• Головна
  • «АППУ» Вінниччини «відвоює» у суді компенсації роботодавцям учасників АТО
15:46, 20 листопада 2015 р.

«АППУ» Вінниччини «відвоює» у суді компенсації роботодавцям учасників АТО

Проблеми захисту прав призваних на військову службу в зону антитерористичної операції перебуває на постійному контролі територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області. Під свій захист організація взяла фізичних осіб – підприємців та підприємства області, працівники яких були мобілізовані до Збройних сил України на особливий період подій на Сході.

Про це розповів заступник директора виконавчої дирекції «АППУ» у Вінницькій області - Михайло Дудчик.

Повідомляє прес-служба асоціації.

«Експерти Асоціації переконані - постанова Кабінету міністрів України № 105 від 4.03.2015 року потребує вдосконалення. Оскільки при зверненні ФОПа та інших суб’єктів підприємницької діяльності до Департаментів соціального захисту Вінницької міської ради та Вінницької обласної державної адміністрації отримують відмови у виплаті компенсацій за збереження робочого місця мобілізованим. Нагадаю, вказаною постановою держава зобов’язалась виплачувати компенсації роботодавцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період», - констатував М. Дудчик.

За його словами, відмовляючи, посадовці мотивуються тим, що у вищевказаній постанові Кабміну передбачено виплату компенсацій лише підприємствам, установам та організаціям. Інші суб’єкти господарювання залишаються поза увагою. «Непокоїть те, що посадовці Кабінету міністрів України вже сім місяців не звертають уваги на порушення прав ФОПів», - наголосив юрист.

Як приклад, він наводить звернення до територіального відділення Асоціації ФОПа Кулика В.В. «У нього є два працівники, яких було мобілізовано. Заборгованість по виплатам компенсації роботодавцю вже сягнула майже 30 тисяч гривень», - зауважив М. Дудчик.

В Асоціації переконані, що у судовому порядку можна захистити порушені права суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють на теренах області. Досвід - є. За подібними випадками вже є ухвала Київського апеляційного адміністративного суду, якими визнано протиправні дії органів соціального захисту населення та зобов’язано сплатити компенсацію цій категорії роботодавців.

Зважаючи на актуальність питання, територіальне відділення «Асоціації платників податків України» у Вінницькій області звертається до усіх суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі, до керівників установ та організацій, права яких було порушено. В Асоціації запевняють, що «відвоюють» у судах право роботодавців на отримання компенсації, відповідно до вимог статті 119 Кодексу законів про працю України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...