• Головна
  • Катерина Лукашик: «За три тижні ми створили для Христини 12 суконь»
10:37, 2 грудня 2015 р.

Катерина Лукашик: «За три тижні ми створили для Христини 12 суконь»

Поки переможниця Міс Україна 2015 Христина Столока готується до світового конкурсу в Китаї, дизайнер її вечірніх суконь Катерина Лукашик допрацьовує фінальне вбрання.

По дорозі розмовляємо про позитивні зміни в країні, які вплинули і на індустрію моди в тому числі. Конкурс краси став прозорішим. Прийшли інші директори, інші люди. Його перекупили. Христина Столока виграла чесну перемогу. Якщо раніше головний акцент робився на престижі за участю якогось  відомого дизайнера з Києва, то цей рік зробили по іншому – голосуванням. Був конкурс ескізів. Будь який дизайнер мав змогу прислати свої роботи, а комісія обирала найкращі.

Столик біля вікна, кружка чаю зігріває змерзлі долоні. Катя робить замовлення.

Як відбулося твоє знайомство з Христиною?

- Це було в Києві. Коли готувалася до Mercedes-Benz Kiev Fashion Days як дизайнер київського дня  моди. Знайомилася з модельними агенціями на підбір моделей для показу. Власниця одного з модельних агенцій розказала, що в них є гарна дівчина Христина. І вона могла б  бути моделлю на показі. Але зараз бере участь у репетиції конкурсу Міс Україна 2015, фінал якого відбудеться через місяць 22 вересня. Тоді я почала цікавитися, що потрібно для того, щоб, наприклад, пошити їй сукню на Міс Україна. Ми поїхали на церемонію нагородження і Христина перемогла.

Отже, після конкурсу ви продовжили співпрацювати і ти почала  шити сукню вже для фіналу конкурсу Міс Світу?

- Після перемоги Христини я  відправила свої ескізи в Оргкомітет Конкурсу. Їх затвердили і приїхали подивитися мої роботи на Вінницьких днях моди. Подивилися. Сказали, що це були найкращі роботи взагалі, які були  їм надіслані в такому стилі – саме те, що їм потрібно було для сцени. Я поїхала до Києва поспілкуватися, обговорити увесь одяг. За три тижні ми створили для Христини 12 суконь, які вже в Китаї. В останню ніч ми вийшли зі студії о шостій ранку.

То це виходить такий  щасливий збіг обставин, що Христина перемогла у Всеукраїнському конкурсі. А ти  вперше береш участь у підготовці дівчини до конкурсу вже  світового рівня?

-  Я там окрім неї нікого не знала, тільки її. Я всім своїм друзям сказала, що ця дівчина переможе і я буду шити сукню їй на Міс Україна 2015. Вона перемогла. І вдруге переможе на «Міс Світу 2015». Це моя дитяча мрія - пошити сукню на конкурс «Міс Світу». Дитиною знала, що хочу робити всі ці купальники, сукні, в яких моделі виходять на сцену.

Як створювалися сукні та в чому їх особливість?

- Сценічний одяг відрізняється від вечірнього. На сцені він має бути по іншому поданий. Не так як ми звикли на вечірку вдягатися. Важливо з чого зроблено вбрання – фактура, кружево. Як буде виглядати каміння, адже сцена каміння «забирає». Тому його треба більше. Сукня має символізувати жіночність. Щоб дівчина в ній  була привабливою. Ми підбирали відтінки, кольори. Це не просто звичайні кольори, що нам сподобалися. А такі, які мають вселити довіру. По  фігурі Христини створювалися певні образи, які їй пасують.

Вже відома вартість фінальної сукні?

-  Вона буде коштовна. Ми не рахували, тому що з кожним днем до неї додається новий елемент. Вона оздоблюється справжніми рубінами. Рахувати будуть в кінці, коли вона буде завершена.

А скільки коштують твої сукні?

- В нас різні ціни. Залежить від того, що в основі – вишивка  рубінами, шкіра, шовк. Коли я працюю з людиною індивідуально, тільки робота вийде у 100 евро. Все залежить від клієнта. Що він хоче. Якщо людина приходить, то вона хоче гарне мереживо. Італійське оригінальне коштує 300 – 400 евро за метр – шантильї, солтіс. Оригінальне мережево, в яке одягається весь Голівуд  не може коштувати 100 євро. Воно коштує 1000 і 2000  євро за метр. Є сукні за дві –три тисячі євро.

Ти патентуєш власну технологію виготовлення моделюючих корсетів. Чи справді корсет робить талію вужчою?

- Корсетна технологія – це формула. Ти просто береш мірочки підставляєш під цю формулу і отримуєш кінцевий результат конструкції. Так мене вчили в Петербурзі.  Але ж фігури бувають нестандартні і вони не сходяться з цією формулою. Я гадаю, що це не правильно.  Не кожна жінка має тонку талію. Корсет допомагає змоделювати фігуру, а потім пошити сукню. В нас звикли бачити перетягнений корсет. Тому гадають, що це некомфортно, незручно, негарно. Так, незручно, тому що використовують неякісну фурнітуру, яка ламається. Майстрині її здавили  - і тому важко дихати. Якщо ми її зменшили, то ми не змоделювали.  Розтягнули, здавили, але не змоделювали. Нічого гарного в цьому немає. Люди не знають, як має виглядати справжня  така річ, тому що на ринку її просто немає.

Що в основі корсету і чи не шкідливо його носити?

- В основі металева спіральна кістка, яка приймає контури талії. Вона гнучка, не ламається, не деформується. Тому може слугувати  роками. Ще й дітям в спадок залишиться. Для цього потрібна правильна конструкція. Я консультувалася лікарем і якщо правильно зробити конструкцію, жодним чином це не зашкодить. Зрозуміло що спати в ньому не варто і носити без кінця теж. А для підтримки постави вдягати на 2 години навіть дуже корисно.

Що плануєш робити далі?

- Для мене зараз головне – це розвиток. Треба збільшувати колектив, розширятися та налагодити виробництво. Як це буде відбуватися залежить від подій і обставин. Добре коли є мрії, але потрібно ще підлаштовуватися під життя. Не треба боятися змін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...