Прокурором міста може стати 27-річний слідчий. Рейтинг кандидатів

А прокурори хто? Крісло прокурора Вінниці пророчать молодому слідчому прокуратури області Олегу Стопінчуку. Він у рейтингу після трьох турів лідирує, але не спішить давати коментарі. А от діючий прокурор міста взагалі не добрав балів – відсіявся

Якщо реформування міліції у поліцію афішують, як можуть, то реформу прокуратури проводять, як говориться, «без шума и пыли». А саме зараз в Києві йде відбір кандидатів на керівні посади нових, місцевих прокуратур. В тому числі Вінницької.

Рейтинг учасників відкритого конкурсу завис на сайті Генпрокуратури на результатах другого туру, хоча було вже три тестування. Як повідомляє сайт 20minut.ua вони дізналися у тих, хто вибув, як проходить конкурс і чи вірять учасники в чесність відбору нових прокурорів. 

- Реформи в прокуратурі не відбувається, бо з тих півсотні людей, які брали участь в конкурсі на посади у Вінницькій прокуратурі, лише десятина зі сторони. Інші якщо не з прокуратури, то з міліції або СБУ, - каже адвокат Олександр Сарафанюк, який теж брав участь у конкурсі на прокурора міста і його трьох заступників, але відсіявся. - Працівників прокуратури до цього тестування не треба було допускати. От тоді були б якісь зміни. Ну, що зміниться від того, що зараз будуть ті самі прокурорські працівники? Нічого. Тобто одних прокурорів поміняють на інших і все.

Не підтвердив честі
Адвокат Сарафанюк (до речі, теж раніше працював у прокуратурі) у рейтингу після двох турів опинився на 18-му місці. Каже, трошки не дотягнув, одного бала не вистачило. Перед ним, 17-й, - діючий прокурор Руслан Нікітчин. Його теперішні заступники пройшли два тестування й мають шанс залишитися у своїх кріслах. А він – ні. Не добрав балів під час перевірки загальних здібностей.    
     
У другому турі конкурсу було 300 тисяч варіантів запитань на здатність аналізувати інформацію і робити правильні висновки за короткий час. Це був комп’ютерний тест на логічне мислення, обчислення та вербальні здібності.     

Так і каже, що «завалив» це тестування вінницький адвокат Павло Адамус, який раніше працював в міліції, а тепер хотів стати прокурором Жмеринки. Перший тур він, хоч і не на відмінно, але пройшов. Під час першого тестування кандидати відповідали на питання по законодавству.

- Не знаю, наскільки взагалі конкурс чесний буде, а тести були чесні, - говорить Павло Аадмус. – Перед тестуванням кожний конкурсант витягав папірець з особистим логіном і паролем, тому спеціально для когось зробити певний перелік запитань нереально. Варіанти комп’ютер сам вибирає.

Шпаргалки, помилки…  
По законах і кодексах було п’ять тисяч питань. Кожному конкурсанту випадали різні. Усі відповіді були на сайті Генпрокуратури, тож підготуватися можна було. І можна було одразу побачити свої помилки. На відміну від другого тестування.

- В інтернеті були просто приклади питань для другого туру, - розповідає Олександр Сарафанюк. – Це неправильною. Людина хоча б трохи мала знати, що це за тести. І ще одне. Після першого туру мені дали копію мого тесту, і я міг перевірити, де правильно відповів, де неправильно. А по другому тесту відповідей не було. Результат і все.

На сайті Генпрокуратури можна побачити рейтинг кандидатів у шість місцевих прокуратур Вінницької області. Всі райони об’єднали у Вінницьку, Бершадську, Немирівську, Жмеринську, Калинівську і Могилів-Подільську прокуратури в рамках реформування. Доступні для перегляду бали після другого туру. Тертій тур теж уже був, але він не оновив результатів.

Не все для загалу
Третім було тестування особистісних характеристик за рядом шкал («Енергія», «Дружелюбність», «Сумлінність», «Емоційна стабільність», «Широта кругозору», «Брехня»), за якими незалежні спеціалісти складають звіт. Цей звіт, як сказано в анотації конкурсу, є конфіденційною інформацію. Його врахують під час співбесіди, коли визначатимуть, чи здатна людина стати керівником.

Але рейтингу таке психологічне тестування не міняє. А вирішальним буде четвертий тур. Ні, не екзаменаційний. Це буде співбесіда.

- Останні етап конкурсу – співбесіда. Хто його знає, як будуть обирати, - говорить адвокат Адамус. - У мене надія є на чесність конкурсу. Але зважаючи на події, які зараз відбуваються в Генеральній прокуратурі, надія невелика. Намагаються зберегти ту саму систему. Не хочуть її ламати.

Молодим дорога
Усі учасники відбору прокурорів, з якими говорила журналіст, сказали, що співбесіда, як вирішальний етап відбору, дає привід сумніватися в прозорості конкурсу. Мовляв, четвертий тур дає можливість для людського фактору або ще чогось іншого.

Разом з тим, у ще одного вінницького адвоката, який не пройшов у вінницьку прокуратуру після тестів, участь у конкурсі залишила суто позитивне враження.   

– Велика кількість молодих прокурорів подали свої кандидатури, а це дає надію на те, що сама прокурорська система буде з новими людьми оновлюватися, - говорить Олександр Стрільченко. - Чи слідкую я за рейтингом? Я і так знаю, хто переможе. Скоріше за все, це буде молодий слідчий прокуратури області Стопінчук. Я з ним здавав іспити. Він 98 балів набрав у першому турі. Гарно підготувався. Тому мій прогноз – Стопінчук переможе в конкурсі.  

