• Головна
  • Узбекистан хоче замінити вінничанам російський ринок
15:23, 25 листопада 2015 р.

Узбекистан хоче замінити вінничанам російський ринок

Про нові напрями співробітництва Вінниччини з Узбекистаном йшлося під час зустрічі керівництва області з Надзвичайним і Повноважним послом цієї держави в Україні Алішером Абдуалієвим та співробітником дипломатичної місії Нозімбеком Оділбековим. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій охарактеризував економічний потенціал краю, розповів дипломатам про найбільші інвестиційні проекти, що реалізуються в області, запропонував співпрацю в аграрній, переробній, текстильній галузях, а також звернув увагу узбецьких гостей а можливості Могилів-Подільського машинобудівного заводу. 

– Наскільки нам відомо, зараз Уряд Узбекистану дуже активно реалізує програму з модернізації млинів. Ми маємо унікальний шанс взяти участь у ваших тендерах. З одного боку — допоможемо  в модернізації мукомельної промисловості Узбекистану, з іншого — підтримаємо таким чином нашого виробника, адже 500 робочих місць для Могилева-Подільського має велике соціальне значення, –  сказав Валерій Коровій.

 

Узбекистан хоче замінити вінничанам російський ринок, фото-1

– В Узбекистані вже добре знають про це підприємство, адже воно давно працює на тамтешньому ринку — зазначив голова Наглядової ради Могилів-Подільського машзаводу Сергій Валендюк.

За його словами, могилів-подільські машинобудівники брали участь в реконструкції 4 великих узбецьких підприємств, два сучасних автоматизованих млини спорудили “з нуля”. Наразі ведуть перемовини стосовно інших проектів.

– Чимало узбецьких підприємств, справді отримали якісне новітнє обладнання завдяки співпраці з Могилів-Подільскими машинобудівнкиами, – підтвердив Посол Алішер Абдуалієв. За його словами, Узбекистан буде радий бачити на своєму ринку й інші підприємства Вінниччини. Тим паче, що проблеми у торгівлі з Росією відкривають нові можливості співпраці для обох країн.

Узбекистан хоче замінити вінничанам російський ринок, фото-2

 

– Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб подвоїти і потроїти наші обороти. Ми спостерігаємо за тим, що падає торгівля з росіянами — цю нішу потрібно комусь заповнювати як по імпорту, так і експорту. Ми пропонуємо мінеральні добрива, текстиль, сухофрукти, інші товари, – зазначив Посол.

Дипломат також попросив керівників Вінниччини підготувати перелік пропозицій із експорту та імпорту, де б узбецький ринок міг замінити вінницьким підприємствам російський.   

Якщо з Валерієм Коровієм узбецькі дипломати говорили про економіку, то русло геополітики перевів бесіду голова обласної ради Сергій Свитко:

– Імперіалістична політика, яку сьогодні проводить Росія, вкрай небезпечна для всіх країн і народів. Тільки спільно ми можемо зупинити агресора. Не можна мовчати, слід разом робити все для того, щоб зберегти мир, – звернувся Сергій Свитко до Посла Узбекистану.

Узбекистан хоче замінити вінничанам російський ринок, фото-3

 

– Ви знаєте нашу позицію стосовно Криму. Наша підтримка України полягає також в тому, що ми приїхали, працюємо з вами разом і будуємо нові плани в частині бізнесу, – відповів  Алішер Абдуалієв.

Як приклад таких планів, Посол назвав створення на Вінниччині спільного потужного підприємства текстильної галузі. Щоправда, деталей  дипломат поки не називає, каже, проект на стадії перемовин. Зізнався лише, що розміщуватиметься виробництво поблизу ставки “Вервольф”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...