Наталя Лазаренко: «Те, що я отримала в спадок, з одного боку, гарне і потужне, а з другого, - є серйозні проблеми»

Місяць тому посаду ректора Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського посіла Наталя Лазаренко. Вона розповіла про свої напрацювання та ректорські амбіції в майбутніх планах. 

29 вересня посаду ректора у ВДПУ посіла кандидат педагогічних наук Наталя Лазаренко. Пані ректорка каже, що за місяць керівництва практичних результатів її діяльності вже чимало, адже працювати на позитивні зміни в університеті почала ще тоді, коли обіймала посаду виконувача обов’язків очільника вишу.

- До мого приходу університет, по суті, не рухався так, як він рухається зараз. За той час, поки я працювала на посаді виконуючого обов’язки, я вже багато зробила, і повноваження мені дозволяли. Це було проведення профорієнтаційної роботи, підготовка необхідних положень і документів, перебудова наша стосовно закону про вищу освіту. Ми змінювали формат кафедр, інститут іноземних мов був переформований на факультет. Зараз ми прийняли новий статут університету.

Також Наталя Іванівна запевняє, що після того як її призначили на посаду, стосунки в колективі не лише не зіпсувалися, а й покращилися.

В будь-якому разі після того, як відбулися вибори, змінилися стосунки з колективом, і в загальному кліматі також відбулися зміни. Відбулось поліпшення. Є атмосфера довіри, є атмосфера відкритості.

Що стосується змін у ВДПУ відповідно до закону Про вищу освіту, - пані Наталя розповіла про нього більш детально. З її слів, першокурсники вже навчаються за новими навчальними планами і, відповідно до них, можуть самі обирати 40% дисциплін.

- Зараз уже нові плани для першого курсу. Вони вже мають ту вибіркову частину, яка дає можливість обирати той напрямок, який є їм найбільш цікавим. Тому що реформа працює на те, що студент може обирати. Є частина обов’язкових предметів, які відповідають даному напрямку та є вибіркова частина. В другому семестрі ми всі ці вибіркові предмети вже будемо демонструвати на сайті університету.

Суттєвих кадрових змін новий очільник університету не планує. Проте з’явиться нова посада – проректор з міжнародних зав’язків. Він буде займатися встановленням контактів з університетами за межами нашої держави.

- Відбудеться призначення на посаду проректора з виховної роботи, я думаю, що у нас з’явиться проректор з міжнародних зав’язків. Ми трошки змінимо підхід до обов’язків проректорів. Тому що їх спеціалізація була занадто вузькою, її потрібно розширювати.

Пані Наталя зазначила, що встановлення міжнародних зав’язків на даному етапі для неї є пріоритетом, тим більше, що педагогічний вже має деякі напрацювання в цьому напрямку.

- Моє кредо зараз розширити межі міжнародного співробітництва. Оскільки вимогою до отримання ступеня доцента є участь в міжнародних конференціях. Нещодавно, 28 жовтня, у нас була делегація з Польщі, за програмою Erasmus+. Вона дає можливість обміну студентами і викладачами. Ми підписали договір та плануємо одного викладача та одного студента відправити на стажування в Польщу. 9-10 листопада до нас приїжджає ще одна делегація з Польщі. Наш університет вже має досвід співпраці з іноземними університетами. Факультет іноземних мов має контакт з американським вишем, а інститут історії етнології і права з варшавським університетом. Наших викладачів навіть запрошують туди читати лекції. Ось буквально скоро наша професор Ольга Анатолівна Коляструк їде Польщі читати лекції як провідний фахівець в галузі етнології.

Тож тепер на обраних щасливчиків чекає стажування за кордоном, а кошти на поїздки, запевняє керівник університету знайдуться.

- Іноді буває, що приймаюча сторона спонсорує, але ми будемо старатись знаходити фінансування. Особливо будемо підтримувати тих, хто йде на захист (наукового ступеня - ред.).

Для підвищення конкурентоспроможності ВДПУ Наталя Лазаренко намагається встановити контакти із ЗМІ, вкладає кошти в рекламу та навіть збирається зняти короткометражку про відомих випускників.

- Я нарахувала, що спочатку року вже було десь 14 ефірів, присвячених нашому педагогічному. Ми вкладаємо кошти в рекламу. Ось нещодавно ми передрукували нашу газету «Педагог», тепер в ній є повна характеристика всіх структурних підрозділів. Це рекламна газета. Далі реклама дня відритих дверей пішла на телеканалі «ВДТ». Ми підготуємо також об’ємний презентаційний ролик, який буде висвітлювати діяльність нашого університету, він буде йти на телебаченні. Для того, щоб зняти короткометражний фільм про наших випускників, ми зараз по всіх інститутах зібрали інформацію про них. На яких посадах вони працюють, їхні домашні телефони, адреси. Тож ми плануємо встановити з ними контакт і будемо запрошувати їх до участі.

