечером возле Башни Артинова на Европейской площади установили странную инсталляцию под названием «Алиса». Объект представляет собой большой куб из фанеры, в котором есть вход. Попав внутрь - погружаемся в полную темноту. Однако в этой темноте кое-что есть.Автор проекта, художник Олег Усатюк, объяснил, что благодаря этой инсталляции винничане могут представить себя героями сказки.- Это не просто темный куб. Это - кроличья нора. Мы предлаг...
Криминал
Следователи местного отдела полиции сообщили о подозрении в занятии незаконным игорным бизнесом трем молодым винничанам. Запрещенным видом предпринимательства они, как уверяют правоохранители, зарабатывали около двух лет. Троице грозит штраф. Как отмечают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, речь идет об игорном клубе на ул. Киевской. По версии следствия, в арендованном помещении 24-летняя женщина, мужчины 33 и 34 лет под вывеской гослотерей пре...
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон заявил, что на Виннитчине верующие и духовенство не имеют однозначной позиции относительно объединительного процесса, который происходит в украинском православии.  Как рассказал иерарх, в областном центре больше сторонников московского патриархата, однако глубинка - за автокефальную церковь."Винница больше за "русский мир", как сейчас выражаются, а село – наоборот", - говорит митрополит Симеон. По его словам, в регионе...