В новому році у Вінниці маршрутні таксі рухатимуться по-новому

Виконавчий комітет Вінницької міської ради 29 грудня затвердив нову схему руху маршрутних таксі.

Вона була розроблена фахівцями Вінницького національного політехнічного університету на основі вивчення пасажиропотоків. Нова мережа маршрутів вводиться з метою покращення транспортного забезпечення вінничан, створення максимально безпечних умов перевезення пасажирів та розвантаження транспортних магістралей міста.

Питання оптимального вирішення проблеми транспортного забезпечення вінничан вже декілька років перебуває в полі особливої уваги міської влади. Вінниця і в цьому питанні слідує тенденціям розвитку сучасних європейських міст, роблячи ставку на розвиток громадського транспорту. Щоправда, міська влада тут працює на випередження, не чекаючи, коли місто зупиниться у нескінченних корках.

За останні роки КП «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» суттєво розширило і покращило свій парк. Завдячуючи підтримці швейцарських колег, місто упродовж останніх п’яти років безкоштовно отримало більше ста швейцарських трамваїв. Модернізується і тролейбусний парк. Не зважаючи на те, що кількість нових одиниць у рухомому складі порівняно невелика, працівники ТТУ власними силами по мірі можливостей здійснюють модернізацію існуючих тролейбусів. Поступово поповнюється новими автобусами і муніципальний автобусний парк, який створено на базі ТТУ. Його довелось будувати «з нуля». У 2012 році він нараховуватиме 23 великогабаритних автобуси для здійснення перевезень пасажирів.

Підсилення парку громадського транспорту дозволяє по-новому підійти до організації маршрутних перевезень у місті. У середині 90-их цей вид перевезень став чи не основним у більшості міст України. Пасажири, з одного боку, звикли до мобільних «маршруток». Але, з іншого боку, саме їх робота викликає найбільше нарікань. Не завжди витримується графік руху, частими є порушення правил дорожнього руху. Та й культура обслуговування пасажирів залишає бажати кращого.

Це підтверджує система контролю якості маршрутних перевезень, яка запрацювала у місті з минулого року. Для того, аби отримувати інформацію щодо роботи маршрутних таксі безпосередньо від пасажирів, відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» наприкінці серпня 2010 року розпочав приймати та фіксувати в окремій базі дзвінки від громадян з приводу якості надання послуг приватними перевізниками. За цей період надійшло більш ніж 900 звернень, переважна більшість яких – скарги.

Новий підхід до організації маршрутних перевезень передбачає дві основні зміни. По-перше, мова йде про те, щоб перерозподілити маршрути, усунути дублювання, а вивільнений парк направити на покращення транспортного забезпечення там, де цю проблему неможливо вирішити з допомогою муніципальних автобусів та електротранспорту. По-друге, передбачено підвищення контролю за якістю маршрутних перевезень – вилучення з маршрутів технічно несправних «бусів», посилення контролю за роботою водіїв та станом транспортних засобів, які виходять безпосередньо на маршрути.

В основу цього підходу покладені результати вивчення ситуації у системі транспортного забезпечення, виконаного фахівцями Вінницького національного технічного університету. Вони фіксували пасажиропотік, співставляли різні варіанти маршрутів та періодичність руху на них транспортних заходів. Ці дослідження і лягли в основу рішення виконавчого комітету «Про затвердження мережі автобусних маршрутів загального користування в м. Вінниці», яке було прийнято 29 грудня.

Нова схема руху вступить в силу з кінця лютого 2012 року. При її запроваджені передбачено і те, що вінничанам буде потрібен час, щоб адаптуватись до змін. Тому принаймні до кінця травня вона буде випробовуватись. При цьому деякі маршрутні таксі будуть рухатись за старими маршрутами. Вони матимуть номери, до яких звикли вінничани. Мікроавтобуси ж, які рухатимуться за новими маршрутами, матимуть нові номери (їх дизайн наразі розробляється). Так мешканці матимуть можливість відрізняти нові маршрути від старих і зможуть випробувати на практиці нововведення.

Протягом цього часу буде одночасно проводитись також вивчення думки вінничан. Передбачено, що з її врахуванням будуть вноситись корективи у схему руху мікроавтобусів. Служба оперативного реагування «Цілодоба варта» і сайт «Моя Вінниця» (www.myvin.com.ua) готуються приймати усі зауваження та пропозиції вінничан і оперативно передавати їх на опрацювання в департамент енергетики, транспорту та зв’язку.

До запровадження нової схеми карту нових маршрутів планується розповсюдити через засоби масової інформації, в мережі Інтернет, розмістити її в громадському транспорті, а також виготовити зручні схеми для користування пасажирами.

