• Головна
  • Кухня по-вінницьки. Як страви подарувала світу наша область
10:26, 9 листопада 2015 р.

Кухня по-вінницьки. Як страви подарувала світу наша область

Чому вінничани такі добрі? Бо ситі! Подільські борщі, лежні, завиванці чи картоплю по-уланівськи впізнають не тільки в Україні, а й у дорогих ресторанах за її межами.

Картопля по-уланівськи – це своєрідна візитівка Вінничини. Саме за цей рецепт вінничанку Глафіру Василівну Дорош у 1965 році нагородили орденом Трудового Червоного Прапора. Спосіб приготування дуже простий: великі картоплини потрібно розрізати начетверо, обсмажити в олії (1 кг картоплі на 500 мл олії) та полити часниковим соусом.

Кулінарний винахід здобув популярність завдяки кореспонденту «Известий», який прибув на Вінничину у відрядження і завітав у кафе "Українка" в селі Уланів. Зараз цю смакоту подають у ресторанах США, Німеччини, Ізраїлю, Канади та багатьох інших країнах, куди рецепт привезли емігранти з Поділля.

Подільська кухня у своїх кулінарних традиціях спирається на єднання смаку та користі. Гармонійне використання всіх груп продуктів (це і овочі, і м’ясо, риба та птиця, молочні продукти, крупи й фрукти тощо) та прості способи приготування роблять ці страви надзвичайно смачними та поживними.

–  Взагалі, авторські страви кулінара, який живе на Поділлі можна називати подільськими, - розповідає шеф-кухар ресторації «Гостинний пан» Андрій Степанов. – Моя бабуся готувала пиріжки по 20 сантиметрів розміром. З горохом. Вона їх клала на лопату, садила в піч, потім діставала, обстукувала, змочувала водою, щоб ставали м'якшими. І таких пиріжків я більше ніде не бачив.

Ще на Вінничині здавна робили коржі з кропивою. Брали молоду кропиву, обдавали її окропом, клали всередину коржика і запікали в печі.

Інша популярна страва - це вінницькі лежні, рецепт якої передавався поколіннями. Роблять їх з борошняно-картопляної маси, з додаванням кислої капусти.

У клюбі «Вінницькі куркулі» зауважили, що традиційною складовою подільської кухні є страви зі свинини та яловичини. Свіжина, люляки по-селянськи, крученики, рульки, битки по-вінницьки… За звичаєм, коли у селі різали свиню, господарі пригощали щойно приготовленим м'ясом усіх сусідів та гостей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...