• Головна
 • I дитячий Всеукраїнський фестиваль з вінницької гри «Шахові сліди»
15:22, 19 листопада 2015 р.

I дитячий Всеукраїнський фестиваль з вінницької гри «Шахові сліди»

Всі охочі школярі можуть взяти участь в I дитячому Всеукраїнському турнірі з гри «Шахові сліди». Змагання пройдуть в суботу, 21 листопада 2015 року в МДЮСШ № 6 Вінниці (Театральна, 24) . Тривалість гри – з 16.00 до 17.30. Реєстрація в день початку змагань - з 15.30 до 15.55 год. Початок - о 16.00 годині. Внесків – немає.

Турнір проводиться в трьох групах: серед юнаків та дівчат до 8 років (2007 р.н.), до 10 років (2005 р.н і молодші) та старше 10 років (2004 р.н. і старші) за нокаут-системою (до першої поразки).

Призові місця серед юнаків і дівчат  визначатимуться в групах:  до 8 років (2007 р.н.), до 10 років (2005 р.н і молодші) та старше 10 років (2004 р.н. і старші). Призери нагороджуються грамотами, медалями і цінними призами (футболками, сувенірами).

Довідки за телефонами: організатор Шафір Михайло Володимирович (099-128-52-72,  098-268-93-67)

Правила вінницької гри «Сліди»

   В «Сліди» (або «Шахові сліди») грають два учасники на 64-клітинковій дошці. Ходять по черзі.

 • Для гри можна використовувати шахи різних кольорів або шашки (з дамками), або фішки. Оптимально в якості основних фігур використовувати шахові тури, в якості їхніх слідів – шашки відповідних кольорів. 
 • Хід виконує лише одна головна одна фігура (умовно це тура) у кожного з гравців. Вона ходить як шахова тура – на будь-яку кількість клітинок по вертикалі або горизонталі. Перескакувати через фігури тура не може. Єдина відмінність цієї фігури від шахової тури – заборонено ставати під удар.
 • На початку партії тура білих розташовується на клітинці «а1», чорних – на «h8». Інших фігур на шахівниці немає. Починають білі.  
 • Туру бити заборонено (як короля в шахах). Водночас всі неможливі ходи повертаються назад - за вимогою одного з гравців або судді.
 • Після кожного ходу тури на її попередньому місці знаходження ставиться слід – будь-яка фігура або фішка (окрім тури) кольору своєї тури.
 • Сліди не ходять і не б’ють ані туру, ані сліди суперника. Якщо помилково походити слідом – хід повертається назад, як неможливий.
 • Чужі сліди можна бити турою (лише один слід за один хід). Це можна робити лише тоді, коли слід є незахищеним іншим слідом або турою. Захищені слідом або турою сліди знімати забороняється. Якщо побити слід не по правилам – хід повертається назад, як неможливий.
 • Бити сліди в грі необов’язково.          
 • Суддя має право оголошувати поразку за 3 неможливих ходи. 
 • Мета гри – захопити і відгородити якомога більше території, щоб у суперника не було ходів - тобто запатувати опонента. Запатований гравець, який не може зробити хід – оголошується переможеним. Отже, його суперник – виграв.

Арбітр має право присудити нічию, якщо ситуація на дошці багаторазово повторюється і протягом 30 ходів суттєво не змінюється. А ось погоджуватися на нічию забороняється. За гри по правилам в слідах має бути переможець.    

За перемогу нараховується 1 очко, за поразку – 0, за нічию – ½ очки.

В слідах необхідно виконувати правила етики: можливі за правилами ходи брати назад заборонено; торкнувся своєї фігури – маєш нею ходити; торкнувся чужої – мусиш її бити.     

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...