Понад 200 млн грн отримала Вінниця завдяки змінам у бюджетному законодавстві

Виконком Вінницької міської ради схвалив проект рішення про виконання міського бюджету за девять місяців поточного року. Надходиження до міської казни склали 1 млрд 497 млн грн видатки - 1 млрд 390 млн грн. Завдяки реформі міжбюджетних відносин та внесених змін до Бюджетного та Податкового кодексів за звітний період до міського бюджету додаткового надійшло 319 млн грн, з яких 205 млн грн є результатом саме законодавчих змін.

Надходження до міського бюджету за девять місяців поточного року склали майже 1,5  млрд грн. За словами директора департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталії Луценко порівняно з цим же періодом минулого року доходи зросли на 21%.

Суттєво на структуру доходів бюджету вплинули нещодавні зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів. В результаті обсяг загального фонду зріс в 1,5 рази або на 52,6%, спеціальний фонд зменшився майже в 3,3 рази, в основному за рахунок того, що єдиний та екологічний податки, а також податок на нерухоме майно з 1 січня 2015 року зараховуються до загального фонду бюджету. 

«Щодо додаткового фінансового ресурсу, який отримали місцеві бюджети в результаті реформи міжбюджетних відносин та внесених змін до Податкового і Бюджетного кодексів, то за звітний період до міського бюджету додаткового отримано 319 млн грн із зростанням на 44% до минулого року. Із цих 319 млн грн 205 млн грн є результатом законодавчих змін, 113,9 млн грн - надійшло як результат впливу інших факторів», - зазначає Наталія Луценко.

Загалом до загального фонду бюджету надійшло 1,4 млрд. грн., в тому числі 621,1 млн.грн. за рахунок власних і закріплених доходів і це вдвічі більше за надходження минулого року та 779,5 млн.грн. – за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів із зростанням на 28% до минулого року. Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб (340 млн.грн.), єдиний податок (104 млн.грн.), плата за землю (76 млн.грн.), акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (68 млн.грн.) та ряд інших. По більшості власних і закріплених доходів загального фонду досягнуто значного зростання порівняно з минулим роком.

Доходи спеціального фонду склали 96,5 млн.грн. Їх сформовано з власних надходжень бюджетних установ, доходів бюджету розвитку, надходжень до ЦФМР.

Видатки бюджету за звітний період склали 1 млрд. 390 млн.грн. Завдяки чому забезпечено стабільне функціонування галузей бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та транспорту

Щодо видатків спеціального фонду, то їх обсяг складає 267 млн.грн. Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість, що підтверджується досить високим відсотком видатків, які направляються на соціальний захист населення, соціальне забезпечення, утримання закладів соціально-культурної сфери. Пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету. Їх частка  у видатках бюджету складає майже 85%. Основними споживачами бюджетних коштів є такі галузі, як соціальний захист, освіта, охорона здоров’я, на їх утримання направлено 871 млн.грн. або 78% всіх видатків. Динаміка видатків по цих галузях до минулого року складає від 116 до 124%, що вказує на їх суттєве зростання. У звітному періоді в повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, проведено оплату за спожиті енергоносії, харчування, медикаменти та по інших захищених статтях бюджетної сфери.
Наряду з поточними видатками бюджету, які забезпечують стабільне функціонування галузей, частина коштів міського бюджету направляється на розвиток. З бюджету розвитку на капітальні видатки направлено 221,2 млн.грн., що становить 15,9%. Порівняно з минулим роком видатки бюджету розвитку зросли вдвічі, а їх частка у видатках бюджету також збільшилась вдвічі - з 8,5% до 15,9%.
Із загального обсягу видатків бюджету розвитку 27% використано на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності, 23,6% - на капітальні видатки житлово-комунального господарства, 7,5% – на капремонт і придбання обладнання для закладів бюджетної сфери.
За рахунок коштів бюджету розвитку та частково коштів інвестора відкрито нове приміщення дитячої школи мистецтв «Вишенька»; в рамках реалізації Меморандуму із Швейцарською Конфедерацією завершуються роботи з будівництва на території котельні по вул.Баженова,15 нової твердопаливної котельні; збудовано?

