• Главная
  • Як прокуратура Вінниці захищає інтереси територіальної громади та державної власності
11:00, 20 ноября 2015 г.

Як прокуратура Вінниці захищає інтереси територіальної громади та державної власності

Прокуратурою м. Вінниці приділяється особлива увага  захисту інтересів держави, у тому числі -  в сфері державної та комунальної власності.

Світовий досвід засвідчує, що ефективне місцеве самоврядування можливе лише за умови наявності належної матеріальної бази.  Конституцією України ( ст. 142) визначено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Отже такі  питання, як своєчасна сплата за оренду комунального майна, приватизація майна, що сприяють  наповненню місцевого бюджету та є запорукою виконання соціально-економічних програм розвитку міста. У  випадках виявлення недодержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», встановлення  порушення орендарями комунального майна  своїх обов’язків щодо своєчасної сплати за користування приміщеннями, прокурор  звертається до суду з позовами в інтересах держави в особі виконкому міської ради, який  здійснює функції управління комунальним майном, а також обласної ради в особі Управління спільної комунальної власності про стягнення існуючої заборгованості.

Так, у 2015 році прокуратурою м. Вінниці пред’явлено до господарського суду Вінницької області 12 позовів на суму 250 тис грн. Позови задоволені, за результатами прокурорського реагування повернуто до місцевого бюджету 160 тис грн.

Крім того, виявлено непоодинокі випадки порушення у сфері державної власності, а саме Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовані на придбання вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу. На виконання Указу Президента України від 23 лютого 2001 року  (№ 111)  Кабінет Міністрів України Постановою від 11 квітня 2001 року (№ 354) утворив Відкрите акціонерне товариство (ПАТ) Національну акціонерну компанію «Украгролізинг», 100% акцій якого закріплено в державній власності, що забезпечує сільськогосподарські підприємства усіх форм власності та господарювання технікою і обладнанням на умовах фінансового лізингу за рахунок коштів державного бюджету. Однак, не всі сільськогосподарські підприємства належним чином виконують перед державою договірні зобов’язання.

У зв’язку з цим, прокуратурою  міста протягом  2015 року пред’явлено до суду в інтересах держави в особі  Вінницької філії Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» 5 позовів на загальну  суму 215 тис грн. Позовні заяви задоволенні у повному обсязі, до державного бюджету повернуто 211 тис грн. Крім того, у 2015 році виконані рішення минулих років у справах за позовами прокуратури м. Вінниці на суму 237 тис грн.

Робота прокуратури м. Вінниці у цьому напрямку продовжується. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...