• Головна
  • Медколедж Вінниці і середня Школа Меднаук Польщі домовилися про обмін студентами і співпрацю
16:26, 16 листопада 2015 р.

Медколедж Вінниці і середня Школа Меднаук Польщі домовилися про обмін студентами і співпрацю

Два десятки студентів і 4 викладачів із Вінницького медичного коледжу ім. Д.Заболотного відвідали Свєнтокшиське воєводство у Польщі, зокрема, середню Школу Медичних Наук ім.Ганни Кшановької в Моравіці. Там відбувся 9-денний семінар та майстер-класи для студентів і викладачів двох країн.

- До поїздки готувалися протягом цього року, - розповідає заступник директора з навчально-виробничої діяльності Інна Сірак. - Минулої зими я написала листа маршаликові у Свєнтокшиське воєводство й нам дозволили взяти участь у міжнародному проекті під назвою:”Загальна справа - спільне майбутнє. Співпраця медичних навчальних закладів Польщі і України”. Наш коледж вищий за статусом, але у них багато цікавих напрацювань.У Польщі у 2004 році відбулася освітня реформа, відповідно до якої медсестер випускають університети. Наприклад, спеціальності називаються “техніки”: технік - масажист, технік косметолог, технік - фармацевт, технік - стоматолог. Випускають спеціальних фахівців для “швидкої допомоги” під назвою парамедіки. Наші медсестри теж вивчають все це, але у Польщі набагато вужче, протягом двох років.

Вінничани за кордоном відвідали реабілітаційний центр, Центр невідкладної допомоги, Обласний онкологічний центр й були приємно здивовані рівнем технічного забезпечення лікувальних закладів. Якщо 7 років назад медики пунктів “швидкої допомоги” працювали з ручкою та блокнотом, то тепер все компютеризовано, встановлено GPS-навігатори. Пункти оснащені моніторами, на яких диспетчери бачать виклики хворих. На екстренні відправляються гелікоптери. На одній такій станції, приміром, працює 14 машин “швидкої допомоги”. А в онкологічному центрі ознайомилися з роботою надсучасного апарата “Маматома”, де спочатку запрограмовують ситуацію пацієнта, а потім лікують, щоб уникнути ускладнень.

Обидва навчальні заклади уклали договір про співпрацю. Вінничани запросили польських колег у гості до себе. Це дасть змогу встановити більш тісні зв’язки серед молодих людей, а співпраця викладачів медичних шкіл дозволить дізнатися про специфіку викладання в обох навчальних закладах й набуті досвід та знання втілювати на практиці.

Медколедж Вінниці і середня Школа Меднаук Польщі домовилися про обмін студентами і співпрацю, фото-1
Медколедж Вінниці і середня Школа Меднаук Польщі домовилися про обмін студентами і співпрацю, фото-2
Медколедж Вінниці і середня Школа Меднаук Польщі домовилися про обмін студентами і співпрацю, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...