Моргунов vs Щербківська: 10 відповідей на болючі питання

15 листопада у другому турі виборів мера Вінниці змагатимуться Сергій Моргунов та Людмила Щербаківська. Обом кандидатам поставили 10 однакових запитань про те, що дійсно хвилює вінничан.

Бренд Вінниця. Три ваших перших кроки на посаді, які зробите для його розвитку?

С. Моргунов. - Мета, яку ми поставили разом з Володимиром Гройсманом, — перетворення Вінниці у справді європейське місто. Вінниця визнана містом, в якому чине найбільше зроблено для комфортного життя мешканців. Усе те, що наша команда робила з 2006 року, ми продовжимо. Стратегія «Вінниця-2020» чітко реалізується з року в рік. Тому маємо довіру і наших міжнародних партнерів. У цьому місяці приїжджає делегація Світового Банку, з якими ми будемо обговорювати реалізацію трьох масштабних проектів — регіональна клініка серцево-судинної патології, реконструкція на водоканалі і ТЕЦ-4. На найближчі роки — три пріоритети. Енергозбереження, яке дозволить людям реально платити менше за комунальні послуги. Розвиток економіки — це і робочі місця, і наповнення міського бюджету. І облаштування територій поруч з місцем проживання людей — дворів, вулиць приватного сектору, мікрорайонів.

Л. Щербаківська. - Першим кроком, який буде зроблений на посаді міського голови, це перегляд існуючої стратегії розвитку Вінниці. Ми маємо враховувати думку всіх вінничан. Чиновники мають бути ближче до людей. Другий крок: це ліквідація всіх поборів у школах, садочках та благодійних допомог у лікарнях. Третій крок: це боротьба з корупцією у Вінницькій міській владі.

Проблема бездомних собак. Як вирішите?

С. Моргунов. - З 2008 року щорічно надаємо підтримку притулку «Планета» (в 2015–150 тис. грн.). Створимо ще один муніципальний притулок із ветлікарнею. Але потрібно законом передбачити, як у Європі, обов’язкову реєстрацію усіх домашніх тварин і штрафи для тих, хто викидає їх на вулицю.

Л. Щербаківська. - Я пропоную взяти на міський баланс притулок для бездомних собак, який організували не байдужі вінничани із Вінницького обласного благодійного фонду захисту тварин «Планета». Все що потрібно владі — це просто системно виділяти кошти та розвивати вже існуючий проект.

Доступне житло у Вінниці. Що буде зроблено у цьому напрямі?

С. Моргунов. - Наша програма «Муніципальне житло» — чи не єдина дієва програма в Україні. 340 сімей вже придбали житло у муніципальних будинках за ціною значно меншою, ніж на первинному ринку тнерухомості. Зараз будуються ще три на 207 квартир. І вже визначено місце під наступні.

Л. Щербаківська. - У Вінниці діє система побудови муніципального житла, але ціни на нього не «муніципальні». По-перше, потрібно прибрати корупційну складову у діючій програмі муніципального житла. А по-друге, кожний забудовник повинен при зведенні будинку віддавати одну квартиру для розподілу за пільговою міською чергою.

Озеленення Вінниці. Які проекти реалізуєте?

С. Моргунов. - Ми реалізуємо з 2013 року концепцію формування зеленого каркасу міста. Лише у цьому році висадили близько 11 тис. саджанців на вулицях міста і у дворах. Щоб дерева прижились, висаджуємо уже підрощені саджанці і захищаємо корені.

Л. Щербаківська. - В центрі міста біля Костьолу будується черговий торговий центр для заможних людей, всі вінничани його бачили, я вважаю, що там має бути зелена зона. Інше питання, це створення середовищ зелених зон у різних куточках міста. Це мають бути зелені куточки так звані «міні-парки» для вінничан.

Велодоріжки. В якому році їх мережа охопить всю територію міста без винятку?

С. Моргунов. - Перші велодоріжки ми облаштували у 2011-му. Зараз їх 18,3 км. До 2020 буде 85 км і вони охоплять усе місто.

