• Головна
  • На вінницьких лікарів жорстко «наїхали» через гепатит С у малюків
10:46, 27 листопада 2015 р.

На вінницьких лікарів жорстко «наїхали» через гепатит С у малюків

У справжній скандал переросла у Вінниці прес-конференція очільниці фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентини Маркевич та її регіонально представника і новоспеченої депутатки вінницької облради від партії "БПП "Солідарність"Лариси Білозір, повідомляєDepo.Вінниця.

Маркевич заявила, що у Вінницькій та Рівненські областях критична ситуація з захворюванням дітей на гепатит С: "У Вінниці за останніх три місяці в обласній лікарні на вірусний гепатит С заразили 35 дітей. На даний момент в онкогематологічному відділені перебуває дев'ятеро дітей з цим захворюваням", - розповіла вона.

Щоправда, підтвердити свої слова будь-якими документами вона не змогла, пояснивши, що цю цифру їй назвали батьки, які до неї телефонували. Що не завадило їй звинуватити в усьому завідуючого онкогематологічним віділеням вінницької дитячої обласної лікарні Леоніда Остапенка, який був присутнім на прес-конференції та сидів у залі разом із журналістами. "Заразили дітей гепатитом С! Ніде такого по Україні немає, тільки Рівне і ви!" - вигукнула вона.

Столична шефиня новоспеченої вінницької депутатки влаштувала "розборки" лікарям - фото 1

Столична шефиня новоспеченої вінницької депутатки влаштувала "розборки" лікарям - фото 1

При цьому жінка говорила на підвищених тонах, зривалася на крик, обіцяла, що напише заяву у Генеральну прокуратуру, аби перевірили діяльність лікаря. Через таку бурхливу поведінку лікар був позбавлений пояснити ситуацію зі свого боку, хоча намагався це зробити постійно. 

Регіональний представник фонду Лариса Білозір, у свою чергу, розповіла, що в однієї з дівчаток з Вінниччини у Німеччині також знайшли гепатит С. Вона туди поїхала лікувати рак крові. 

"Мама дзвонить і розповідає, що німці в шоці. У них такого давно немає. Адже це – хвороба наркоманів та соціально незахищених верств населення. Але кожен з нас – у групі ризику, адже можемо заразитися гепатитом під час операції, переливання крові. А для онкохворих дітей ця хвороба – просто вирок, бо їм не можуть пересадити кістковий мозок", - розповіла вона.

За словами Білозір, гепатит С потрібно лікувати від півроку до двох років. Крім того, вартість такого лікування – від п'ятдесяти тисяч доларів.

Маркевич же зауважила, що інші області справилися з цією проблемою за допомогою тесту ПЦР, який здатен виявляти вірус на ранніх стадіях. Його вартість – близько п'ятисот гривень. "В онкогематологічному відділені батьків мають попереджати, що їх дітей можуть заразити гепатитом С. І пояснювати, що дешевше зробити цей тест, ніж потім збирати гроші на лікування хвороби", - зазначила Маркевич.

Із завідуючим онкогаматологічним відділеням Леонідом Остапенком вдалося поговорити наприкінці заходу. Він підтвердив, що у відділенні дійсно фіксувалися випадки зараження дітей гепатитом С. Але, згідно офіційної статистики, за останніх десять місяців їх було 12. Інформацію про дев'ятеро хворих дітей, які зараз перебeвають у відділені, він не підтвердив, але і не спростував.

"Усі ці звинувачення - абсолютно безпідставні. І все, що тут було – це просто акція популізму, влаштована для того, щоб пропіаритись. Ця проблема дійсно існує і ніхто її не заперечує. Ми її знаємо і тому не раз підіймали це питання на рівні обласного управління здоров'я. За останні кілька місяців у нас було багато комісій, і на нашому етапі не знайшли жодних порушень" - каже лікар.

За словами лікаря, ситуацію треба виправляти на етапі заготівлі крові – у станціях перелевання. "Хто у нас донори? Це асоціальні елементи, маргінали. Яка у них може бути кров? Ті методи, які є на станції, недостатні для більш детальної перевірки. Кров, яку вже заготовили, жодним чином не можна дообстежити. Якщо відкрити флакон, кров буде нестерильна і ми не маємо права її переливати дитині. Тому оглядати треба донора. Ми – лише отримувачі крові" - запевнив лікар.

Остапенко розповідає, що нині вся проблема у коштах: хто зможе профінансувати  тестування донорів на ПЦР. "В Охмадиті це питання вирішили таким чином: волонтери створили базу донорів, яким роблять ПЦР за кошти тих же волонтерів. І тут два варіанти: або станції переливання крові фінансуватиме держава, або зробити таку ж базу донорів, яких обстежуватимуть за кошти волонтерів" - підсумував лікар.

Питання, як покращити ситуацію так і залишилась невирішеною. Сторони так ні до чого і не домовились. Головний лікар обласного центру здоров’я Тамара Васильчук, яка теж прийшла на захід, запропонувала організувати круглий стіл з цього питання і запросити на нього представників станції переливання крові. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...