vinnitsaok.com.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
7 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В январе правоохранители задержали государственного исполнителя за взятку. Об этом сообщает спикер ГПУ Андрей Лысенко в Facebook. Правоохранительные органы выявили факт вымогательства и получения взятки государственным исполнителем центрального отдела исполнительной службы в Виннице. Чиновник требовал взятку от должника в виде товарно-материальных ценностей в виде топливных талонов сетей АЗС на сумму 9 тыс. гривен за возвращение исполнительного документа в...
Происшествия
Сегодня, 16 января, под Винницей произошло ДТП. На объездной дороге возле населенного пункта Десна, столкнулись три автомобиля. Один человек погиб.Как рассказали в пресс-службе полиции, предварительно установлено, что водитель Volvo допустид столкновение с Citroen. После чего выехал на встречную полосу движения и столкнулся с УАЗом. Транспортное средство слетело с дороги и врезался в дерево. Водитель Volvo погиб. На месте работают правоохранители. О судьбе...
Общество
14 января в Виннице умерла восьмимесячная девочка, которая заболела корью. Однако, как выяснилось, корь не является причиной смерти ребенка. Начальник отдела лечебно-профилактической помощи детскому населению Департамента здравоохранения Винницкой ОГА Татьяна Бондаренко во время брифинга отметила, что у девочки была врожденная патология легких.   Она отметила, что 24-летняя мама девочки не подтвердила то, что имела прививку от кори. Известно также, что реб...
Криминал
Полиция Могилев-Подольского 15 января успела задержать 36-летнего рецидивиста, подозреваемого в ограблении местной жительницы. Злоумышленником оказался «кавалер», познакомившийся с ней в Сети. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, около 16.00 на линию «102» обратилась 39-летняя женщина, которая призналась, что малознакомый мужчина ее ограбил. Выяснилось, что в соцсети она познакомилась с мужчиной и пригласила его в гости. Вероятно, н...
Общество
Салютем – многопрофильный  медицинский центр в Виннице, одно из основных направлений работы учреждения - урология и гинекология. Здоровая мочеполовая система имеет большое значение как для мужчин и женщин, так и для их будущего потомства. Салютем делает акцент на высокоэффективной и точной диагностике организма, ведь перед процессом лечения необходимо достоверно знать состояние здоровья пациента. Современное оборудование и высокое качество исследований о...
Происшествия
Родители 20-летнего нацгвардейца, Ярослава Софиина, связывают исчезновение сына с конфликтом с его командованием. "Ярослав спокойный, воспитанный и заботливый парень. Никогда не исчезал. После окончания колледжа пищевых технологий пошел на срочную службу. После этого в мае прошлого года подписал контракт с Нацгвардией. В свое время мужа отсюда призывали во время шестой волны мобилизации на фронт. Откликался очень хорошо, мол, командиры - порядочные люди, е...
Происшествия
На территории Винницкой области объявлено желтый уровень опасности по погодным условиям. Об этом информирует УГДСЧС области.«По данным Укргидрометцентра, до конца дня 16 января в Винницкой области порывы ветра 15-20 м / с (1 уровень опасности, желтый)», - говорится в сообщении.Синоптики прогнозируют, что будет идти снег в Винницкой области двое суток подряд. От 19 января ожидается понижение температуры воздуха.
Происшествия
На Винничине загадочно погиб 41-летний Сергей Савчук. Рабочий местного завода вернулся с работы, и внезапно заболел. Он кашлял кровью и терял сознание. Что с ним случилось — мужчина не успел рассказать. Умер в реанимации, не приходя в сознание. Родные утверждают: Сергей был абсолютно здоров и не имел вредных привычек. Между тем, предварительные выводы судебно-медицинской экспертизы ужасают: мужчина отравился неизвестным веществом.
Общество
Приглашаем Вас на первую и единственную в Украине "Крокодиловую ферму"! Здесь Вы сможете понаблюдать за самыми древними и самыми опасными хищниками нашей планеты, узнать много интересного об их жизни и охоте. На ферме собраны крокодилы и аллигаторы различных видов со всех уголков земного шара; здесь есть и дети, и солидные особи длиной 3,5 м. Кроме, собственно, крокодилов, у нас представлены еноты, носухи, мартышка, сурикат, змеи, водные и сухопутные череп...