Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?

Порилися в деклараціях. Працівники міліції – бездомні люди? Квартири і будинки не всі співробітники показують у деклараціях, але зарплати «світити» мусять. І виявляється, оплата труда фінансистів і кадровиків значно більша, ніж оперативників. Реформа має все поміняти?

На сайті обласної міліції (тепер вже поліції) висять декларації всіх співробітників. Їх пододавали у вільний доступ ще навесні. Заховали під картинкою з написам «Очищення влади». Клікнеш на долоню, що символізує, мабуть, чисту руку, - побачиш список з прізвищ. Натиснеш на будь-кого – прозрієш.


Чимало правоохоронців, виявляється, люди бездомні. Принаймні, про це кажуть їхні декларації. Працюють-працюють, та не мають квартир чи будинків? То, мабуть, родичі мають? Дані про майно родичів не записані у багатьох звітах про доходи. Більшість декларантів-міліціонерів поставили на кількох сторінках самі прочерки. Де прочерків немає - чиясь турботлива рука затушувала інформацію. 

Мало в кого з працівників міліції є земельна ділянка. Хіба тільки в тих, що отримали кілька соток як учасники АТО. Такі міліціонери написали номер наказу МВС, яким їм виділили змелю. Дехто показав у декларації гараж, а в графі про автомобілі поставив прочерк. І тільки начальники сміливо позадекларовували машини. Не всі, правда, написали, що автівки в їхній власності. Навіть у начальника ДАІ «Фольксваген Таурег» 2012 року з приміткою «право користування».

Зайвого не писали
У вільному доступі в мережі декларації чотирьох тисяч співробітників міліції області. Нагадаємо, що вони всі працюють до переатестації поліцейськими з приставкою «в. о.». І хоча міліцію вже ліквідували, називаємо їх міліціонерами, бо декларації – за службу у 2014 році.

Звісно, переглянула журналіст далеко не всі звіти про доходи. Але серед побачених декларацій (не менше сотні) головне правило помітила.

Заповнювали міліціонери в документі для оприлюднення лише по дві графи, які не можна лишати порожніми. Це пункти «Загальна сума сукупного доходу» та «Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору».

Як виглядає діапазон зарплат, які мають щомісяця працівники різних підрозділів міліції, – дивіться в інфографіці нижче. Цікаво, наприклад, що начальник міліції Вінниці отримує мало не вдвічі більше від начальника міліції в районі. Територія обслуговування в місті менша за розміром, але злочинів тут фіксують більше. Що солідніше бути начальником відділу МВС обласного центру, демонструє зарплата, хоча посади тут і в районі вважаються рівнозначними. Звання – таке ж.

Дорогі і дешеві посади
Інша закономірність, яку прослідкували, порівнюючи декларації: працівників обласного управління більше цінують у грошовому еквіваленті, ніж інших правоохоронців. Аналогічні посади в райвідділах оплачуються нижче.

Якщо взяти до прикладу простого дільничного, то несправедливість відчувається найбільше. У Вінниці дільничний інспектор має можливість безкоштовно їздити на трамваї-тролейбусі. А його колезі, що один на два-три села, доводиться якось «обіймати» територію обслуговування без службового транспорту. При зарплаті трохи більшій двох тисяч гривень, хіба тільки на моторолер рік складати. Приблизно така ж зарплата, як дільничного, у оперативника.  

Ось що найбільше «муляє» працівників міліції в питаннях зарплат: виплати не відповідають трудомісткості. Наприклад, працівниці фінансових відділів чи кадровики отримують більше від людей, що бігають на оперативній роботі або патрулюють нічні вулиці. Перші сидять у зручних кабінетах, а другі, якщо не сачкують, то розкривають злочини. Як не крути, а робота в оперів і патрульних брудніша і небезпечна. Але врешті зарплати показують: «білі» люди в міліції – це ті, що не носять погонів. У не атестованих працівників (що не мають міліцейського звання) подекуди значно більші виплати.

Думаєте, що в начальника обласної міліції дуже велика зарплата? Не більша, ніж, наприклад, у начальника управління кадрового забезпечення.

Зарплата головного - загадка
То скільки все-таки отримує головний міліціонер області? Сергій Кримчук, що зараз тимчасово виконуючий обов’язки начальника головного управління Національної поліції у Вінницькій області, подавав декларацію за свій період роботи на нижчій, а значить, менше оплачуваній посаді. Знаходимо на обласному сайті декларацію колишнього першого заступника, попередника Кримчука. І якщо поділити суму виплачених йому грошей на місяці, виходить, що він мав зарплату трохи більшу 12 тисяч гривень.

Звіти про доходи головних міліціонерів областей треба шукати на сайті міністерства. Там декларації є, але не всіх начальників територіальних підрозділів, а тільки тих, які й зараз на посадах. Зарплати у всіх різні, бо в кожного міліціонера своя вислуга років та свої спецвиплати. Найвищу бачимо у начальник міліції в Івано-Франківській області, який задекларував трохи більше 156 тисяч (це приблизно 13 тисяч щомісяця).

