• Головна
  • ГУ ДФС у Вiнницькiй областi iнформує про земельний податок для учасникiв АТО
14:18, 4 грудня 2015 р.

ГУ ДФС у Вiнницькiй областi iнформує про земельний податок для учасникiв АТО

Земельнi вiдносини в Українi регулюються Земельним кодексом України (ЗКУ), а справляння плати за землю Податковим кодексом (ПКУ). Плата за землю - це обов'язковий платiж у складi податку на майно, що справляється у формi земельного податку та орендної плати за земельнi дiлянки державної i комунальної власностi  Платниками податку є власники земельних дiлянок, земельних часток (паїв) та землекористувачi. Вiдповiдно до ст. 281 ПКУ вiд сплати земельного податку звiльняються, зокрема, ветерани вiйни та особи, на яких поширюється дiя Закону України вiд 22.10.1993,  № 3551-XII "Про статус ветеранiв вiйни, гарантiї їх соцiального захисту”.

Згiдно з п. 286.1 ст. 286 ПКУ пiдставою для нарахування земельного податку є данi Державного земельного кадастру. Звiльнення вiд сплати податку за земельнi дiлянки, передбачене для вiдповiдної категорiї фiзичних осiб п. 281.1 ст. 281 Кодексу, поширюється на одну земельну дiлянку за кожним видом використання у межах граничних норм (ст. 121 ЗКУ). Зокрема, це: для ведення особистого селянського господарства - не бiльше 2,0 гектара; для ведення садiвництва - не бiльше 0,12 гектара; для будiвництва i обслуговування жилого будинку, господарських будiвель i споруд (присадибна дiлянка) у селах - не бiльше 0,25 гектара, в селищах - не бiльше 0,15 гектара, в мiстах - не бiльше 0,10 гектара; для iндивiдуального дачного будiвництва - не бiльше 0,10 гектара; для будiвництва iндивiдуальних гаражiв - не бiльше 0,01 гектара.

Отже, якщо фiзична особа вiдноситься до категорiї осiб, що мають право на пiльги щодо сплати земельного податку, зокрема учасники бойових дiй, та використовує земельну дiлянку (оформлену або неоформлену) за кожним видом використання в межах граничних норм, зазначених в ст. 281 ПКУ, то така особа звiльняється вiд сплати земельного податку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...