Щороку від раку на Вінниччині помирає 15-20 дітей – дитячий онколог

Полегшити страждання в останні дні життя невиліковних пацієнтів – основне завдання лікарів. Адже, найуразливіші групи населення – паліативні хворі, потребують найбільшої уваги та догляду. Їм та їхнім родинам необхідна не лише кваліфікована медична допомога, але й психологічна, соціальна, моральна та духовна підтримка. Чимало приречених хворих не хочуть помирати у лікарні, вони до останнього прагнуть бути вдома, в рідних стінах, з родинами. Усе це можна забезпечити в умовах розвиненої системи паліативно-хоспісної допомоги (ПХД), якої в Україні, на жаль, поки що немає.

На Вінниччині сьогодні також гостро постало питання розвитку ПХД. Проте, ініціативна група в складі громадських активістів та медичного персоналу стурбовані, що Вінницька обласна Програма розвитку паліативної (та хоспісної) допомоги на 2015-2020 роки може зійти нанівець, якщо терміново не прикласти зусиль для її реалізації. Ініціатори Програми очікують затвердження програми на найближчій сесії обласної ради.

ГО «Злагода» стала ініціатором проекту на підтримку паліативної допомоги дітям на Вінниччині. Вже організували роботу виїзної бригади паліативної допомоги на дому, яка фінансується за кошти Благодійного фонду "Відродження". До складу бригади входить лікар, дві медичні сестри та психолог.
голова правління громадської організації Злагода Тетяна Нікелсен фото
– Протягом року ми будемо фінансувати роботу виїзної бригади впродовж року, а потім сподіваємося на те, щоб Департамент охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації затвердив роботу виїзної бригади на своєму рівні, – говорить голова правління громадської організації "Злагода" Тетяна Нікелсен.

У «Вінницькій асоціації медиків» переконані, що паліатив і хоспіс – це не стільки кількісна проблема як якісна – відзеркалення стану «душі» нашого суспільства. Паліативна допомога – це не «ода смерті» або «місце для приречених помирати» і надзвичайно важливо розуміти концепцію або філософію паліативної допомоги: хоспіс – це будинок життя! Життя до останньої хвилини, максимально якісно, зі змістом і в людських умовах. Варто розуміти, що діти – найменш захищені і особливі.
голова громадської організації Вінницька асоціація медиків Руслана Харковенко фото

– Мені хочеться вірити, що молитви батьків і маленьких пацієнтів (повірте, в таких життєвих обставинах по іншому звучить молитва...) розтоплять не одне серце чиновників – ділиться голова громадської організації «Вінницька асоціація медиків» Руслана Харковенко.

Паліативна допомога зокрема потрібна для ВІЛ-інфікованих дітей – переконаний співавтор обласної програми по паліативу, головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський.
головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський
Фото: газета "Місто"


– На 19.11.2015 р. всього на антиретровірусному лікуванні знаходиться 1253 хворих, в тому числі 38 дітей (з них 3 підлітків). Усі пацієнти з ВІЛ-інфекцією СНІД – це паліативні пацієнти, адже мають невиліковну хворобу. На Вінниччину потрібно 22 ліжка для усіх паліативних хворих, – стверджує Ігор Анатолійович.

Дитячі онкологи діляться, що у Вінницькій області 400-600 дітей теоретично можуть потребувати хоспісної допомоги. І це не лише онкологічно хворі діти. Також діти із вадами розвитку, після травм, з ураженнями спинного мозку, діти з хворобами накопичення – перелік захворювань, які підпадають під хоспісу допомогу набагато більший.
обласний спеціаліст за фахом Дитяча онкологія Олександр Калінчук фото
– За рік на Вінниччині помирає 15-20 дітей від онкологічних захворювань. Усі повинні зрозуміти, що ці діти – дотаційні, вони не повернуться в соціум і не будуть приносити державі прибуток. Але держава та благодійні організації повинні виділяти на них кошти, – переконаний обласний спеціаліст за фахом «Дитяча онкологія» Олександр Калінчук.

Онкологи зізнаються, що проблема в тому, що кількість таких дітей ніде не обліковується. Немає чітких вказівок – яка дитина потребує хоспісної допомоги, а яка – ні. І коли були розіслані запити по Центрах сімейної медицини області, то один із таких центрів надав відповіді, що таких дітей немає. Окрема група дітей, які потребують не стаціонарного, а періодичного нагляду медичного персоналу. До них лікар може приїхати, дати рекомендації, навчити батьків як доглядати за своєю дитиною, якщо в них виникають проблеми, вони можуть дитину доставити в стаціонар, там їй нададуть допомогу чи консультацію і таких дітей батьки знову забирають додому. І таких дітей досить багато.

