• Головна
  • Кудлаєнко зібрав вінницький бізнес, щоб ті запропонували законодавцям своє бачення податкової лібералізації
11:10, 17 листопада 2015 р.

Кудлаєнко зібрав вінницький бізнес, щоб ті запропонували законодавцям своє бачення податкової лібералізації

Вінницькі бізнесмени та розробники податкового законодавства. Здавалося ці дві далекі одна від одної сторони економічного життя змогли 16 листопада зустрітися у Вінниці, щоб напрацювати спільні пропозиції змін до законопроекту, які вже у 2016 році пропонують здійснити «революцію» у системі сплати та адміністрування податків.

Ініціатором цієї зустріч у вигляді дискусійної платформи «Податкова реформа 2016 року: фіскальна лібералізація» став депутат Верховної Ради Сергій Кудлаєнко, а організували її Територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області, Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Вінницькій області.

Як відзначили підприємці, запрошені на захід, це був перший захід у форматі «запитання-відповіді-пропозиції», який проводився до початку слухання законопроекту у Парламенті.

Перед початком засідання учасники заходу скріпили підписанням Меморандуму про співробітництво між народним депутатом Сергієм Кудлаєнко, Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області в особі голови Ради Сергія Вінніка та Громадської ради при ГУ ДФС у Вінницькій області в особі голови ради Юрія Захарчука

Розпочинаючи дискусійну платформу, нардеп Сергій Кудлаєнко застеріг учасників від пасивності. «Ми вирішили започаткувати дискусію, щоб заздалегідь вивчити недоопрацювання у законопроекті. Очікуємо від бізнесу пропозицій, щоб врахувати їх в процесі розгляду документу у Парламенті. Від вашої активної позиції залежить результат. Проблеми, як правило виникають, коли закон вже вступає в дію. І тоді розпочинаються акції протестів під Радою. Ми їх спостерігали, коли для підприємців спрощеної системи оподаткування намагались ввести касові апарати. Тоді інтереси людей ми відстояли. Зараз спільно працюємо на упередження», - зазначив вінницький депутат.

Деякі норми до запропонованих змін озвучили вінницьким експертам столичні гості – голова податкового комітету громадської ради при міністерстві економіки України Ольга Богданова і голова податкового комітету громадської ради при міністерстві фінансів України Тетяна Шевцова. Презентуючи законопроект, розробники запевняли - нововведення спростять ведення обліку та роботу підприємців. «Унікальний законопроект тим, що його появі передувала тривала робота. В основу документу лягли напрацювання 12-ти авторських громадських колективів. Вперше в Україні маємо безпрецедентну підтримку – 114 депутатів ВРУ різних фракцій. Ми говоримо про ліберальну реформу: пропонуємо жити за надходженнями, а не шляхом збільшення ставок податків. Політика мінфіну «давайте під наші витрати – доходи» - у нинішніх умовах не пройде. Натомість очікуємо виходу бізнесу з «тіні». Довгі роки бізнес вистроював схеми, як обійти податки. Тепер ці схеми стають об’єктом оподаткування», - запевнили лобісти.

Вінницька бізнес-спільнота навела свої аргументи, які підприємці хотіли б бачити у Законі. Зокрема, зупинились на проблемних питаннях нарахування податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, новаціях для аграріїв, особливостях нової спрощеної системи оподаткування, змінах, що стосуються ФОПів на загальній системі оподаткування, податку на доходи фізичних осіб тощо.

Розробники законопроекту відзначили високий рівень підготовки вінницьких експертів. Результати дискусії закріпили у пропозиціях змін до законопроекту. Їх передано народному депутату України С. Кудлаєнко, який сприятиме включити їх пропозиції до нового закону.

На які поступки піде міністерство фінансів, побачимо вже найближчим часом: розгляд проекту закону у сесійній залі та голосування в першому читанні заплановано на 24 листопада. «Ціную вклад інтелектуальної бізнес-еліти Вінниччини, яка докладає зусиль, допомагає законотворцям сприяти розвитку економіки. Є колосальна підтримка цього законопроекту у профільному комітеті, тож сподіваюсь, на виході отримаємо закон, що допоможе бізнесу у роботі», - підкреслив Сергій Кудлаєнко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...