Хто врятує мешканців багатоповерхівки: пожежники чи креми з шампунями?

У редакцію «20 хвилин» звернулася жінка. Вона каже, що біля її будинку почалося будівництво магазину, який наражає на небезпеку всіх мешканців багатоповерхівки по Келецькій.

- Я живу у цій 16-поверхівці, - розповідає Наталя Політанська. - Протягом року два рази проводилися громадські слухання. Тоді чиновникики казали, що згідно технічним нормам тут не можна будувати. Але роботи почалися.

Наталя каже, що будівельники їй так і не сказали, яка фірма будує у них під будинком.  Сусіди між собою говорять, що це «Шик і блиск».

- Коли були рятувальники, то вони показали нам, що у разі пожежі їх машина навіть не має куди “стрілу” викинути, - каже Наталя. - Єдиний був куточок вільний – і той вони забудовують.

Ось такі оголошення з'явилися у під'їзді будинку.

Сусіди Наталі також не задоволені. Мовляв, її забудували зі всіх сторін магазинами.

- У нас немає ні двору, нічого – одні магазини кругом, - каже мешканка багатоповерхівки Оксана Ушакова. - Дитячий майданчик теж біля них. Це нікуди не годиться.

“Шик і блиск”: ніяких коментарів

Журналіст “20хвилин”  разом з Наталею вирушив до дільничного інспектора поліції Романа Катрука, який показав будівельний паспорт-прив'язку. У ньому було зазначено, що земля знаходиться в оренді у Тетяни Гетьман. З нею заключив договір про суборенду  Федір Корнійчук – директор «Шик і Блиск».

Журналіст зателефонував до офісу «Шик і блиск». Корнійчука не було на місці. Дівчина, яка підняла слухавку, обіцяла передати йому номер телефона кореспондента, щоб директор передзвонив та якось прокоментував ситуацію. Чекаємо дзвінка й досі.

Слово за архітектором

А Заступник директора департаменту архітектури Вінницької міської ради Сергій Кушнірчук каже, що все добре. Тобто, по закону.

- Тут потрібно відзначити, що люди, мабуть, думають, що там планується забудова торгово-офісного центру, - пояснює Кушнірчук. - Насправді там буде тимчасова споруда. Законодавством не передбачено для розміщення таких споруд отримання якихось окремих дозволів, має бути тільки паспорт-прив’язка. За законодавством громадським слуханням підлягають тільки проекти містобудівної документації.

Але директор архітектурно-проектної майстерні «Плясовиця» Віталій Плясовиця каже, що є одне порушення. І досить серйозне.

- Згідно постанови Кабміну №466 при будь-якому будівництві має бути інформаційний стенд, - каже він,. - На паркані, десь поблизу. Там має бути вся інформація: хто забудовник, проектувальник, номер декларації, будівельного паспорту, намальовані фасади…А цього немає. Я обійшов довкола й не побачив. Тобто звідки людині знати, що там буде?

Так що там стосовно пожежної безпеки?

Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. У документі службовці обіцяють провести позапланову перевірку нового об'єкта біля будинку для того, щоб установити можливість ведення рятувальних робіт та доступу до будь-якої квартири у разі виникнення надзвичайної ситуації. Але, згідно законодавству, для цього їм необхідний дозвіл Кабінету Міністрів. Головним управлінням було підготовлено та направлено листа до першого заступника міського голови та Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області.

А поки здійснюються всі необхідні бюрократичні процедури, будівництво коло шістнадцятиповерхівці на Вишенці йде повним ходом.

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Мэру Могилев-Подольского Петру Бровко сообщили окончательное подозрение. Об этом сообщает пресс-служба ГПУ. В январе мэра задержали на взятке в 7,5 тыс. долларов за передачу земельного участка. В ходе следствия правоохранители нашли еще нарушения. ОКазалось, что в 2017 год мэр незаконно изменил штатное расписание горсовета, что привело к безосновательному прекращению финансирования отдела. В результате люди остались без зарплат на сумму в 550 тыс. гривен....
Общество
Алла и Василий Яровые из села Станиславчик Жмеринского района удочерили трех девушек. Имея двух сыновей, которым сейчас уже 26 и 22 года, супруги всегда мечтали еще и о дочерях и вот, осуществили свое желание. Теперь дружная семья пополнится тремя сестрами.Старшей девочке 10 лет, средний 8, а наименьшей ещё нет года. Как сообщают в районном совете, сестры быстро признали родителей и с нетерпением ожидали встреч. Уже завтра, 19 июля, дети прибудут к родител...
Общество
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн. Сегодня в парке Дружбы народов, на Вишенском озере, состоялось открытие нового вида актракционов. Это зип-лайн туристическое развлечение, которое представляет собой натянутый на высоте канат-путь, по которому под действием собственного веса движется человек, закрепленная на нем с помощью устройства, обеспечивающего свободное скольжение. Такой же метод используется в альпинизме для перемещения...
Политика
21 июля в Украине пройдут внеочередные выборы народных депутатов Украины. Результаты соцопросов постоянно различаются, поэтому редакция сайта Vinbazar.com поинтересовалась у винничан, за кого они отдадут свой голос на выборах в новую Верховную Раду.У тех, кто согласился открыть свой выбор, предпочтения разделились примерно поровну между "Европейской Солидарностью" и "Слугой народа". Причем команде Петра Порошенко больше симпатизируют люди старшего возраста...
Политические новости
Інтерв’ю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №12 Оленою Верлан-Кульшенко - Пані Олено, про вас у медіа вдалося знайти лише кілька слів – мати, волонтер, викладач. Утім кожне з них, це майже окреме життя. Що з них для вас найважливіше і звідки сили беруться на всі ці справи? - Для мене вони рівнозначні. Як три кита, що колись в уяві людей тримали землю, так і вони утрьох тримають мене міцно на землі. Бо перше моє призначення я...
Общество
В Стодольцах Жмеринского район на Винниччине восемь лет подряд проходит сельский Праздник вареников. Посоревноваться в приготовлении традиционного украинского блюда съезжаются мастера из сел Жмеринщины и даже соседнего Барского района.Как сообщили в райгосадминистрации, в этом году продемонстрировать свои кулинарные способности прибыли 42 хозяйки. Они лепили вареники в форме рыбы, цветов, делали их разноцветными, шоколадными, с разнообразными начинками и с...
Происшествия
Ущерб, нанесенный государству в результате утечки химикатов в реку Рось, винницкие экологи оценили в 9 млн. гривен. Об этом сообщает пресс-служба Государственной экологической инспекции в Винницкой области.Точная сумма составляет 9328617 грн. 98 коп. Материалы дела экологи передали в Погребищенское отделения полиции Калиновского отдела полиции ГУНП в Винницкой области.
Общество
На территории Подольского зоопарка в Виннице установят беседки с системой охлаждения. Во время жары посетители зверинца смогут освежиться водным туманом, который будет создавать специальная установка.Об этом сообщили в Винницком областном коммунальном специализированном лесохозяйственном предприятии. "Простудиться там нереально, поскольку туман мягкий и приятный, - говорит директор Подольского зоопарка Евгений Ткачик. - Такие системы орошения есть у многих...