Дитячий онколог Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Лівандовський у вересні повернувся із навчального семінару по дитячій паліативно-хоспісній допомозі в Австрії. Ділиться, що у Зальцбургу, де проходили навчальний семінар, хоспіс – на десять ліжок і там працює три лікаря. На одну дитину в день виділяється більше 400 євро.
Дитячий онколог Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Лівандовський фото

– Цьогоріч у нашому онковідділенні вже було п'ятеро таких дітей. Нам важко на це все дивитися, і як страждають батьки цих дітей. Коли ми – лікарі безсилі, можемо лише зменшити страждання. Коли дитина уже сама не харчується, не дихає. Скільки проживе така дитина – невідомо, але наше завдання зробити його останні дні максимально комфортними (наскільки це можливо). Адже, коли дитина відчуває біль – їй не хочеться жити. При сильних болях, діти самі просять, щоб зробили їм щось, аби не жити. Такі діти отримують наркотичні засоби, аби зменшити біль. Час від часу перебувають у медикаментозному сні. Ми не можемо відкинути та відправити додому помирати. Але є батьки, які бажають, аби їх дитина провела останні дні життя вдома – це їх право, – пояснює Валерій Лівандовський.

Головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко запропонував створити паліативне відділення на базі ВОДКЛ:
– Ми плануємо створити відділення на п'ять ліжок. Але нам для цього потрібно буде пройти цілу низку погоджувальних актів через Департамент охорони здоров'я та МОЗ. Адже, сьогодні в Україні немає документів, які регламентують створення хоспісних відділень на належному рівні.

vlasno.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
42 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В селе Большая Вулыга Винницкой области повесился 30-летний солдат-контрактник. Об этом сообщает пресс-служба Военной прокуратуры центрального региона Украины. Сообщается, что погибший был пулеметчиком взвода охраны и обороны батальона охраны. Его тело обнаружили родные около 4 утра по адресу проживания его жены. По предварительной информации, посмертной записки солдат не оставил. По факту гибели военной прокуратурой Винницкого гарнизона открыто уголовное...
Общество
В Виннице изнутри необычно и довольно оригинально украсили одну из многоэтажек.Речь идет об одной из новостроек, расположенных в микрорайоне Старый город. Там винницкая художница Яна Горбатюк разрисовала подъезд в стиле Лондона.- Ко мне обратился руководитель ОСМД этого дома. Женщина предложила украсить его, - говорит художница. - Мы несколько дней думали, что можно изобразить и наконец решили.Для того, чтобы полностью разрисовать один этаж дома художницы...
Происшествия
Сегодня, 15 октября, в городе Винница произошло дорожно-транспортное происшествие. На перекрестке улиц Трамвайная и Хмельницкое шоссе не разминулись две иномарки. На место аварии вызвали скорую помощь. Временно было приостановлено движение трамваев в сторону Барского шоссе. Фото сайта naparise.com
Власть
Скандальный винницкий экс-прокурор теперь занимает новую «высокую» должность. Все бы ничего, но мужчина в столице устроил пьяную дорожно-транспортное происшествие.Недавно стало известно о том, что Анатолий Головко, ранее занимавший должность прокурора города Москвы, теперь стал заместителем директора по административно-хозяйской работе в Национальном институте рака. Все бы ничего, но муж в 2016 году в Киеве во время бегства от правоохранителей устроил авар...
Общество
Когда мы выбираем здоровый образ жизни, нужно знать те вещи, которые могут навредить Все хотят быть красивыми и здоровыми, поэтому здоровый образ жизни становится нормой. Ежедневные тренировки, бег по утрам, отказ от сахара и других углеводов и прочие подобные советы мы слышим каждый день. Мы встречаем их в лентах социальных сетей, в журналах, в разговорах с друзьями. Однако это не  так необходимо на самом деле. Эксперты собрали мифы, следуя которым может...
Общество
В Виннице создали еще одну петицию, в которой предлагают сделать проезд для пенсионеров в общественном транспорте в час пик платным. На сайте городского совета появилась новая петиция о стоимости проезда в общественном транспорте. Так, на этот раз его предлагают сделать платным для пенсионеров. Оплата будет осуществляться только в часы пик. «С 6.00 до 9.00 часов сделать платный проезд в городском транспорте для пенсионеров, чтобы можно было нормально доеха...
Происшествия
Под Винницей возле трассы нашли тело пожилой женщины со следами насильственной смерти. Скорее всего, ее сбил автомобиль.Сообщение о найденном теле вблизи проезжей части поступило к работникам правоохранительных органов сегодня, 15 октября, около восьми часов утра. Тогда очевидцы заявили, что труп неизвестной находится в Винницком районе недалеко от села Ксаверовка.На место, указанное в сообщении, прибыла следственно-оперативная группа.- Смерть наступила с...
Общество
Более четверти всего населения планеты составляют сельские женщины. Во многих сельскохозяйственных странах именно они играют ключевую роль в развитии государства. 15 октября - Всемирный день сельских женщин - это день, когда общество должно обратить внимание на то, что многие из женщин, проживающих в сельской местности, не имеют доступа к качественной медицине и сфере обслуживания, стали важной частью современной жизни. Хорошее образование, банковские учре...
Общество
В сети Интернет живо обсуждают творческий подход неизвестных, проблемы с дорогами попытались решать благодаря нестандартному подходу. На Тывровской трассе, возле села Лука-Мелешковская, в одну из ям посадили куст цветов.«Ура! Сделали дорогу! Теперь она цветет и пахнет! », - написала на своей странице в« Фейсбуке »Марта Мирошниченко и выставила фото.Жители, которые также ездят по этой дороге, заметили, подобные «клумбы» видели еще в нескольких местах.«В сле...