• Головна
  • Поляки знімають фільм про трагедію у Вінниці
17:23, 17 листопада 2015 р.

Поляки знімають фільм про трагедію у Вінниці

У Монреалі знімають документально-художній фільм, оснований на реальній історії злочину НКВС в кінці 30-х років проти українців, поляків і росіян, які проживали у Вінниці.

Проект реалізується завдяки коштам Міністерства закордонних справ РП призначеним на співпрацю з польською діаспорою та поляками за кордоном, повідомляє Генеральне консульство Республіки Польща.

«Батькові» - це режисерський дебют польки Діани Скаї, уродженки Вірменії, а сьогодні мешканки Канади, яку з Вінницею поєднує трагічна історія її родини. Співрежисером картини є Ліліана Коморовська, відома, зокрема, за ролі в фільмах Анджея Вайди, Кшиштофа Зануссі і популярних польських серіалів, а також з реалізації призера міжнародних кінофестивалів фільму «Красиві і чудовисько», який розповідає історії жінок страждаючих від раку молочної залози.

Сценарій фільму оснований на однойменній поемі Аліни Бандровської, тітки Діани Скаї. Його створено на полотні історії її батька Адама Бандровського. Адам – вчитель Вінницького сільськогосподарського технікуму, молодий поет і батько малої Аліни, був арештований взимку 1938 року НКВС. Він розділив долю з більш як 13 тисяч жертв злочину проти вінницьких поляків, українців і росіян, вчиненого радянською владою під приводом боротьби з ворогами комуністичного ладу і шпигунством на користь Польщі.

Знімальна група у більшості складається з молодих поляків, проживаючих в Канаді та США – професіоналів та аматорів – які з ентузіазмом прийняли пропозицію працювати в малобюджетному фільмі, який розповідає про один з найдраматичніших періодів історії польського народу в ХХ ст. Роль Адама Бандровського втілив Антоні Поровскі, який на щодень працює у Нью-Йорку. На знімальному майданчику його супроводжує вихідна з України Олеся Ахтемійчик, для якої роль Ядвіги, дружини Адама була першим, але надзвичайно вдалим кінодосвідом. Місце за камерою зайняв Ян Беліна-Бжозовскі, випускник Лодзької кіношколи. Крім них, серед акторів та знімальної групи було багато інших молодих поляків, які вперше зустрілись під час минулорічної конференції для полонійної молоді „Quo Vadis”, успішно організованої в Монреалі. Зйомки фільму проводились в липні та серпні в Монреалі та Равдоні. Іноді зйомки відбувались в досить незвичних місцях, наприклад, сцени з в’язниці НКВС знімались у підвалі польського консульства у Монреалі.

Фільм створюється під патронатом Генерального Консульства РП у Монреалі, Посольства Республіки Польща у Києві і Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці. Останні, під час збирання документальних матеріалів, допомогли дістатись до недоступних на щодень джерел. Завдяки Генконсульству у Вінниці, в архіві НКВС вдалось, зокрема, відшукати оригінали ордеру на арешт, документи слідства, смертний вирок і пізніше рішення про реабілітацію Адама Бандровського.

Знімальна група й надалі збирає кошти необхідні для закінчення і просування проекту. Інформацію про можливість підтримки цього проекту можна отримати за електронною адресою: [email protected].

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...