В новому році у Вінниці маршрутні таксі рухатимуться по-новому

Виконавчий комітет Вінницької міської ради 29 грудня затвердив нову схему руху маршрутних таксі.

Вона була розроблена фахівцями Вінницького національного політехнічного університету на основі вивчення пасажиропотоків. Нова мережа маршрутів вводиться з метою покращення транспортного забезпечення вінничан, створення максимально безпечних умов перевезення пасажирів та розвантаження транспортних магістралей міста.

Питання оптимального вирішення проблеми транспортного забезпечення вінничан вже декілька років перебуває в полі особливої уваги міської влади. Вінниця і в цьому питанні слідує тенденціям розвитку сучасних європейських міст, роблячи ставку на розвиток громадського транспорту. Щоправда, міська влада тут працює на випередження, не чекаючи, коли місто зупиниться у нескінченних корках.

За останні роки КП «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» суттєво розширило і покращило свій парк. Завдячуючи підтримці швейцарських колег, місто упродовж останніх п’яти років безкоштовно отримало більше ста швейцарських трамваїв. Модернізується і тролейбусний парк. Не зважаючи на те, що кількість нових одиниць у рухомому складі порівняно невелика, працівники ТТУ власними силами по мірі можливостей здійснюють модернізацію існуючих тролейбусів. Поступово поповнюється новими автобусами і муніципальний автобусний парк, який створено на базі ТТУ. Його довелось будувати «з нуля». У 2012 році він нараховуватиме 23 великогабаритних автобуси для здійснення перевезень пасажирів.

Підсилення парку громадського транспорту дозволяє по-новому підійти до організації маршрутних перевезень у місті. У середині 90-их цей вид перевезень став чи не основним у більшості міст України. Пасажири, з одного боку, звикли до мобільних «маршруток». Але, з іншого боку, саме їх робота викликає найбільше нарікань. Не завжди витримується графік руху, частими є порушення правил дорожнього руху. Та й культура обслуговування пасажирів залишає бажати кращого.

Це підтверджує система контролю якості маршрутних перевезень, яка запрацювала у місті з минулого року. Для того, аби отримувати інформацію щодо роботи маршрутних таксі безпосередньо від пасажирів, відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» наприкінці серпня 2010 року розпочав приймати та фіксувати в окремій базі дзвінки від громадян з приводу якості надання послуг приватними перевізниками. За цей період надійшло більш ніж 900 звернень, переважна більшість яких – скарги.

Новий підхід до організації маршрутних перевезень передбачає дві основні зміни. По-перше, мова йде про те, щоб перерозподілити маршрути, усунути дублювання, а вивільнений парк направити на покращення транспортного забезпечення там, де цю проблему неможливо вирішити з допомогою муніципальних автобусів та електротранспорту. По-друге, передбачено підвищення контролю за якістю маршрутних перевезень – вилучення з маршрутів технічно несправних «бусів», посилення контролю за роботою водіїв та станом транспортних засобів, які виходять безпосередньо на маршрути.

В основу цього підходу покладені результати вивчення ситуації у системі транспортного забезпечення, виконаного фахівцями Вінницького національного технічного університету. Вони фіксували пасажиропотік, співставляли різні варіанти маршрутів та періодичність руху на них транспортних заходів. Ці дослідження і лягли в основу рішення виконавчого комітету «Про затвердження мережі автобусних маршрутів загального користування в м. Вінниці», яке було прийнято 29 грудня.

Нова схема руху вступить в силу з кінця лютого 2012 року. При її запроваджені передбачено і те, що вінничанам буде потрібен час, щоб адаптуватись до змін. Тому принаймні до кінця травня вона буде випробовуватись. При цьому деякі маршрутні таксі будуть рухатись за старими маршрутами. Вони матимуть номери, до яких звикли вінничани. Мікроавтобуси ж, які рухатимуться за новими маршрутами, матимуть нові номери (їх дизайн наразі розробляється). Так мешканці матимуть можливість відрізняти нові маршрути від старих і зможуть випробувати на практиці нововведення.

Протягом цього часу буде одночасно проводитись також вивчення думки вінничан. Передбачено, що з її врахуванням будуть вноситись корективи у схему руху мікроавтобусів. Служба оперативного реагування «Цілодоба варта» і сайт «Моя Вінниця» (www.myvin.com.ua) готуються приймати усі зауваження та пропозиції вінничан і оперативно передавати їх на опрацювання в департамент енергетики, транспорту та зв’язку.

До запровадження нової схеми карту нових маршрутів планується розповсюдити через засоби масової інформації, в мережі Інтернет, розмістити її в громадському транспорті, а також виготовити зручні схеми для користування пасажирами.

«Динаміка розвитку Вінниці в цілому досить значна, що в найближчому часі вплине і на розвиток інших систем життєзабезпечення міста, включаючи і транспортні питання. Розроблена транспортна мережа автобусних маршрутів і оптимізація руху всього пасажирського транспорту має відповідати вимогам сучасності і тим темпам розвитку, які є в місті на сьогоднішній день. В іншому випадку місто буде перевантажене транспортними засобами, а якість послуг пасажирських перевезень погіршуватимуться», – говорить директор інституту машинобудування і транспорту Вінницького національного технічного університету Юрій Буренніков.