«Динаміка розвитку Вінниці в цілому досить значна, що в найближчому часі вплине і на розвиток інших систем життєзабезпечення міста, включаючи і транспортні питання. Розроблена транспортна мережа автобусних маршрутів і оптимізація руху всього пасажирського транспорту має відповідати вимогам сучасності і тим темпам розвитку, які є в місті на сьогоднішній день. В іншому випадку місто буде перевантажене транспортними засобами, а якість послуг пасажирських перевезень погіршуватимуться», – говорить директор інституту машинобудування і транспорту Вінницького національного технічного університету Юрій Буренніков.

Запровадження нової схеми маршрутних перевезень дозволить перейти до створення єдиної системи організації роботи громадського транспорту у місті. Якщо раніше планування роботи автобусів, електротранспорту і маршрутних таксі відбувалось фактично незалежно одне від одного, то тепер створюється єдина мережа, і різні види транспорту будуть доповнювати один одного. Наступними кроками мають стати впорядкування зупинок, покращення інформування пасажирів про графік роботи транспорту і більш жорсткий контроль за його дотриманням.

Моя Вінниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
938 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Криминал
В Гайсинской больнице скончался 49-летний местный житель. 16 сентября его с тяжелой травмой головы в больницу доставила скорая помощь. Выяснилось, что травмы несовместимые с жизнью пострадавшему вызвала его сестра. Полицией установлено, что 15 сентября во время совместного употребления спиртных напитков по месту совместного проживания между родственниками возникла бытовая ссора, во время которой женщина несколько раз ударила брата в голову. С травмой голов...
Общество
В связи с преждевременной смертью Раи Панасюк завтра в городе будет объявлен День траура. Об этом сообщил мэр города Винницы Сергей Моргунов в соцсети ФБ. “Это невосполнимая потеря для всей винницкой общины, для всей страны. Попрощаться с Раей все – кто ее знал, уважал и ценил эту невероятно светлого человека – смогут в Доме офицеров. Прощание начнется в 14 часов. Вечная память …”, – пишет мэр.
Новости компаний
Альфа-Банк Украина и Укрсоцбанк, входящие в международную банковскую группу ABH Holdings S.A. со штаб-квартирой в Люксембурге, объединяют свои активы, чтобы стать самым крупным частным банком Украины. О том, как происходит слияние, когда оно завершится и какие выгоды от него получат клиенты, нам рассказал Сергей Заричнюк, региональный руководитель по продажам и дистрибуции Центрального региона Альфа-Банка Украина и Укрсоцбанка. Когда Альфа-Банк Украина и У...
Экология
17 сентября под руководством первого заместителя председателя Тывровской райгосадминистрации (Винницкая область) Александра Заворитного состоялось заседание Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при Тывровской РГА. В заседании приняли участие члены Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при райгосадминистрации, представители лесных хозяйств района, Тывровский поселковый голова Кицишин С.М., главный редактор районн...
Общество
17 сентября, в зале Винницкого городского дворца искусств «Заря» состоялись торжества по случаю Дня спасателя. Во время торжеств руководители области и города вручили награды и премии лучшим работникам. Согласно Указу Президента Украины 17 сентября установлен День спасателя, в поддержку инициативы общественности и Министерства Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций и по делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы, которое празднуют ра...
Политика
По словам главы Нафтогаза, цена на газ будет расти постепенно Правительство Украины на переговорах с Международным валютным фондом (МВФ) достигло принципиальной договоренности о постепенном повышении цены газа до уровня импортного паритета к 2020 году. Об этом сообщил глава правления НАК Нафтогаз Украины Андрей Коболев, пишет Интерфакс-Украина. "Есть предварительный компромисс, которого правительство достигло (с МВФ - ред.). Темпы сейчас обсуждаются", - ск...
Общество
В Виннице возле Винницкого торгово-экономического института, на улице Соборной, была установлена новая фотозона , где жители города, а также студенты данного учебного заведения имеют новую возможность вместе с ней сфотографироваться. Она оформлена зеленым цветом в стиле популярных в городе топиаров под названием "Я Люблю ВТЭИ".
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие произошло в 19 часов 17 сентября в селе Копеевка Тульчинского района. Предварительно, водитель автомобиля «МАН» не справился с управлением, съехал в кювет и перевернулся. Вследствие ДТП погибла пассажирка грузовика. Полицией открыто уголовное производство. 51-летний водитель грузового автомобиля «МАН», житель Томашпольского района, доставлен в тульчинской больницы. В результате аварии 49-летняя пассажирка получила телесные...