Л. Щербаківська. - Розвиток безпечних велосипедних маршрутів для велосипедистів полягає у створенні таких умов, коли б велосипедист міг комфортно та безпечно їздити на велосипеді. Міська влада повинна прислухатись до вказівок асоціації велосипедистів.

Громадський транспорт. Є багато районів міста, в які після 10 вечора неможливо добратися інакше, як власним авто чи таксі. Як виправите це?

С. Моргунов. - Мешканці звернулись, і ми вже продовжили роботу автобусів на восьми маршрутах. У нас найкращий парк громадського транспорту в Україні, але наступного року закупимо ще декілька автобусів.

Л. Щербаківська. - Потрібна постійна модернізація. Наприклад, у Житомирі діють смарт-зупинки, на яких можна підзарядити телефон, є WiFi, у Вінниці поки що такого немає. Після 10 вечора дійсно дуже важко переміщатись по місту без автомобіля, але чергові маршрути громадського транспорту повинні ефективно працювати для вінничан.

Нововключені частини міста (Стрижавка і інші). Коли там буде нормальна міська інфраструктура, зручне транспортне сполучення?

С. Моргунов. - До міста включені території сусідніх сіл, які обмежуються об’їзною дорогою. Це не вільна земля, на 90% вона має власників. Ми уже почали налагоджувати вивіз сміття, влаштування освітлення, якого там ніколи не було, продовжуємо маршрути муніципальних автобусів. Для повної інтеграції потрібно буде декілька років.

Л. Щербаківська. - У Вінниці потрібно переглянути стратегію розвитку, тому що місто стало більшим і потрібно врахувати інтереси та потреби людей, які стали вінничанами. Інтеграція нових мікрорайонів, це важка і кропітка робота. Найбільш гострі питання необхідно вирішити протягом наступних півроку, стратегічні питання розвитку інфраструктури і благоустрою вирішуватимуться.

Комунальники, ЖЕКи, ЖЕО. Вінничани не задоволені їх роботою. Дорого, повільно, неякісно. Як виправите ситуацію?

С. Моргунов. - Ми багато змінили в роботі ЖЕКів з 2006 року. Але скарг все ще багато. Днями зібрав керівників ЖЕКів. Попередив, що запускаю жорстку систему контролю за нарахуваннями. Дуже поважаю роботу їх колективів, але з випадками хамства і безвідповідальності миритись не буду.

Л. Щербаківська. - У Вінниці дуже високі та необґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги. Люди платять гроші за послуги, які їм не надаються, сам процес формування тарифів не прозорий. Потрібно ліквідувати ЖЕО як корупційний механізм обдирання людей. ЖЕКів має стати менше і вони мають обслуговувати будинки за контрактом.

Яка зараз головна проблема Вінниці, на ваш погляд? Що зробите для її вирішення?

С. Моргунов. - Застаріла інфраструктура, як і всюди. І істотне зростання тарифів. Працюватимемо в двох напрямках — призначення субсидій (Вінниця сьогодні перша в країні — 47 тисяч вінничан їх вже отримують) і енергозбереження (заміна мереж та утеплення будинків).

Л. Щербаківська. - Зараз головна проблема Вінниці, це важкий фінансовий стан вінничан, і міська влада наразі всі зусилля повинна направити на те, щоб вінничани змогли пережити діючу кризу в країні. Ми повинні усвідомити, що Вінниця, це не лише дороги та мости, Вінниця — це вінничани.

Чим плануєте запам'ятатися вінничанам?

Моргунов. - Своєю роботою.

