• Головна
  • На зиму бійців забезпечили лише по телевізору. Як зустрінуть морози на передовій?
17:41, 19 листопада 2015 р.

На зиму бійців забезпечили лише по телевізору. Як зустрінуть морози на передовій?

Зима близько: чи готова армія до холодів? До 15 жовтня ЗСУ мали перейти на зимові комплекти омуніції. Але волонтери та бійці кажуть, що на передовій досі ходять у літній.

Ще на початку жовтня міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що в цьому році для забезпечення ЗСУ запас зимового одягу створений на 100%.

- Вперше сформований запас теплого одягу, який дозволить забезпечити сили АТО в повному обсязі. Розроблено і поставляються у війська нові види речового забезпечення за відповідними стандартами, у тому числі стандартам НАТО, - сказав Полторак.

Пізніше дату завершення переходу армії на зимовий період перенесли з 15 на 19 листопада.

Журналіст «20 хвилин» спробував з'ясувати, чи виконуються дані обіцянки.

Голова вінницької громадської спілки "Всеукраїнське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО" Анатолій Слівінський розповів, що теплих речей у бійців катастрофічно не вистачає.

- Два тижні пройшло, як ми звідти приїхали, то там я не бачив ще ні в кого, щоб був зимовий одяг, - каже Анатолій. – Уже давно мали б перейти на зимню. Ми всюди звертаємося за допомогою. Робимо запити на Міністерство оборони, на Генеральний Штаб, на воєнкомати, на частини пишемо, чому вони не укомплектовують солдат. Кричать, що все є, але якщо поїхати до лінії фронту, то… Так, є нормально забезпечені солдати, а є не дуже.

Демобілізований із зони АТО у серпні, а нині вінницький волонтер Валерій Дощанський каже, що зараз люди стали менше допомагати, а держава забезпечує далеко не всіх. Та й речі неякісні.

- Возимо теплі речі, каремати, спальні мішки, зимові камуфляжі, термобілизну, шапки та рукавиці – все, що їм необхідно, - розповідає Валерій. - Держава забезпечує цим всім лише по телевізору. Є окремі підрозділи, їх мало, у яких всього вдосталь – це ті, куди приїжджають інспектори та генерали. Ми їздимо на передову раз на три тижні. Але зараз люди не стільки дають пожертв, як раніше. До виборів кандидати допомагали більш-менш, а зараз забули геть, що в нас там війна йде.

Валерій каже, що бажаючі допомогти воїнам можуть приносити речі в штаб, що знаходиться на Соборній.

- Деякі бійці досі ходять у літній формі. Рятує те, що ми привозимо їм термобілизну, - ділиться волонтер. - Держава має забезпечити бійців зимовим комплектом обмундирування: спальними мішками, бушлатами, рукавицями, зимовими берцями, шапками. Якщо воно і є, то воно синтетичне, ніяке. Ми намагаємося купувати якісне, щоб бійці могли стояти на блок-постах, на чергуванні та не мерзнути.

Вінничанин, боєць Донецького прикордонного загону Віталій Коновалов каже, що зимові речі отримав ще минулого року від волонтерів. Така ж ситуація в інших солдат його підрозділу.

- Кожен собі сам форму купляє, чи волонтери привозять, - розповідає Віталій. - А що держава? Держава мені нічого не дала. Народ України скидався, волонтери купують і висилають нам. У мене є спальний мішок, бушлат, штани, термобілизна, перчатки зимові – все це мені вислали волонтери організації «Вартові життя».

У генштабі ЗСУ запевняють, що на складах є достатньо комплектів зимової форми, але визнають, що є "певні проблеми" з тим, щоб деякі підрозділи нарешті отримали теплі уніформи. Про це повідомляє BBC Україна.

Представник генштабу Владислав Селезньов говорить, що якщо в тих чи інших місцях це питання ще не вирішене, то це невиконання в повному обсязі завдань з боку певних посадових осіб. За його словами, штаб проводить службові перевірки цих фактів, щоб виправити ситуацію "в найкоротші терміни".

Радник президента Юрій Бірюков називає проблемою також те, що тилове оснащення недостатньо комп'ютеризовано. Тому проходження будь-якої речі вимагає паперового підтвердження. Через те, що бійці часто гублять речові атестати, начальники не можуть видати їм нові речі, оскільки побоюються звинувачення в розкраданні держмайна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...