• Головна
  • Хто врятує мешканців багатоповерхівки: пожежники чи креми з шампунями?
17:32, 7 грудня 2015 р.

Хто врятує мешканців багатоповерхівки: пожежники чи креми з шампунями?

У редакцію «20 хвилин» звернулася жінка. Вона каже, що біля її будинку почалося будівництво магазину, який наражає на небезпеку всіх мешканців багатоповерхівки по Келецькій.

- Я живу у цій 16-поверхівці, - розповідає Наталя Політанська. - Протягом року два рази проводилися громадські слухання. Тоді чиновникики казали, що згідно технічним нормам тут не можна будувати. Але роботи почалися.

Наталя каже, що будівельники їй так і не сказали, яка фірма будує у них під будинком.  Сусіди між собою говорять, що це «Шик і блиск».

- Коли були рятувальники, то вони показали нам, що у разі пожежі їх машина навіть не має куди “стрілу” викинути, - каже Наталя. - Єдиний був куточок вільний – і той вони забудовують.

Ось такі оголошення з'явилися у під'їзді будинку.

Сусіди Наталі також не задоволені. Мовляв, її забудували зі всіх сторін магазинами.

- У нас немає ні двору, нічого – одні магазини кругом, - каже мешканка багатоповерхівки Оксана Ушакова. - Дитячий майданчик теж біля них. Це нікуди не годиться.

“Шик і блиск”: ніяких коментарів

Журналіст “20хвилин”  разом з Наталею вирушив до дільничного інспектора поліції Романа Катрука, який показав будівельний паспорт-прив'язку. У ньому було зазначено, що земля знаходиться в оренді у Тетяни Гетьман. З нею заключив договір про суборенду  Федір Корнійчук – директор «Шик і Блиск».

Журналіст зателефонував до офісу «Шик і блиск». Корнійчука не було на місці. Дівчина, яка підняла слухавку, обіцяла передати йому номер телефона кореспондента, щоб директор передзвонив та якось прокоментував ситуацію. Чекаємо дзвінка й досі.

Слово за архітектором

А Заступник директора департаменту архітектури Вінницької міської ради Сергій Кушнірчук каже, що все добре. Тобто, по закону.

- Тут потрібно відзначити, що люди, мабуть, думають, що там планується забудова торгово-офісного центру, - пояснює Кушнірчук. - Насправді там буде тимчасова споруда. Законодавством не передбачено для розміщення таких споруд отримання якихось окремих дозволів, має бути тільки паспорт-прив’язка. За законодавством громадським слуханням підлягають тільки проекти містобудівної документації.

Але директор архітектурно-проектної майстерні «Плясовиця» Віталій Плясовиця каже, що є одне порушення. І досить серйозне.

- Згідно постанови Кабміну №466 при будь-якому будівництві має бути інформаційний стенд, - каже він,. - На паркані, десь поблизу. Там має бути вся інформація: хто забудовник, проектувальник, номер декларації, будівельного паспорту, намальовані фасади…А цього немає. Я обійшов довкола й не побачив. Тобто звідки людині знати, що там буде?

Так що там стосовно пожежної безпеки?

Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. У документі службовці обіцяють провести позапланову перевірку нового об'єкта біля будинку для того, щоб установити можливість ведення рятувальних робіт та доступу до будь-якої квартири у разі виникнення надзвичайної ситуації. Але, згідно законодавству, для цього їм необхідний дозвіл Кабінету Міністрів. Головним управлінням було підготовлено та направлено листа до першого заступника міського голови та Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області.

А поки здійснюються всі необхідні бюрократичні процедури, будівництво коло шістнадцятиповерхівці на Вишенці йде повним ходом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...