Л. Щербаківська. - Ліквідую побори в школах та дитячих садочка, благодійні допомоги в лікарнях. Ліквідую корупційні схеми у Вінницькій міській раді.

vinnitsa.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
112 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице продолжается комплексная реконструкция улицы Замостянской. 16 ноября, утром, на аллее разместили несколько оригинальных лавочек. Они отличаются от привычных своей формой.«Винничане тестируют с самого утра», - написал в «Фейсбук» Андрей Янченко.До конца года должны обустроить часть территории - от проспекта Коцюбинского до перекрестка с улицей Стеценко.
Общество
На выходных погоду в Украине обусловит антициклон, идущий с севера. Он принесет с собой сухую погоду в большинство областей страны. Такой прогноз сделала синоптик Наталья Диденко. По ее словам, в пятницу, 16 ноября, в Украине «сложная погода»: «В южной части и на востоке идут дожди, мокрый снег и сильный ветер. До субботы, 17 ноября, непогода ослабнет, но полностью осадки не прекратятся. И также задержится порывистый ветер. В воскресенье, 18 ноября, крайни...
Общество
Сегодня, 16 ноября, в Единой системе местных петиции зарегистрировано обращение винничанина о внедрении платы за парковку по улице Привокзальной. Автор петиции Андрей Курочка предлагает предоставить водителям лишь 30 минут бесплатной "парковки", а за остальное время снимать плату по 20-30 грн за минуту. Полученные средства винничанин предлагает направить на обустройство подземного паркинга. Стоит отметить, что сейчас начато голосования в поддержку петиции...
Культура
Территория завода «Кристалл», вход справа от центрального входа в ДонНУ, паршивая погода, вечер. Нас встречает стая голодных дворняг и темный наполовино двор. Невывезенный мусор, странная инсталляция из красных дощечек, которую едва видно в темноте … Именно здесь должен состояться Air ГогольFest уже в эти выходные. А пока здесь кипит творчество. То и дело мимо проходят люди, которые что-то обсуждают. За ними, в мир интересного! Почти сразу, из темноты и хо...
Культура
Римма Бадунь, родом из Винницы, стала второй вице-мисс на международном конкурсе красоты «Queen of Eurasia», который проходил в Турции.Подготовка к грандиозному финалу в солнечной Анталии продолжалась 10 дней. Девушки участвовали в профессиональных рекламных съемках, показах коллекций известных дизайнеров. Репетировали, работали с видеографами, хореографами и фотографами.За звание самой красивой соревновались 35 участниц из разных уголков мира.Римма вошла...
Происшествия
15 ноября в 8:38 в Службу спасения поступило сообщение о том, что на участке автодороги Черновцы - Ямполь, вблизи села Мазуровка, произошло возгорание легкового автомобиля. По прибытию дежурного караула на место чрезвычайного происшествия было установлено, что горит автомобиль ВАЗ 2106. Спасатели ДПРЧ-32 в 8:48 ликвидировали возгорание. К борьбе с огнем были привлечены три человека личного состава и одна единица спецтехники. Причина возгорания устанавливае...
Криминал
Все началось с того, что в Мурованокуриловецкий отдел полиции ГУНП Винницкой области обратились двое мужчин, работавших водителями в молдавской компании TGS Transgrupspedition. По словам заявителей, в селе Вендичаны, средь бела дня, трое неизвестных, вооруженных автоматом Калашникова, совершили на них разбойное нападение, в ходе которого завладели их транспортными средствами – седельными тягачами Volvo с полуприцепами SCHMITZ, в которых находился груз – 40...
Происшествия
Житель Стрижавки сделал подкоп к уличному газопроводу. Хотел «подключиться» к трубе и бесплатно отбирать газ. В ОАО «Винницагаз» сообщили, что этот мужнина уже делал подобное - тайком отбирал газ, однако его разоблачили и насчитали немалый штраф - 100 000 гривен.С газовиками он рассчитался, но прошло некоторое время и он решил снова сделать «экспроприацию» газа. Впрочем, это стоило ему жизни: он погиб 14 ноября при попытке несанкционированной врезки в расп...
Общество
С сегодняшнего дня, 16 ноября, в Виннице один из трамваев маршрута №6 «Железнодорожный вокзал - Вишенка» будет курсировать «украшением». Спереди вагона вцепили нос Николая Гоголя. Это сделали организаторы «Air Гогольfest», который продлится в Виннице на протяжении 17-18 ноября.По словам организаторов, прокатиться в гоголевском вагоне можно без денег, но заплатив участием в перформансе, который пройдет внутри.«Носатый» трамвай будет курсировать в течение вс...