• Головна
  • У Вiнницi вiдбувся лiтературно-мистецький вечiр до Дня української писемностi та мови
11:14, 10 листопада 2015 р.

У Вiнницi вiдбувся лiтературно-мистецький вечiр до Дня української писемностi та мови

9 листопада, у читальнiй залi ВОУНБ iм. К.А. Тiмiрязєва вiдбувся лiтературно-мистецький вечiр «Квiтни, мово, зiрницями слова!», присвячений Дню української писемностi та мови, - повiдомляє Департамент iнформацiйної дiяльностi та комунiкацiй з громадськiстю ОДА.

Нагадаємо, що 6 листопада 1997 року було видано Указ Президента України № 1241/97 «Про вiдзначення Дня української писемностi та мови». За iнiцiативи громадських органiзацiй та з урахуванням важливої ролi української мови в консолiдацiї суспiльства цим актом встановлено в Українi День української писемностi та мови, який вiдзначається щорiчно 9 листопада в день вшанування пам’ятi Преподобного Нестора Лiтописця.

Українська мова – одне з найцiннiших надбань, якi створили й залишили нам нашi предки. Мова – живий органiзм, який розвивається за своїми законами. Це – нетлiнний скарб столiть, що передається вiд поколiння до поколiння i об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємнiсть не лише в межах роду, а й народу.

Пiзнання свiту через нацiональне слово надзвичайно важливе. Рiдну мову слiд оберiгати, як своє майбутнє, пам’ятаючи про першозначення її, як безсмертя українського духу, її рятiвну, очищаючу, цiлющу, вiдроджуючу силу. Античнi мудрецi казали: «Говори – i я тебе побачу». Якими побачить українцiв свiт – залежить вiд самих українцiв. Тож нехай материнське слово буде для всiх нас оберегом!

Традицiйно День української писемностi та мови вiдзначається i в обласнiй науковiй бiблiотецi iм. К.А. Тiмiрязєва. До цьогорiчного свята фахiвцi книгозбiрнi пiдготували книжковi виставки та перегляди лiтератури.

Так, учасники заходу мали змогу переглянути книжковi виставки, газетнi та журнальнi публiкацiї: «Минуще все, лиш слово не мине…» та «України пера золотi»,«Процвiтай же, мово калинова, i тобi не в’янути в вiках» i «Українська лiтература. Творцi i твори».

Окрiм того, присутнi заслухали виступи письменникiв, лiтературознавцiв, а також насолодитися декламуванням вiршiв та звучанням українських народних пiсень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...