• Главная
  • Вінницькі школярі розробили безпілотник, який допомагатиме львівським прикордонникам
10:43, 18 ноября 2015 г.

Вінницькі школярі розробили безпілотник, який допомагатиме львівським прикордонникам

Протягом кількох місяців на Вінниччині ліцеїсти гуртку авіамоделювання Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді розробляли для прикордонників безпілотник-гексокоптер. Пристрій уже протестували і відправили на допомогу військовим.

- Гексокоптер має 6 моторів і 6 гвинтів - це гарантія успішного приземлення: якщо пошкодять один, він і на 5-ти долетить. У разі ушкодження включається автопілот, і він не долітає до точки, а повертається. Можна на будь-якій ділянці шляху зупинитись і підлетіти нижче, більш детально розвідати  обстановку, - каже керівник авіамодельного гуртка Володимир Водзянівський.

Загалом пристрій обладнано FULL HD відеокамерою, яка проводить запис на флешку. В подальшому це планують змінити і становити на авіамоделі передавач, який у режимі реального часу записуватиме зібрані дані на ноутбук оператора.

Творці безпілотника в першу чергу орієнтувалися на те, щоб авіапристрій виконував розвідувальні операції.

Безпілотник-гексокоптер може також працювати і в зоні АТО, адже розробники обладнали його системою навігації "Глонус", чистоти якого росіяни не блокують. До того ж, гексокоптер може переносити вагу до 5 кілограмів, а тому здатен проводити і диверсійні операції в тилу ворога.

Після здійснення показового польоту пристрій був переданий прикордонному загону, який виконує завдання з охорони державного кордону України у Львівській області.

Пропонуємо вам переглянути відео із випробування схожого пристрою, розробленого теж на Вінниччині студентами технічного вузу:

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...