Окрім того, на реалізацію цих планів, запевняє пані ректорка, не потрібно особливо фінансово витрачатись.

- Ми маємо журналістів, ми маємо відповідну техніку, ми маємо людей, про яких будемо знімати. Ми будемо робити це власними силами. В січні-лютому цей ролик з’явиться на телебаченні.

Також, щоб «заманити» абітурієнтів, нещодавно в педагогічному вперше відбувся день відкритих дверей.

- В нас ніколи не було дня відкритих дверей. В нас були заплановані зустрічі в окремих інститутах, факультетах. Проведення такого дня - це ідея і моя, і ідея студентського самоврядування. Всі викладачі та всі студенти з таким ентузіазмом готувались до цього дня, що аж дух захоплювало. Вони приготували дуже цікаві презентації творчих робіт, роздрукували наші наукові публікації, підготували концерт, майстер-класи, вони спілкувались з абітурієнтами, вони підготували роздаткову продукцію з телефонами та сайтами.

Про студентське самоврядування новий керівник університету розповідає із задоволенням. Каже, молодь дуже ініціативна та відповідальна.

- Самоврядування дуже активне. Ми прийняли положення щодо студентського самоврядування, виділили їм окремий бюджет, в них є можливості для роботи... Вони - молодці! Вони організували безкоштовну допомогу випускникам шкіл, у свій вільний час вони будуть працювати з випускниками та надавати їм допомогу у підготовці до ЗНО. Також вони плетуть сітки для АТО. В нас є викладач Ольга Пінаєва, вона співпрацює з відомою волонтеркою Юлією Вотчер. Тож наші студенти збирають кошти, харчі, шиють білизну для наших захисників.

З-поміж цього позитиву, Наталія Іванівна віднайшла і проблеми ВДПУ. Це, наприклад, матеріальна база закладу. Нова очільниця каже, що розуміє те, що гуртожитки в неналежному стані, що вони і навчальні корпуси потребують ремонтів.

- Те, що я отримала в спадок, - воно, з одного боку, гарне і потужне, а з другого - є ряд серйозних проблем. Однією з проблем є другий корпус: він не настільки комфортабельний. Проблема, яка там існує, це проблема вікон. Я думаю, що з часом ми її вирішено. Друга проблема університету – це гуртожитки. Ось це - реальна проблема. Вони не є комфортабельні. Проблему з каналізацією ми вирішили - ми замінили труби влітку. Проблема, яка є - це відсутність гарячої води. Також, на літній період ми плануємо встановити кондиціонери в лекційний аудиторіях, а також мультимедійні дошки.

Незважаючи на те, що у Вінниці з’явився сильний конкурент для ВДПУ -Донецький національний, пані Наталя впевнена, що престиж та популярність, яку педагогічний здобував десятками років, нікуди не дінуться.

- Я думаю, що ми досить знаний виш. Ми маємо понад столітню історію і почесне звання саме педагогічного! Тому зараз на цьому етапі ми не будемо відмовлятися від педагогічного спектру. Але, разом з тим, ми маємо можливість готувати фахівців непедагогічного профілю. Ми готуємо власних професорів. В межах двох останніх тижнів в нас відбулось два захисти докторських дисертацій. Разом з тим, до нас за сумісництвом прийшов працювати професор з Донецького національного. З Донецьким в нас нормальні стосунки, нормальні робочі стосунки.

Фінанси на реалізацію всіх планів, запевняє Наталя Лазаренко, знайти можливо, якщо вирішувати всі питання поступово. 

- Мені у спадок дісталась не дуже весела картина в аспекті фінансовому, але, я думаю, що ми це питання поступово вирішимо. У розподіленні коштів пріоритетним є стипендії та зарплата викладачів.

Зі слів ректорки, корупцію в університеті викорінено. Очільниця запевняє: якщо хтось все ж вирішить ризикнути і займкться хабарництвом, то він миттю вилетить з роботи.

- Я не володію інформацією про якісь корупційні системи, але я скажу чесно: будь-який вид такої діяльності призведе до звільнення з посади.

Ще раніше Лазаренко дала оцінку своєму попереднику - Олексанру Шестопалюку,якого зі скандалом звільнили на початку цього року. У своїй передвиборчій промові Наталія Іванівна сказала, що діяльність О.Шестопалюка не можна назвати суто негативною, адже за його ректорства педагогічний набув "презентабельного вигляду". Свої слова для «Інформаційної Вінниччини» вона прокоментувала так:

- Я сказала чесно, що те, що зроблено в господарському аспекті, в плані підготовки нашого загального іміджу як зовнішнього, так і внутрішнього,  накопичення наших інформаційних фондів - його ректорство безумовно було позитивним. Проте кожен керівник має як позитивні, так і негативні сторони.

