• Головна
  • Нова стратегія Валерія Коровія
12:07, 8 грудня 2015 р.

Нова стратегія Валерія Коровія

Днями відбулася зовні малопомітна подія, яка тим не менш може знаменувати початок нової ери в історії вінницького політикуму. Представником голови облдержадміністрації в обласній раді призначено голову правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» 41-річного Дмитра Чаленка.

Анатолія Ворону, який раніше займав це місце, але не пройшов до обласної ради, голова ОДА Валерій Коровій призначив своїм позаштатним радником з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Призначення – знакове. Чаленко все життя працював виключно у промисловості, до того ж – у реальному секторі. З чиновницькими колами він не пов’язаний, і вінницькі посадовці «своїм» його не будуть вважати ніколи. Десятиліттями вважалося: для того, щоб посісти достойне місце в ієрархії місцевої управлінської піраміди, слід пройти усі етапи регіонального «табелю рангів». Чиновники завжди відчували себе справжніми господарями області, яким бізнес має забезпечувати комфортне існування.

Кадрове рішення, пов’язане з представництвом в обласній раді підприємця, означає те, що Коровій вирішив кардинально змінити вектор кадрової політики, зробити ставку не на слухняних виконавців, а на ефективних менеджерів.

Практика – традиційна для Європи, а тим більше – для США, але нова для України. У вітчизняній історії поява 30-річного міністра є нонсенсом, а у Франції – звичним явищем. Тому що в ЄС цінується якісне управління, а не особиста відданість в межах бюрократичного кола.

Призначення Чаленка є продовженням кадрової політики нинішнього керівництва ОДА, у рамках якої лише впродовж року було притягнуто до відповідальності за корупційні дії низку чиновників різного рівня. Тим самим власникам теплих кабінетів був спрямований меседж, що недоторканих, як це було в часи Януковича, у середовищі державної служби немає. До того ж відбулось декілька знакових призначень на рівні департаментів ОДА, які є ознакою не тільки нового підходу до рівня фаховості чиновників, а й до значного омолодження кадрів. Так департамент соцполітики очолила молодий фахівець цієї галузі – Наталія Заболотна, департаментом ЖКГ керує молодий депутат обласної ради, який має гарну освіту та позитивний досвід ефективного ведення бізнесу Сергій Волков.

В цілому, висновки з цієї новини можна навести наступні:
-       Головна ставка Валерія Коровія і керівництва обладміністрації – не на посилення позиції у чиновницьких колах, а на розвиток бізнесу та залучення інвестицій в економіку області;
-       Найближчим часом слід очікувати нових кадрових рішень, у том у числі стосовно тих, хто роками вважав власні позиції вічними;
-       Останнє слово у кадрових питаннях на рівні області залишається за Коровієм, тому ніякого кумівства, лобіювання власних протеже за принципом особистої відданості від різних впливових «клубів по інтересам» не буде.

Чи спрацює новий стратегічний підхід до кадрового оновлення влади на Вінниччині покаже час, але громадянське суспільство, яке давно вимагає від влади декількох речей: фаховості, відкритості та ефективної роботи, вже починає спостерігати цікаві і потрібні процеси на рівні області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...