• Главная
  • Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року
11:44, 13 ноября 2015 г.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року

12 листопада 24-річний вінницький історик Олександр Федоришен презентував свою книжку «Вінниця. Історія іншого часу».

На презентацію книжки вінницького історика та екскурсовода Олександра Федоришена прийшло чимало вінничан. Причину такого інтересу до новинки пояснив модератор дійства, літературознавець Олександр Вешелені.

Нарешті у Вінниці з’явилась книжка, яка є не лише історичним описом подій, а й своєрідною візитівкою нашого міста. Те, що сьогодні тут зібралось так багато людей, доводить, що Вінниця, а, можливо, і вся Україна, чекали на цю книжку, - сказав О. Вешелені.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-1
Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-2

Те, що вінничани вперше побачили книжку Олександра Федоришена у нещодавно відкритому готелі «Франція» не випадковість. Адже ця історична пам’ятка архітектури є повноцінним персонажем книжки.

Ідея написання книги «Вінниця.Історія іншого часу» належить вінницькому бізнесмену, людині, яка власне відреставрувала «Францію», Сергію Капусті. А також колекціонеру Андрію Гродецькому, який дуже пишається тим, що книга увібрала в себе фотографії сторічної давності, які раніше ніде не з’являлись.

Ця книга – це Вінниця сторічної давності, описана словами. Унікальність полягає в тому, що фотографії на її сторінках - це не інтернет-копії, це оригінали наших вінницьких колекціонерів, - каже А. Гродецький.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-3

Сергій Капуста зізнався, що їм колективно сподобалося створювати книгу з історії, тому видання авторства Федоришена буде не останнім.

Нам сподобалось робити книги з історії. Я думаю, що наступною буде книга вже про Вінницьку область, - зазначив С. Капуста.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-4

«Вінниця. Історія іншого часу» є історичним хроноскопом. Що це таке та який має стосунок до історії Вінниці, розповів сам автор.

Я дуже довго думав, якою буде ця книга. Чи це буде історичний нарис, чи подарунковий путівник. А потім я натрапив на це слово – хроноскоп. Це річ, за допомогою якої кожен читач може здійснити своєрідну подорож у часі до Вінниці 1914 року. Ступити своїм чоботом на вінницький вокзал сто років тому, сісти у карету та вирушити у невеличку мандрівку, - каже Олександр.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-5

Також історик пояснив, чому обрав для мандрівки в часі саме 1914 рік:

Це час обірваних надій, обірваних сподівань. Зараз - багато ностальгуючих за цим часом.

Ностальгія за  Вінницею початку ХХ сторіччя справді відчувається, адже книга навіть написана так, ніби автор є людиною, яка живе в тому часі та їздить у кареті. Автор не просто здійснює історичний виклад фактів, він включив чимало цікавих історій зі звичайних буднів людей, які жили у Вінниці сто років тому.

- Тут є історії про містику, про корупцію та багато іншого - того, що цікаво звичайному читачеві, - пояснює історик.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-6

Проте Олександр зазначає, що книга орієнтована не лише на туристів, а й на осідлих вінничан.

- Всі кажуть - туристична, проте це, в першу чергу, книга для вінничан, які спеціально виділять вихідний день та здійснять прогулянку пішки чи на велосипеді Вінницею 1914 року.

На завершення Олександр пообіцяв, що це не остання його книга. Він й надалі планує досліджувати та популяризувати історію Вінниці.

Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-7
Історик, бізнесмен і колекціонер написали книгу про Вінницю 1914 року, фото-8
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...