• Главная
  • Вінничани на фотовиставці «1947. Барви руїн» порівнюють післявоєнну Польщу з українським Донбасом
16:04, 9 ноября 2015 г.

Вінничани на фотовиставці «1947. Барви руїн» порівнюють післявоєнну Польщу з українським Донбасом

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці представило унікальну фотовиставку «1947. Барви руїн». Експозицію, яка відображає повоєнну Польщу, відкрили у Вінницькому краєзнавчому музеї. На кольорових фотографіях, які у 1947 році зробив студент архітектури з Гарварду Генрі Кобб, представлені розгромлені нацистами Варшава, Краків, Вроцлав та Щецина. Переглядаючи експозицію, вінничани вже почали порівнювати нинішні події в Україні із тими, які багато років тому відбулися в Польщі та світі.

Вінничани на фотовиставці «1947. Барви руїн» порівнюють післявоєнну Польщу з українським Донбасом, фото-1

«Зруйновані будівлі, розгромлені центральні площі європейських міст, вирви на вулицях, повалені дерева – післявоєнна Польща нагадує нинішній український Донбас, – проводить паралелі директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Висоцька. – Світлини демонструють масштаби руйнувань у польських містах. І водночас вони є свідченням того, що за досить короткий проміжок часу поляки зуміли відбудували свою країну. Хочеться вірити в те, що й наш Донбас відродиться завдяки згуртованості українців».

6_097

«Ця виставка - не лише вражаючі реальністю світлини майже стертих з обличчя землі міст. Ці фотографії лягли в основу відбудови Польщі, – зазначає віце-консул Генерального Консульства Республіка Польща Войцех Мрозовські. – Під час ІІ Світової війни Варшава була повністю знищена нацистами. Щецин вважався німецьким містом і після відступу фашисти зруйнували головні його об’єкти. Найкраще зберігся Краків, який слугував фортецею і вражав німців своєю архітектурою».

6_102

Унікальність виставки полягає в тому, що всі представлені світлини кольорові, а це для 40-х років минулого століття – рідкість. Актуальність експозиції складається з двох аспектів: показати післявоєнну Польщу та наголосити, що зруйноване можна відбудувати, лише об’єднавши зусилля.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...