• Головна
  • У Вінниці завершила роботу робоча група з питань декомунізації
19:03, 23 листопада 2015 р.

У Вінниці завершила роботу робоча група з питань декомунізації

У Вінниці завершила свою роботу робоча група з питань декомунізації. За її висновками у Вінниці перейменують 140 топонімів, тобто назв географічних об’єктів. З них 84 вулиці.
 
В даний момент Вінниця готується до громадських слухань, на яких обговорюватимуть нові назви вулиць. «Процес перейменувань затягнувся. У нього внесли свої корективи місцеві вибори. Деякі місцеві ради в області взагалі намагалися не чіпати питання перейменувань, бо воно дратівливе для людей. Наша комісія роботу завершила. Зараз справа за міською радою. Я думаю, після першої сесії нової міської ради буде оголошено і дату громадських слухань у Вінниці, на яких розглядатимуть нові варіанти назв вулиць» - повідомив заступник голови робочої групи Олександр Федоришен. (Перша сесія відбудеться 27 листопада - авт.)
 
Олександр додав, що слухання будуть важкими. «У Києві пішли шляхом інтернет-опитування громадської думки. У Харкові людей зібрали у велику концертну залу, де і проводили громадські слухання. Яким шляхом піде Вінниця я поки не знаю. Швидше за все, слухання відбуватимуться у палаці мистецтв «Зоря» - додав Олександр Федоришен в ексклюзивному інтерв’ю Vinnitsa Life.
 
Як повідомив Олександр Федоришен, будуть перейменовувати у Вінниці вулицю Стахурського. Є декілька варіантів. Католики пропонують перейменувати її на вулицю Іоанна Павла другого, православні – на вулицю Андрія Первозванного (яке відношення обидві особистості мають до Вінниці – незрозуміло). А робоча група схиляється до версії вулиці Злагоди (щось на зразок, вочевидь, примирення між католиками та православними). Вулицю Червоних партизан у Вінниці планують перейменувати на вулицю архітектора Владислава Городецького (уродженець Вінницької області. Автор будинку з химерами та Собору святого Миколая у Києві - авт.). Вулицю Козицького пропонують перейменувати на вулицю імені Миколи Оводова (мера Вінниці на початку 20 століття). Вулиця Володарського, швидше за все, буде перейменована на вулицю Монастирську.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...