• Головна
  • Вінницькі винахідники розробили і успішно використовують унікальну установку, яка спалює 15 видів твердих побутових відходів
10:58, 8 грудня 2015 р.

Вінницькі винахідники розробили і успішно використовують унікальну установку, яка спалює 15 видів твердих побутових відходів

Вінницькі винахідники запускають у виробництво унікальну установку «Буран» для спалювання твердих побутових відходів.

Наразі у Вінниці вже створено декілька повністю готових для використання зразків, передає ВінТера. 

Винахід, якому досі не має аналогів у світі, розробили в Україні ще 12 років тому.

Установка працює на 15 видах твердого палива: тирсі, стружці, трісках, лушпинні, соломі, полові зернових, відсіві від переробки с/г продукції, подрібнених автомобільних покришках і промаслених речах, підготовленому підстилковому матеріалі з пташників і свиноферм, побутовому смітті, відходах ПХВ, пластику, поліетилену, а також на відходах медичних закладів (шприцах, медикаментах, перев'язному матеріалі), паперової, гумотехнічної і текстильної промисловості. Пристрій також знищує на молекулярному рівні гербіциди та пестициди, які десятки років зберігалися у сховищах. 

Пальниковий агрегат серії «БУРАН», який за добу здатний утилізувати до 20 тонн відходів, забезпечує повний розклад шкідливих речовин у високотемпературній камері допалювання. 

Установка використовується для нагріву як водяних (для систем опалення), так і повітряних теплообмінників (сушіння зернових, опалення птахоферм, виробничих приміщень, СТО, теплиць),а також може бути підєднана до парових та водогрійних котлів. 

Перші експериментальні зразки «Бурану» створювались у гаражі на задньому дворі приватного подвір'я. Потім розробкою зацікавилась академія наук України. Далекоглядні плани щодо використання агрегату, як джерела біоенергії, були свого часу у президента НАНУ Бориса Патона. 

Як зазначає винахідник Петро Стопа, установку «Буран» було включено до державної програми фінансування і на її розвиток виділили близько 80 млн. гривень. «Однак, через значну корупційну складову, кошти повністю не освоїли і впровадження пристрою закинули», - нарікає розробник. 

Наразі аграрії Вінничини використовують установки "Буран", під'єднуючи до промислових парових котлів та зерносушарок. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...