У кількох декларантів-начальників однакові суми доходів на роботі – по 108 тисяч на рік. Ділимо ці гроші на 12 місяців – отримуємо лишень по 9 тисяч на місяць. Видно, така оплата праці керівника обласної міліції, якщо вислуга невелика. 
Переатестований міліціонер отримає ще більшу зарплату
Після того, як правоохоронець пройде переатестацію, йому почнуть нараховувати нову зарплату –  поліцейського. Вищу від міліцейської приблизно утричі. 

RIA вже писала, що патрульним поліцейським платитимуть 8-10 тисяч гривень. Щойно почався відбір нових дільничних, в Кабміні сказали, що «шерифам» дадуть базову зарплату 6,5 тисячі. Бійцям загону спецназу КОРД, який зараз проходить навчання, платитимуть по 10-15 тисяч гривень залежно від посади. А зарплата слідчого, як пообіцяв Арсен Аваков, зросте до 25 тисяч гривень.

Скільки платитимуть начальникам поліцій, не кажуть громадськості. А щойно заговорили про реформу, то як верхню межу зарплат “копів” називали 30 тисяч гривень.

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
128 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Разговоры о переоборудовании транспортной системы начались еще в 2013 году. Именно тогда чиновники решили что в Виннице стоит внедрять электронный билет, так же как это сделали во многих европейских странах, об этом сообщает «vinnytsia-future.com.ua». Таким образом это дело по чуть-чуть набирала обороты. Уже в этом году определились с поставщиком для автоматизированной системы оплаты за проезд в общественном транспорте. Им стала чешская компания «Mikroelek...
Общество
Начальник Могилев – Подольского пограничного отряда полковник Юрий Василик прокомментировал расширение своего «хозяйства»: «Открытием еще одного отдела мы обязаны руководству Винницкой области. Благодаря финансовой поддержке областной власти нам удалось осуществить ремонт и обновление здания. Поэтому выражаю искреннюю благодарность за поддержку и помощь».   В ответ губернатор Валерий Коровий отметил: «Мы живем во время больших вызовов. И особое место в сис...
Культура
Вчера, 16 ноября, вечером возле Башни Артинова на Европейской площади установили странную инсталляцию под названием «Алиса». Объект представляет собой большой куб из фанеры, в котором есть вход. Попав внутрь - погружаемся в полную темноту. Однако в этой темноте кое-что есть.Автор проекта, художник Олег Усатюк, объяснил, что благодаря этой инсталляции винничане могут представить себя героями сказки.- Это не просто темный куб. Это - кроличья нора. Мы предлаг...
Криминал
Следователи местного отдела полиции сообщили о подозрении в занятии незаконным игорным бизнесом трем молодым винничанам. Запрещенным видом предпринимательства они, как уверяют правоохранители, зарабатывали около двух лет. Троице грозит штраф. Как отмечают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, речь идет об игорном клубе на ул. Киевской. По версии следствия, в арендованном помещении 24-летняя женщина, мужчины 33 и 34 лет под вывеской гослотерей пре...
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон заявил, что на Виннитчине верующие и духовенство не имеют однозначной позиции относительно объединительного процесса, который происходит в украинском православии.  Как рассказал иерарх, в областном центре больше сторонников московского патриархата, однако глубинка - за автокефальную церковь."Винница больше за "русский мир", как сейчас выражаются, а село – наоборот", - говорит митрополит Симеон. По его словам, в регионе...
Общество
В Виннице на билетах общественного транспорта предлагают работу в Польше.
Криминал
Сегодня, 16 ноября спецназ и внутренняя безопасность пограничников, оперативники Закарпатского СБУ под руководством военных прокуроров Ужгородского гарнизона задержали винницкого юриста, который пытался дать взятку в размере 5200 долларов начальнику Мукачевского пограничного отряда за содействие в незаконном перемещении 64, 500 пачек сигарет через границу в Венгрию.Об этом в "Фейсбук" сообщил главный военный прокурор Анатолий Матиос.
Общество
В Виннице продолжается комплексная реконструкция улицы Замостянской. 16 ноября, утром, на аллее разместили несколько оригинальных лавочек. Они отличаются от привычных своей формой.«Винничане тестируют с самого утра», - написал в «Фейсбук» Андрей Янченко.До конца года должны обустроить часть территории - от проспекта Коцюбинского до перекрестка с улицей Стеценко.
Общество
На выходных погоду в Украине обусловит антициклон, идущий с севера. Он принесет с собой сухую погоду в большинство областей страны. Такой прогноз сделала синоптик Наталья Диденко. По ее словам, в пятницу, 16 ноября, в Украине «сложная погода»: «В южной части и на востоке идут дожди, мокрый снег и сильный ветер. До субботы, 17 ноября, непогода ослабнет, но полностью осадки не прекратятся. И также задержится порывистый ветер. В воскресенье, 18 ноября, крайни...