Запровадження нової схеми маршрутних перевезень дозволить перейти до створення єдиної системи організації роботи громадського транспорту у місті. Якщо раніше планування роботи автобусів, електротранспорту і маршрутних таксі відбувалось фактично незалежно одне від одного, то тепер створюється єдина мережа, і різні види транспорту будуть доповнювати один одного. Наступними кроками мають стати впорядкування зупинок, покращення інформування пасажирів про графік роботи транспорту і більш жорсткий контроль за його дотриманням.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
13 октября на сайте местных петиций появилось обращение винничанина о восстановлении разметки пешеходного перехода на улице Соборной. Автор Владимир Острожнюк предлагает покрасить "зебру" в белый цвет, ведь она незаметна для водителей и может привести к аварии на дороге."Призываю местные власти, если они заботятся о своих жителях, зебру на улице Соборная покрасить белым цветом, так как существующая зебра малозаметная, что создает риск для пешеходов быть не...
Общество
На два дня ограничат движение транспорта по улице Киевской. На участке будут прокладываться сеть газоснабжения.Об этом сообщили в Винницком городском совете.С 6:00 19 октября по 6:00 21 октября ограничат движение транспорта на перекрестке с улицей Стеценко в направлении движения к проспекту Коцюбинского. Ремонтные работы будут выполняться под проезжей частью улицы Киевской.
Происшествия
16 октября на автодороге Белая Церковь-Кременец, вблизи с. Юровка Казатинского района произошло дорожно-транспортное происшествие, в котором погибла женщина.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.При столкновении двух автомобилей: «Рено Кенго» и ВАЗ 2114, погибла 41-летняя женщина, которая была за рулем автомобиля ВАЗ. Бойцы ДПРЧ-11 с помощью спецоборудования деблокировали погибшую из транспортного средства.Еще двух пассажиров автомобиля В...
Криминал
13 октября в селе Кожухов Литинского района 45-летний местный житель во время ссоры топорищем от топора нанес повреждения своему отчиму. От полученных травм избитый пенсионер умер.Как выяснилось, конфликт между мужчинами возник во время совместного распития алкогольных напитков. Когда словесный конфликт перерос в драку, пасынок взялся за топорище. Нанесены удары оказались несовместимыми с жизнью для летнего мужчину.За нанесение тяжких телесных повреждений,...
Общество
В Виннице завершили капитальный ремонт улицы Пирогова и кольца вблизи авторынка. Об этом сообщает мэр города Сергей Моргунов на своей странице в фейсбуке. "Это обновленная улица Пирогова. Участок от малого мостика к Гниванскому шоссе, капремонт которой недавно завершили. Фактически на сегодня улица Пирогова отремонтирована полностью. К тому же, в прошлом году провели комплексную реконструкцию Гниванского шоссе - одного из въезда в город. Поэтому, теперь эт...
Общество
Дорогие друзья, 17 октября в Аюрведическом центре Саттва состоится мастер-класс "Сам себе косметолог".  Это будет настоящее погружение в мир красоты , здоровья и гармонии. Продолжительность мастер-класса- 2 часа. Программа мастер - класса "Сам себе косметолог": - Аюрведа - наука о здоровой и гармоничной жизни; - определение типа конституции и типа кожи; - ознакомление со всеми видами аюрведической косметики "Биотик" и "Шахназ Гербалс"; - индивидуальный под...
Криминал
15 октября оперативники Винницкого отдела полиции разыскали и задержали двух молодых людей, которые 8 октября вывезли в лес винничанина, избили и, угрожая пистолетом, отобрали деньги и мобильный телефон. Правонарушителями оказались 17 и 18-летние винницкие студенты.8 октября до самой полиции обратился 27-летний житель Винницы сообщению о том, что около часа ночи на ул. Матроса Кошки между ним и неизвестными молодыми людьми возник спор, в результате чего не...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...
Общество
16 октября по состоянию на 10:00 утра 103 винницкие многоэтажки подключили к централизованному отоплению.Об этом сообщает пресс-служба «Винницагортеплоэнерго».Теплоснабжающее предприятие обеспечивает услугу по централизованному отоплению 1222 дома жилого фонда г. Виннице.Подача теплоносителя на дома происходит постепенно, начиная от 15 октября.«Обращаем внимание потребителей, если Вы замечаете аварии на теплотрассах, порывы систем централизованного отоплен...
Новости по теме
На Соборной, где произошло смертельное ДТП, предлагают обновить разметку
В Виннице по улице Киевской ограничат движение транспорта на двое суток
В Виннице завершили капитальный ремонт улицы Пирогова и кольца вблизи авторынка (ФОТО)
Мастер - класс "Сам себе косметолог" от Аюрведического косметолога в Виннице
На улице прогнозируют до +20, а в Виннице уже более 100 домов подключили к отоплению
Без табу или интимная пластика в Виннице, как гарантия повышения качества жизни
Из Винницы отправили 10 тонн гуманитарной помощи военным в ООС (Фото)
На Винниччине открыли памятник летчикам, которые разбились в авиакатастрофе (Фото)
В 42 винницкие многоэтажки подали тепло
Психотерапевт из Винницы рассказала, сколько секса нужно человеку