Інтерв'ю з новим секретарем міськради Вінниці Павлом Яблонським

Павло Яблонський відверто розповів про своє минуле, плани на новій посаді і чим захоплюється.

На сесіях минулого скликання міськради Павло Яблонський не намагався спеціально привернути до себе увагу журналістів. Пізніше він очолив «Вінницьку Європейську стратегію» і передвиборчий штаб кандидата в мери від партії. З обранням секретарем Вінницької міськради він як і раніше не прагне активно бути в центрі уваги. Але посада зобов'язує ...

«З Володимиром Гройсманом більше 15 років тому мене звів пошук роботи».

- Павло Васильович, Вас називають давнім другом попереднього мера Вінниці Володимира Гройсмана. Розкажіть, як познайомилися і що вас пов'язує, крім роботи на 12-му окрузі, де Ви на початку 2000-х були помічником Володимира Борисовича, тодішнього депутата міськради?

- Справді, ми знайомі вже більше 15 років. Причому, знайомство було пов'язано саме з роботою. Володимиру Борисовичу тоді був 21 рік. І хоча я старше за нього, перший час дивився на нього широко відкритими очима. Він змінював мій світогляд, ставлення до багато чого, і відверто скажу, що вдячний долі за те, що вона звела мене з Володимиром Борисовичем. У мене з'явилася можливість вчитися, насамперед, на його прикладах ставлення до оточуючих.

- У Вашій біографії місцем народження вказана Калинівка, хоча Ви завжди називали себе вінничанином ...

- Справа в тому, що тато працював на ГПЗ, і мої батьки жили в гуртожитку на вул. Тарногродського. Тулилися в невеликій кімнатці без санвузла і води. І мама просто поїхала народжувати в Калинівку, де в той час жили її батьки. Все-таки умови кращі.

Між іншим, мама народилася на Сахаліні, де дідусь, як військовий льотчик, проходив службу. Потім його полк перевели у частину при Калинівському аеродромі, і вони отримали житло в райцентрі. Так що на місце мого народження вплинули побутові умови. Коли батько отримав квартиру на Слов'янці, ми з мамою переїхали до Вінниці.

Вчився я в 15-й школі, після її закінчення в 1993 році вступив до наш технічний університет на спеціальність «Тепло-, газопостачання, вентиляція та охорона навколишнього середовища».

Чому зробили такий вибір?

- Тоді на будівельному факультеті був перший набір на цю спеціальність. У вступній комісії нас - випускників шкіл - переконали, що це дуже перспективний напрямок, і юнацьке легковір'я в симбіозі з впливом викладачів перемогли. У 1998 році закінчив вуз, але за фахом в результаті не працював. Хоча, в принципі, до будівництва відношення мав. У студентські роки підробляв на будівництвах - копав траншеї, міняв труби і допомагав зварнику ... Як будь-якому юнакові, мені подобалося, що міг заробляти, тому готовий був хоч цілодобово працювати, і втома не відчувалася.

Коли отримав диплом, то розумів, що несу відповідальність не тільки за себе. До того часу я одружився, у мене народився син. Сім'ю потрібно було годувати, я шукав роботу, яка дозволить їх забезпечити. Пошуки звели мене з Володимиром Борисовичем.

Коли він обрався депутатом міськради, я став його помічником. Працював на окрузі. Мені завжди подобалася організаційна робота і робота з людьми. Тоді я отримав практичний досвід громадської діяльності, який теж певною мірою змінив мої погляди.

- Які аргументи вплинули особисто на Вас, щоб прийняти пропозицію стати секретарем міської ради?

- Останні п'ять років я сам вже був депутатом міськради. Тому я - не нова людина в «команді». Робота депутатського корпусу попереднього скликання відрізнялася злагодженістю, і багато в чому визначила успішний розвиток нашого міста. Під час цієї передвиборчої кампанії Сергій Моргунов запропонував мені очолити штаб нашої команди і його, як кандидата на пост міського голови.

На виборах до міськради «Вінницька Європейська стратегія» показала кращий результат. Це підтвердження того, що вінничани довіряють нашій команді і підтримують той курс розвитку міста, який проводився у попередні роки.

Природно саме «Вінницька європейська стратегія» запропонувала кандидатуру секретаря. Вдячний команді за таку честь. З іншого боку - це великий виклик, велика відповідальність. Мені особисто - дуже цікаво. Постараюся не підвести вінничан і не підвести команду.

«ВЄС» - це місцевий, вінницький проект. Говорити про його майбутнє зараз складно»

- Вам доведеться залишити свій бізнес. Розкажіть, з чого Ви починали і кому передали вести свою справу?

- Починали з розвитку продуктових магазинів. Спочатку був один заклад, потім другий ... До недавнього часу бізнес являв собою два напрямки - оренда нерухомості і торгівля продуктами харчування. Тепер займається підприємницькою діяльністю дружина.

