Щороку від раку на Вінниччині помирає 15-20 дітей – дитячий онколог

Полегшити страждання в останні дні життя невиліковних пацієнтів – основне завдання лікарів. Адже, найуразливіші групи населення – паліативні хворі, потребують найбільшої уваги та догляду. Їм та їхнім родинам необхідна не лише кваліфікована медична допомога, але й психологічна, соціальна, моральна та духовна підтримка. Чимало приречених хворих не хочуть помирати у лікарні, вони до останнього прагнуть бути вдома, в рідних стінах, з родинами. Усе це можна забезпечити в умовах розвиненої системи паліативно-хоспісної допомоги (ПХД), якої в Україні, на жаль, поки що немає.

На Вінниччині сьогодні також гостро постало питання розвитку ПХД. Проте, ініціативна група в складі громадських активістів та медичного персоналу стурбовані, що Вінницька обласна Програма розвитку паліативної (та хоспісної) допомоги на 2015-2020 роки може зійти нанівець, якщо терміново не прикласти зусиль для її реалізації. Ініціатори Програми очікують затвердження програми на найближчій сесії обласної ради.

ГО «Злагода» стала ініціатором проекту на підтримку паліативної допомоги дітям на Вінниччині. Вже організували роботу виїзної бригади паліативної допомоги на дому, яка фінансується за кошти Благодійного фонду "Відродження". До складу бригади входить лікар, дві медичні сестри та психолог.
голова правління громадської організації Злагода Тетяна Нікелсен фото
– Протягом року ми будемо фінансувати роботу виїзної бригади впродовж року, а потім сподіваємося на те, щоб Департамент охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації затвердив роботу виїзної бригади на своєму рівні, – говорить голова правління громадської організації "Злагода" Тетяна Нікелсен.

У «Вінницькій асоціації медиків» переконані, що паліатив і хоспіс – це не стільки кількісна проблема як якісна – відзеркалення стану «душі» нашого суспільства. Паліативна допомога – це не «ода смерті» або «місце для приречених помирати» і надзвичайно важливо розуміти концепцію або філософію паліативної допомоги: хоспіс – це будинок життя! Життя до останньої хвилини, максимально якісно, зі змістом і в людських умовах. Варто розуміти, що діти – найменш захищені і особливі.
голова громадської організації Вінницька асоціація медиків Руслана Харковенко фото

– Мені хочеться вірити, що молитви батьків і маленьких пацієнтів (повірте, в таких життєвих обставинах по іншому звучить молитва...) розтоплять не одне серце чиновників – ділиться голова громадської організації «Вінницька асоціація медиків» Руслана Харковенко.

Паліативна допомога зокрема потрібна для ВІЛ-інфікованих дітей – переконаний співавтор обласної програми по паліативу, головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський.
головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський
Фото: газета "Місто"


– На 19.11.2015 р. всього на антиретровірусному лікуванні знаходиться 1253 хворих, в тому числі 38 дітей (з них 3 підлітків). Усі пацієнти з ВІЛ-інфекцією СНІД – це паліативні пацієнти, адже мають невиліковну хворобу. На Вінниччину потрібно 22 ліжка для усіх паліативних хворих, – стверджує Ігор Анатолійович.

Дитячі онкологи діляться, що у Вінницькій області 400-600 дітей теоретично можуть потребувати хоспісної допомоги. І це не лише онкологічно хворі діти. Також діти із вадами розвитку, після травм, з ураженнями спинного мозку, діти з хворобами накопичення – перелік захворювань, які підпадають під хоспісу допомогу набагато більший.
обласний спеціаліст за фахом Дитяча онкологія Олександр Калінчук фото
– За рік на Вінниччині помирає 15-20 дітей від онкологічних захворювань. Усі повинні зрозуміти, що ці діти – дотаційні, вони не повернуться в соціум і не будуть приносити державі прибуток. Але держава та благодійні організації повинні виділяти на них кошти, – переконаний обласний спеціаліст за фахом «Дитяча онкологія» Олександр Калінчук.

Онкологи зізнаються, що проблема в тому, що кількість таких дітей ніде не обліковується. Немає чітких вказівок – яка дитина потребує хоспісної допомоги, а яка – ні. І коли були розіслані запити по Центрах сімейної медицини області, то один із таких центрів надав відповіді, що таких дітей немає. Окрема група дітей, які потребують не стаціонарного, а періодичного нагляду медичного персоналу. До них лікар може приїхати, дати рекомендації, навчити батьків як доглядати за своєю дитиною, якщо в них виникають проблеми, вони можуть дитину доставити в стаціонар, там їй нададуть допомогу чи консультацію і таких дітей батьки знову забирають додому. І таких дітей досить багато.

