• Главная
  • Вінницькі експерти «забракували» Податковий кодекс від Мінфіну
12:20, 8 декабря 2015 г.

Вінницькі експерти «забракували» Податковий кодекс від Мінфіну

У запропонованому Міністерстві фінансів України законопроекті змін до Податкового кодексу, оприлюдненого на сайті міністерства, не має жодного натяку на обіцяну лібералізацію податкового законодавства. Новації, які пропонують урядовці, згубні для бізнесу і нищівні для споживачів, бо спричиняють неминуче підвищення цін, втрату останніх заощаджень українців, зростання безробіття.

Таку колективну думку територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області висловив його виконавчий директор – Юрій Захарчук.

«Досвід Грузії, та багатьох інших країн, які, в умовах економічної кризи, зменшили податкове навантаження і отримали величезні надходження до державного бюджету, - повністю ігнорується. Натомість, Кабінет міністрів України пішов шляхом, як це відбулося і у грудні 2014 року, збільшення податкового навантаження на людей і бізнес в угоду Міжнародному валютному фонду. Якщо ми допустимо схвалення цього законопроекту, люди отримуватимуть меншу заробітну плату, адже податок на доходи фізичних осіб збільшується за 15% до 20%, ще плюс 1,5% - воєнний збір. Загалом, податкове навантаження збільшиться до 21,5%», - прокоментував Юрій Захарчук.

Експерти тервідділення АППУ, проаналізувавши законопроект, зауважують, що це ще не всі «новели» від Кабміну. Окрім збільшення оподаткування зарплати, зросте податок на нерухомість, як для фізичних, так і для юридичних осіб. На 15% подорожчають ліки. Фактично, до 2019 року буде знищена спрощена система оподаткування, адже мільйони фізичних осіб підприємців втратять роботу, а держава повинна буде витрачати величезні кошти на підтримку безробітних. «Завдяки збільшенню податку на прибуток у комплекті з переводом багатьох сільгоспвиробників на загальну систему оподаткування подорожчають продукти харчування. Заручником цих змін стане простий громадянин України, адже після прийняття змін до податкового кодексу, який запропонував Мінфін, ціни зростуть і це буде непомірний тягар для людей», - підсумовує Ю. Захарчук.

Він запевнив, що тервідділення підготує та скерує звернення до Уряду із аргументацією загроз українському бізнесу. Як розумну альтернативу, члени тервідділення АППУ пропонують підтримати альтернативний законопроект - №3357 «Про внесення змін до Податкового кодексу». Його обговорення із розробниками - головою податкового комітету громадської ради при міністерстві економіки України Ольгою Богдановою і головою податкового комітету громадської ради при міністерстві фінансів України Тетяною Шевцовою - відбулось у Вінниці 16 листопада 2015 року під час дискусійної платформи на тему: «Податкова реформа 2016 року: фіскальна лібералізація». Представники малого та середнього бізнесу області, громадські діячі передали свої пропозиції змін до законопроекту столичним експертам.

Вінницькі експерти «забракували» Податковий кодекс від Мінфіну, фото-1

Як повідомляло регіональне АППУ, ініціатором проведення заходу у Вінниці виступив народний депутат України Сергій Кудлаєнко, організаторами - Територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області, Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Вінницькій області. Це був перший захід у форматі «запитання-відповідь, пропозиція-погодження», який проводився до початку слухання законопроекту у Парламенті. Обговорення відбулись в усіх обласних центрах України, де працюють тервідділення АППУ. Ініціаторами вищевказаного законопроекту виступили 114 народних депутатів України (це – рекорд), до розробки доклали зусиль 16 авторів - провідні аудитори, юристи, бухгалтера, громадські експерти.

Довідка. Всеукраїнську громадську організацію «Асоціація платників податків України» засновано 27 листопада 1998 року. Територіальне відділення у Вінницькій області створене 25 вересня 2009 року.

Відділення Асоціації налічує більше 200 юридичних та фізичних осіб. Серед них такі відомі підприємства і організації,  як:  ТОВ «АВІС», АКВ Українське каолінове товариство, Вінницька харчосмакова фабрика, Вінницький завод «Пневматика», Гайсинський молокозавод, спеціалізована будівельна компанія «Водпроект» тощо.

Діють місцеві відділення АППУ у Жмеринці, Хмільнику, Козятині та Шаргороді.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...