• Головна
  • Сьогодні світ каже «Ні» насильству щодо жінок
09:26, 25 листопада 2015 р.

Сьогодні світ каже «Ні» насильству щодо жінок

Сьогодні – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Генеральна Асамблея ООН оголосила цю дату в 1999 році й запропонувала проводити цього дня заходи, які би привертали уваги громадськості до згаданої проблеми. Дата 25 листопада була вибрана в пам'ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, жорстоко вбитих за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році. Три сестри Мірабаль – Мінерва, Патріа і Марія Тереза – належали до підпільної організації «Революційний рух 14 червня», очолюваної чоловіком Мінерви Маноло Таварес Хусто.

ні

ні

За даними аналітичного дослідження, проведеного ВООЗ на основі даних з більш ніж 80 країн, 30% жінок, які перебували у стосунках, зазнають фізичного або сексуального насильства з боку партнера, в деяких регіонах ці цифри значно вищі. До 38% вбивств жінок у світі здійснюється їх сексуальними партнерами.

У травні 2011 року була відкрита до підписання Конвенція Ради Європи про попередження і припинення насильства щодо жінок та насилля в родині (Стамбульська конвенція). Документ, зокрема, містить опис необхідних заходів для запобігання насильству, захисту жертв, ефективного кримінального переслідування осіб, які вчинили злочини проти жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...