Дитячий онколог Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Лівандовський у вересні повернувся із навчального семінару по дитячій паліативно-хоспісній допомозі в Австрії. Ділиться, що у Зальцбургу, де проходили навчальний семінар, хоспіс – на десять ліжок і там працює три лікаря. На одну дитину в день виділяється більше 400 євро.
Дитячий онколог Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Лівандовський фото

– Цьогоріч у нашому онковідділенні вже було п'ятеро таких дітей. Нам важко на це все дивитися, і як страждають батьки цих дітей. Коли ми – лікарі безсилі, можемо лише зменшити страждання. Коли дитина уже сама не харчується, не дихає. Скільки проживе така дитина – невідомо, але наше завдання зробити його останні дні максимально комфортними (наскільки це можливо). Адже, коли дитина відчуває біль – їй не хочеться жити. При сильних болях, діти самі просять, щоб зробили їм щось, аби не жити. Такі діти отримують наркотичні засоби, аби зменшити біль. Час від часу перебувають у медикаментозному сні. Ми не можемо відкинути та відправити додому помирати. Але є батьки, які бажають, аби їх дитина провела останні дні життя вдома – це їх право, – пояснює Валерій Лівандовський.

Головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко запропонував створити паліативне відділення на базі ВОДКЛ:
– Ми плануємо створити відділення на п'ять ліжок. Але нам для цього потрібно буде пройти цілу низку погоджувальних актів через Департамент охорони здоров'я та МОЗ. Адже, сьогодні в Україні немає документів, які регламентують створення хоспісних відділень на належному рівні.

vlasno.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
42 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
До 2021 года Украина обзаведется более полусотней вертолетов Airbus немецко-французского производства, уже на следующей неделе из Германии прибудут первые из них. Они будут базироваться на 15 авиационных базах, одна из которых будет располагаться в Виннице. Об этом сообщает на своей странице в Twitter Министра внутренних дел Арсена Авакова.Это будут вертолеты Airbus таких моделей, как: Н225, Н125 и Н-145. Уже через год, в Украине появятся машины Н-145, они...
Общество
Сегодня Винницу начал засыпать снег, для его очистки в город выехала снегоуборочная техника. Сейчас дорожные службы начали расчищать и посыпать противогололедными материалами проезжие части, тротуары и остановки общественного транспорта. Общественный транспорт работает по графику. Напомним, что в эти двое суток в городе выпадет большое количество снега, местами сильный, также ожидаются метели, местами налипание мокрого снега, местами порывы ветра 15-20 м /...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Политика
оссийские пранкеры Лексус и Вован разыграли губернатора американской Калифорнии Эдмунда Брауна. Представившись послом Украины в США В. Чалым и премьером В. Гройсманом, они оговорили якобы предстоящий визит Порошенко на западное побережье, а также предложили губернатору от имени президента Украины после завершения каденции возглавить Винницкую область, о которой тот наверное и не слышал. Напомним, пранкеры Лексус и Вован «знамениты» тем, что специализируютс...
Общество
Вчера, 11 декабря, около 18:00 во время патрулирования территории железнодорожного вокзала города полицейские поймали парня, который находился в розыске. Инспекторы подошли сделать замечание мужчине, который курил в общественном месте. Проверили его по базе данных и оказалось, что 21-летнего молодого человека разыскивает Днепровский отдел полиции города Киева. Правонарушитель был доставлен в Левобережного отделения полиции, где о нем сообщили инициатору ро...
Культура
Перенос концерта "Сергей Бабкин. Музосфера" в Виннице 12.12 (СЕГОДНЯ)  в Доме офицеров. Дата переноса - предположительно апрель (уточняют - как будет известно обязательно сообщим дополнительно). Билеты на концерт 12.12 действительны на новую дату.
Общество
В кустарных условиях 46-летний связист Анатолий Стафийчук из приграничного села Бронница Могилев-Подольского района Винницкой области смастерил вертолет. Мужчина считает, что его техника может понадобиться в случае чрезвычайной ситуации для контроля границы. С детства А. Стафийчук мечтал летать, поэтому уже в зрелом возрасте создал свою модель. Как пишет Винница.info, никто кроме него ней не управлял. Инженер признался, что для полетов нужно иметь опыт. Он...
Происшествия
В Виннице на 1078 км станции «Винница» неизвестный мужчина бросился под поезд, просят установить личность.На вид мужчине около 25-35 лет, худощавого телосложения, волосы темного цвета волнистые, средней длины, глаза серо-голубого цвета, брови дугообразные.На момент трагедии был одет в кофту и свитер черного цвета с V-образным вырезом на шее, футболку светло-серого цвета, синие спортивные штаны, темно-синюю куртку на замке и шапку серого цвета.Особые примет...
Общество
В Виннице продолжается реконструкция площади Небесной Сотни, в рамках которой предусмотрено расширение проезжей части на улице Театральной, перенос опор под контактную сеть и освещение, ремонт самой площади с обустройством часов.Несколько дней назад по Театральной на 1,5 метра расширили проезжую часть дороги. Остановку общественного транспорта сделали шире, без «кармана» и переместили ее. 12 декабря подрядчики демонтируют старый посадочный павильон и перен...