- Партія «Вінницька Європейська Стратегія», регіональну організацію якої Ви очолюєте, є виключно передвиборчим проектом, і про сам бренд всі незабаром забудуть. Чи я помиляюся і «ВЄС» перетвориться на такий собі «прожектор» міського шляху розвитку, відмінного від варіантів, яким дають перевагу в інших містах?

- Наша команда формувалася не як політична, а як локальна, орієнтована саме на розвиток міста. Але закон про вибори вимагав, щоб кандидатів висували політичні сили. Та ж ситуація, до речі, була і в 2010 році. Тоді ми змушені були використовувати платформу мало відомої політичної сили, але йшли на вибори саме як команда Гройсмана. Цього року ми прийняли рішення створити свою власну - вінницьку - політичну платформу, яка дала б можливість городянам зорієнтуватися і полегшити їм вибір. Ми від самого початку позиціонували «ВЄС», як місцеву команду. Говорити про майбутнє цього проекту зараз складно. Ніхто не знає, як складеться ситуація в країні, які зміни в законодавство прийме парламент.

Сьогодні навіть ніхто напевно не знає, в якому році будуть нові вибори до місцевих рад. Якщо, як озвучувалося раніше, вони пройдуть, приміром, через два роки, і до того часу збережуться норми закону про партії, то ми однозначно «збережемо» вінницький бренд.

- Цікава оцінка якісного складу міськради нинішнього скликання. За професійними якостями підбору депутатів він поступається попередньому депкорпусу?

- У міськраді зараз представлено більше політичних сил. Багато нових облич. З 54-х депутатів 33 є новачками. В принципі, це непогано - що називається, свіжа кров. Значить, будуть нові ідеї. Плюс, їм є на кого опиратися. У нас п'ятеро депутатів обрані людьми вчетверте - Зажирко, Бессолов, Кривицький, Ткачук та Малінін. Багато отримали кредит довіри втретє. Це все безцінний досвід, а головне - знання. Проведення першої сесії порадувало і показало, що інтереси міста і вінничан вище політичних гасел партійних лідерів. Незалежно від політичних уподобань, депутати продемонстрували готовність до конструктиву. Нам є з чим порівнювати ...

- Маєте на увазі першу сесію облради, яка запам'яталася криками з балкону?

- Насамперед, порівнюю з першими, вельми скандальними сесіями в інших обласних і районних центрах по всій Україні. Ситуація в сесійній залі залежить від депутатського корпусу. Ми багато років закладали традицію, що інтереси міста - на першому місці. Я думаю, і цей склад буде працювати, як єдине ціле незалежно, повторюся, від політичної приналежності. Упевнений, що розмов про велику політику ми уникнемо. Ми чесно поділяли питання, вирішити які в наших силах, і ті, вирішення яких не є компетенцією органів місцевого самоврядування. Наше завдання в тому, щоб робити все для покращення життя вінничан. Може це і пафосно, але це дійсно чесно. Ми всі хочемо, щоб Вінниця стала більш комфортною і схожа на кращі європейські міста.

- Про традиції. Деякі з тих, хто нібито представляє громадськість, інколи намагається в необмеженій кількості бути присутніми у сесійній залі. На першій сесії облради балкон, який розрахований на 108 осіб, «вмістив» більше двох сотень. Чи були спроби громадських працівників масово зайти на сесію міськради і якщо вони будуть в майбутньому, як вчините – впустите всіх, обмежите кількість глядачів «квотами» або оберете альтернативний варіант?

- Усі охочі, які в установленому порядку заявили про своє бажання, на першій сесії були присутні. Це були журналісти, представники політпартій та реальних громадських організацій. Такого ж порядку ми будемо дотримуватися і в подальшому. Але потрібно виходити з реальних можливостей.

Потрібно розуміти, що в першу чергу ми повинні забезпечити місцями тих, хто доповідає або відповідають на запитання депутатів. Тобто, беруть безпосередню участь у роботі конкретної сесії. Для запрошених у нас передбачено в залі близько 20 місць.

Якщо яка-небудь сесія викличе підвищений суспільний інтерес, і кількість бажаючих знати всі деталі перевищить можливості залу, то люди зможуть спостерігати за роботою депкорпусу по телевізору. Комунальна телекомпанія «ВІТА» веде трансляцію всіх сесій. Поки технічно ми не можемо забезпечити її в on-line-режимі, але показуємо сесію з невеликою затримкою в часі.

Приємно, коли людям цікаво, але інтерес повинен бути здоровим. На жаль, деякі місцеві політики прагнуть бути присутніми на сесіях тільки заради популізму або щоб зайвий раз бути згаданим у ЗМІ. Але ми повинні працювати відкрито, і всі, хто хоче, зможе побачити, що відбувається у сесійній залі. Крім того, на кожній сесії присутні всі місцеві засоби масової інформації, які оперативно висвітлюють роботу депутатів.

