• Главная
  • Удосконалення надання адмінпослуг обгорюють у Вінниці на Комітеті ВР з питань держбудівництва
10:13, 2 декабря 2015 г.

Удосконалення надання адмінпослуг обгорюють у Вінниці на Комітеті ВР з питань держбудівництва

Важливість створення та розширення мережі Центрів надання адміністративних послуг у рамках децентралізації обговорюють у Вінниці на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Тема засідання, яке триватиме 1-2 грудня, - "Комітетські слухання з питань реалізації законодавства про адміністративні послуги". 

- Протягом засідання ми маємо напрацювати законопроекти або зміни до вже існуючих законпроектів, які стосуються надання адмінпослуг місцевими радами в рамках децентралізації, – пояснив голова засідання Сергій Власенко. 

Удосконалення надання адмінпослуг обгорюють у Вінниці на Комітеті ВР з питань держбудівництва, фото-1

Розпочинати реформу місцевого самоврядування саме з надання адміністративних послуг є досить мудрим рішенням – зауважила заступник представника ООН в Україні Ініта Пауловіча. 

- Цьогоріч було проведено дослідження, яке виявило, що більшість українців нарікають на якість надання адмінпослуг. Тому маємо дослухатися до громадян, які є нашими роботодавцями і нашими клієнтами, – сказала Ініта Пауловіча. 

thumb_image (2)

thumb_image (2)

Провести засідання саме у Вінниці Комітет вирішив невипадково, адже саме у нашому місті з'явилися перші Центри надання адміністративних послуг "Прозорі офіси". Народний депутат від Вінниччини Сергій Кудлаєнко, який нині працює у Комітеті, зауважив, що за позитивним досвідом до Вінниці неодноразово приїздили керівники інших міст. І нині вдалим прикладом наслідування може поділитися Одеса.

- Маючи політичну волю, керівництво міста створило майже європейські умови надання адміністративних послуг, що на наш погляд є дуже важливим сьогодні – у період децентралізації. Насправді країні потрібні отакі історії успіху як у Вінниці та Одесі, аби надихати інших керівників розвивати це питання. Бо ми у Верховній Раді можемо наприймати багато гарних законів, але якщо у керівників міст, районів, територіальних громад не буде бажання щось робити – все це марно, - говорить Сергій Власенко.

Хоча загалом нині в Україні діють 662 ЦНАПи, у яких громадяни отримують 160 000 адмінпослуг, якість та перелік надання цих послуг залишає бажати кращого. 

thumb_image (3)

thumb_image (3)

- Цьому є дві причини - фінанси і люди. І якщо гроші ще можна закумулювати, то знайти ефективних працівників та менеджерів зараз дуже складно. Багато цих людей просто не відповідають тим вимогам, які потрібні для надання якісних адмінпослуг, - каже нардеп Сергій Власенко.

У перспективі Комітет розглядає створення не лише ЦНАПів, а й інших структур при органах місцевого самоврядування. 

- Основне завдання влади – це надання населенню якісних послуг, втому числі й адміністративних. Широта цих послуг по великому рахунку безмежна. Нам лише важливо, щоб законодавством було чітко визначено алгоритм. Ми вдячні народним депутатам за прийняті 26 листопада законопроекти, які розширюють повноваження місцевих рад, у тому числі в частині надання адмінпослуг. До речі, завдяки вінницьким "Прозорим офісам" за рахунок надання адмінпослуг на 2016 рік ми плануємо додатково до бюджету отримати 7,5 млн грн. Для порівняння, реконструкція проспекту Космонавтів коштує 9 мільйонів. Гадаю, це суттєві надходження, - заявив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

- Для місцевих бюджетів - це курка, яка несе золоті яйця, - додає голова Комітету з питань адмінпослуг Олександр Дихтярчук. - Тому це і потрібно створювати. І це ми на агаємося роз'яснити під час отаких засідань. Тож нині головне завдання – зосередити максимальну кількість послуг у ЦНАП, які може забезпечити місцева влада, і друге завдання – забезпечити максимальну якість цих послуг. Також важливо забезпечити електронний реєстр. Все це разом нівелює корупційну складову, що, в свою чергу, поверне довіру громадян до влади.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...