• Головна
  • На Вінниччині триває об'єднання територіальних громад
10:29, 18 листопада 2015 р.

На Вінниччині триває об'єднання територіальних громад

Днями, відбулось засідання робочої групи з питань підготовки перспективного плану формування територій громад області під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, заступника голови робочої групи Андрія Гижка.

Розпочинаючи засідання Андрій Гижко проінформував присутніх, що рішенням 38 сесія 6 скликання від 24 червня 2015 р. № 894 затверджено Перспективний план формування територій громад Вінницької області (далі – Перспективний план), який включає в себе 106 громад. 

Перспективний план був направлений на погодження до Кабінету Міністрів України. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. № 1076-р затверджено Перспективний план на 27 громад. 

Постановою ЦВК від 7 вересня 2015 року № 232 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року» в Вінницькій області проведено вибори в об’єднаних територіальних громадах Калинівської громади (Калинівська міська рада з Дружелюбівською сільською радою Калинівського району) та Студенянської громади (Студенянська сільська рада з Гонорівською сільською радою Піщанського району) та доручено представникам профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади у Вінницькій області підготувати дорожню карту функціонування об’єднаних громад в частині організаційно-правового, фінансового забезпечення та казначейського обслуговування.

В ході обговорення було визначено окремі питання, які потребують надання методичної допомоги об’єднаним територіальним громадам, а також визначено питання які врегульовувати на рівні держави.
Наступним етапом буде проведення установчих сесій, тому з метою надання методичної допомоги члени робочої групи виїдуть у Калинівську міську об’єднану громаду для відпрацювання питання проведення сесії та формування дорожньої карти подальшого функціонування громади, яка буде розроблена за участю усіх причетних структур державних органів влади.

Крім того, новообраним керівникам органів місцевого самоврядування було рекомендовано активніше залучатися до підготовки пропозицій для фінансування проектів розвитку за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та готувати проектні ідеї розвитку громад, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС у 2016 році.

Допомогу територіальним громадам у написанні інвестиційних проектів погодився надати керівник громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...