Не зважаючи на те, що 2015 рік був для педагогічного доволі непростим, нова ректорка сподівається, що зараз ВДПУ буде привертати до себе увагу лише своїми досягненнями, а не плітками та скандалами.

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
68 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В Винницкой области 16-летняя девушка едва не погибла под колесами легковушки. Автомобильное происшествие произошло в пгт. Тульчин. Перебегая дорогу, травмировалась несовершеннолетняя жительница с. Вилы Томашпольского района. Пострадавшая госпитализирована в местную районную больницу.По предварительным данным, 11 ноября около 20.40, девушка выбежала на нерегулируемый пешеходный переход и попала под колеса автомобиля «ВАЗ 21015», под управлением 19-летнего...
Политика
В конце недели, 16 ноября, Винниччину посетит премьер-министр Украины Владимир Гройсман.Об этом сообщает официальный сайт облгосадминистрации. График пребывания руководителя Кабмина пока неизвестен. Также читайте: Гройсман проинспектировал новый завод в Виннице (ВИДЕО)
Бизнес
В Виннице на Бригантине планируют построить торговый центр. Недавно исполнительный комитет Винницкого городского совета принял решение о строительстве нового торгового центра на полуострове Бригантина. Согласно планам здесь построят трехэтажное здание на земельном участке около двух гектаров. Кроме этого на территории разместится парковка, а в самом здании будут супермаркеты, магазины, офисы и кинотеатр.На сегодня на территории, где будет проводиться строи...
Общество
Виталий Гуменюк - единственный в Виннице гондольер, который имеет соответствующее плавучее средство. Этим летом он предлагал для горожан и гостей города романтические прогулки на лодке «Джульетта». Со следующего года мужчина уже планирует открыть в Виннице школу гондольеров и расширить производство гондол.«Все считают, что гондольеры прежде всего должны уметь петь. Я понимаю, что гондольер, во-первых, должен быть ответственным за жизнь людей, которых он ве...
Общество
52-летний итальянец Аурелио Каллипари до сих пор не привык к нашему менталитету. Переехали в Винницу из Германии почти пять лет назад. Открыл с женой кафе "Италия". Мужчина до сих пор не привык к нашему менталитету и блюд "катастроф". "У итальянцев на каком-то генетическом уровне заложена еда, вкусы. Они очень хорошо готовят и знают блюда. К нам на практику приходят дети, которые на поваров учатся, то скажу, что их учителя только учат варить кашу и суп. С...
Общество
В ночь с 10 на 11 ноября скончался винничанин Николай Шимко. Он был отцом героя Небесной Сотни Максима Шимко.Об этом в фейсбук пишет Общественная Организация «Родина Героев Небесной Сотни».- Сегодня ночью 11.11.2018 года скончался отец Героя Небесной Сотни Максима Шимко. Шимко Николай Федорович был очень добрым, светлым, искренним человеком, таким он останется навсегда в нашей памяти! Искренние соболезнования жене Зои Кузьменко и сыну Павлу Шимко Царство н...
Общество
Национальная полиция запускает областями Украины «Неуправляемый автобус», который будет искать лучшего водителя. Об этом сообщает ГУ ЧП в Винницкой области.Автобус-призрак, который выглядит, как экспонат из кино, запустили в рамках социального проекта «Керуй». Его цель - обратить внимание на вопросы безопасности на дорогах и важности соблюдения Правил дорожного движения. Машина специально оборудована таким образом, чтобы создавалось впечатление, будто за р...
Общество
В 2019 году городские власти Винницы намерены закупить баржу и земснаряд для проведения дноуглубительных работ на Южном Буге с целью улучшения экологического состояния реки. Об этом, как пишет ЦТС, сообщил городской голова Винницы Сергей Моргунов. "В этом году мы закупили земснаряд для очистки водоема от ила, который на протяжении этого сезона работал на реке в районе водозабора предприятия "Винницаоблводоканал". Но вопрос сложный и требует комплексного по...
Происшествия
10 ноября в Виннице патрульные полицейские задерживали мужчину на внедорожнике «Audi Q7». Нарушитель убегал от копов и протаранил один из служебных «Toyota Prius».Происшествие произошло около 22:00, когда правоохранителям сообщили, что по улице Зулинського движется автомобиль, за рулем которого находится пьяный водитель. Патрульные догнали авто, но водитель не реагировал на требования остановиться. Он, наоборот, ускорил движение.Он выехал на ул. Киевскую и...