 

Прокурором міста може стати 27-річний слідчий  
«Дякую за увагу до моєї персони. Але коментарі можуть бути мною надані лише після остаточного завершення даного конкурсу», - написав у Фейсбуку 27-річний лідер рейтингу на посаду прокурора міста Олег Стопінук.
Про нього сьогодні пишуть в інтернеті не як про старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури області, а як про зятя заступника міського голови Андрія Реви. Мовляв, відмінник рейтингу має ще один плюс – впливового тестя.  
Відповідати на дописи про свої родинні зв’язки та задекларовану, як майно членів сім’ї, квартиру площею 102 квадратних метри, сьогодні Олег Стопінчук не захотів. Написав журналісту, що відповість на все одразу після конкурсу.
На сторінці в соціальній мережі у Олега Стопінчука, якому пророчать посаду прокурора міста, вказано: вчився в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого та в школі-ліцеї №7. Заставка біля фото – прапор України. Знімків у родинному колі немає.     
 

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
152 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В январе правоохранители задержали государственного исполнителя за взятку. Об этом сообщает спикер ГПУ Андрей Лысенко в Facebook. Правоохранительные органы выявили факт вымогательства и получения взятки государственным исполнителем центрального отдела исполнительной службы в Виннице. Чиновник требовал взятку от должника в виде товарно-материальных ценностей в виде топливных талонов сетей АЗС на сумму 9 тыс. гривен за возвращение исполнительного документа в...
Происшествия
Сегодня, 16 января, под Винницей произошло ДТП. На объездной дороге возле населенного пункта Десна, столкнулись три автомобиля. Один человек погиб.Как рассказали в пресс-службе полиции, предварительно установлено, что водитель Volvo допустид столкновение с Citroen. После чего выехал на встречную полосу движения и столкнулся с УАЗом. Транспортное средство слетело с дороги и врезался в дерево. Водитель Volvo погиб. На месте работают правоохранители. О судьбе...
Общество
14 января в Виннице умерла восьмимесячная девочка, которая заболела корью. Однако, как выяснилось, корь не является причиной смерти ребенка. Начальник отдела лечебно-профилактической помощи детскому населению Департамента здравоохранения Винницкой ОГА Татьяна Бондаренко во время брифинга отметила, что у девочки была врожденная патология легких.   Она отметила, что 24-летняя мама девочки не подтвердила то, что имела прививку от кори. Известно также, что реб...
Криминал
Полиция Могилев-Подольского 15 января успела задержать 36-летнего рецидивиста, подозреваемого в ограблении местной жительницы. Злоумышленником оказался «кавалер», познакомившийся с ней в Сети. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, около 16.00 на линию «102» обратилась 39-летняя женщина, которая призналась, что малознакомый мужчина ее ограбил. Выяснилось, что в соцсети она познакомилась с мужчиной и пригласила его в гости. Вероятно, н...
Общество
Салютем – многопрофильный  медицинский центр в Виннице, одно из основных направлений работы учреждения - урология и гинекология. Здоровая мочеполовая система имеет большое значение как для мужчин и женщин, так и для их будущего потомства. Салютем делает акцент на высокоэффективной и точной диагностике организма, ведь перед процессом лечения необходимо достоверно знать состояние здоровья пациента. Современное оборудование и высокое качество исследований о...
Происшествия
Родители 20-летнего нацгвардейца, Ярослава Софиина, связывают исчезновение сына с конфликтом с его командованием. "Ярослав спокойный, воспитанный и заботливый парень. Никогда не исчезал. После окончания колледжа пищевых технологий пошел на срочную службу. После этого в мае прошлого года подписал контракт с Нацгвардией. В свое время мужа отсюда призывали во время шестой волны мобилизации на фронт. Откликался очень хорошо, мол, командиры - порядочные люди, е...
Происшествия
На территории Винницкой области объявлено желтый уровень опасности по погодным условиям. Об этом информирует УГДСЧС области.«По данным Укргидрометцентра, до конца дня 16 января в Винницкой области порывы ветра 15-20 м / с (1 уровень опасности, желтый)», - говорится в сообщении.Синоптики прогнозируют, что будет идти снег в Винницкой области двое суток подряд. От 19 января ожидается понижение температуры воздуха.
Происшествия
На Винничине загадочно погиб 41-летний Сергей Савчук. Рабочий местного завода вернулся с работы, и внезапно заболел. Он кашлял кровью и терял сознание. Что с ним случилось — мужчина не успел рассказать. Умер в реанимации, не приходя в сознание. Родные утверждают: Сергей был абсолютно здоров и не имел вредных привычек. Между тем, предварительные выводы судебно-медицинской экспертизы ужасают: мужчина отравился неизвестным веществом.
Общество
Приглашаем Вас на первую и единственную в Украине "Крокодиловую ферму"! Здесь Вы сможете понаблюдать за самыми древними и самыми опасными хищниками нашей планеты, узнать много интересного об их жизни и охоте. На ферме собраны крокодилы и аллигаторы различных видов со всех уголков земного шара; здесь есть и дети, и солидные особи длиной 3,5 м. Кроме, собственно, крокодилов, у нас представлены еноты, носухи, мартышка, сурикат, змеи, водные и сухопутные череп...