• Головна
  • Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду
14:30, 20 листопада 2015 р.

Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду

Сьогодні, 20 листопада, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська завітали до Вінниці для проведення робочої наради.

Урядовці зібрали вінницьких медиків для обговорення питання взаємодії екстреної медичної допомоги та первинної медицини. Віктор Шафранський зазначив, що саме це питання є важливим для того щоб рятувати людські життя.

Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду

Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду

- На жаль, хворі або не звертаються до лікарні, або звертаються занадто пізно, що навіть лікарі третинної ланки не можуть допомогти. Важливо, щоб первинна медична ланка, тобто сімейні лікарі, могли вчасно поставити діагноз та самим запобігти хворобі, щоб зменшити виклики екстреної медичної допомоги, - пояснив В. Шафранський.

Оксана Корчинська в свою чергу додала, що ще одним важливим питанням робочої наради стануть дії під час надзвичайних ситуацій.

- Також відбудеться обговорення питань міжвідомчої координації в умовах надзвичайних ситуацій. Адже ми живемо в умовах війни, - зазначила чиновниця.

Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду (фото) - фото 2

Заступник Міністра охорони здоров’я зібрав у Вінниці робочу нараду (фото) - фото 2

Минулого разу заступник Міністра охорони здоров’я приїздив до Вінниці коли розпочався перший тур вакцинації проти поліомієліту. Тоді вакцинованих було катастрофічно мало, лише 14%. На сьогодні, зазначив В.Шафранський, ситуація значно покращилась.

- Міністерством завершено перший тур вакцинації. Зараз маємо дуже високий відсоток вакцинованих – під 80%. Я нагадаю, що вакцинація добровільна. Вінницька область також має високий показник. Зараз вже розпочинається другий раунд і міністерством вже було закуплено необхідна кількість вакцин, - запевнив замміністра.

В свою чергу, О.Корчинська запевнила, що вакцини проти поліомієліту і проти деяких інших хвороб також будуть закуплені в потрібній кількості.

- На жаль, цього року Міністерством охорони здоров’я були дуже пізно підписані контракти з світовими виробниками вакцин. Наступного року ми проконтролюємо, щоб міністерство вчасно підписало контракт, і ми отримаємо найкращу вакцину за найкращою ціною в потрібній кількості, - сказала чиновниця.

Окрім того В.Шафранський розповів про запровадження медичного страхування:

- Медичне страхування є дуже важливим, адже це гарантує доступ до медичного обслуговування будь-якого громадянина. Зараз в міністерстві точаться дискусії з приводу того, яку модель запровадити в Україні. Чи це буде модель стовідсотково державного медичного страхування, чи буде співпраця державних і приватних установ, чи це буде суто приватна модель.

Проте місяць тому, коли замміністра перебував з візитом у Вінниці, запровадження медичного страхування було на тій самій стадії - обговорення та дискусій. «Інформаційна Вінниччина» поцікавилась в чиновника, чи надає міністерство якісь з моделей перевагу. 

Розумієте закони не приймаються на емоціях. Зараз опрацьовуємо різні моделі страхування на прикладі інших держав, щоб обрати ту, яка найбільше підійде Україні.

О.Корчинська додала, що в прийнятті цього рішення братиме участь не лише Міністерство охорони здоров’я, а й Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...