- Ваш попередник і нинішній мер Сергій Моргунов займав пост секретаря міськради два попередні скликання. Що збираєтеся запозичувати з його методів роботи, а що вдосконалювати?

- Міняти хороше - значить, шкодити. У Сергія Анатолійовича величезний досвід організації роботи депутатського корпусу. Він зарекомендував себе дійсно як професіонал своєї справи. Йому вдалося консолідувати колектив, налаштувати депутатський корпус на конструктивну роботу, тому й сесії проходили злагоджено і без суперечок.

Депутатська діяльність передбачає роботу не тільки в сесійній залі, але також і в комісіях, і на округах. У комісіях депутати розглядають абсолютно всі питання, які виносяться на сесію, спілкуються з керівниками департаментів, чиї проекти рішень заслуховують, обговорюють, мають можливість внести свої пропозиції або «звернути» рішення на доопрацювання. Ця частина депутатської роботи не настільки публічна, але вона дуже важлива. Фактично депутати разом із чиновниками доводять до розуму проекти рішень міськради та погоджують їх. На голосування виноситься вже ретельно відпрацьований варіант.

Але ми живемо в ХХІ столітті, тому, думаю, будемо, зберігаючи краще, вдосконалюватися. Можливо, станемо впроваджувати нові ІТ-технології, використовувати нові можливості електронного документообігу.

- Назвіть три основні завдання, які збираєтеся реалізувати на новій посаді до кінця року?

- Не готовий виділити саме три. Є два ключових напрямки.

В ході передвиборної кампанії депутати - і я в тому числі - провели дуже багато зустрічей з вінничанами, які висловили масу пропозицій. Це проблеми конкретних жителів, конкретних вулиць, дворів, мікрорайонів. Думаю, що ми постараємося остаточно систематизувати їх і розробити ефективні варіанти вирішення проблем. Будемо розподіляти їх по департаментам, визначатися з пріоритетами і починати предметно працювати.

З іншого боку, є Стратегія-2020. Це проблеми, які важливі для розвитку міста в цілому, які важливі для більшості городян. Наше завдання - продовжити її реалізацію.

«Обожнюю театр. Від хороших вистав завжди отримую море задоволення і вражень на місяці »

- У Вінниці склалася традиція, суть якої в підвищеній увазі до автотранспорту перших осіб міста. На чому їздите, коли востаннє міняли авто, і коли збираєтеся купувати нову машину?

- Більше року тому пересів на «Mersedes GL 550", не новий, 2008 року випуску. Колись їздив на «Toyota Camry» 2003 року, якої залишався вірний 9 років. Новий купувати поки не збираюся, навіть не замислювався над цим.

Про відпустку на зимові канікули думали? Куди поїдете?

- Обов'язково хочу «вирватися» відпочити, але поки не знаю, чи вийде. Кінець і початок року завжди достатньо насичені для міста, особливо зараз. Якщо в січні буде сніжна погода, постараюся на кілька днів поїхати в Карпати, щоб покататися на лижах. Будь-яку можливість, якщо вона відкривається, використовую для відпочинку з сім'єю на природі - активного або пасивного.

- Чим захоплюєтеся у вільний час?

- Оскільки старший син в Києві навчається в університеті, і бачимо його рідко, то по вихідних намагаємося все разом виїхати за місто. Якихось особливих хобі я не маю. Люблю гуляти з собакою. Вона у мене дуже рідкісної породи - родезийский ріджебек. У Вінниці їх всього кілька ...

Люблю подорожувати. Обожнюю театр. Від хороших вистав завжди отримую море задоволення і вражень на місяці. Ще люблю кіно. Подобаються якісні стрічки зі змістом і сюжетною лінією.

vinnitsa.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
64 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице в ТЦ "Дастор" можно посмотреть и сфотографироваться с экзотическими животными, привезенные из теплых стран мира. В основном они были привезены из теплых стран так как: Австралии, Африка, Мадагаскара и других регионов. Основное насыщения представляют виды млекопитающих, грызунов, змей, рептилий, черепах, кроликов и попугаев. Основной фишкой данной выставки является обезьяна "Витя", который больше всего привлекает внимание посетителей. Данная выста...
Общество
5 января в Виннице проведут традиционный велопарад Дедоморозов. Костюмированная колонна отправится от Майдана Независимости. Организаторы подготовили призы для участников, которые придумают удачный образ.Время сбора - 12:00Место сбора - Майдан НезависимостиСтарт - 12:30 Маршрут: Майдан Независимости - Козицкого - Грушевского - ЦПКиО им.Пешкова - Пирогова - Келецькая - 600-летие - Хм.Шоссе - Соборная - МБП СВЦ «Подкова» (бывший кинотеатр Россия).«Во время д...
Общество
В Виннице на улице Черновола в одной из квартир произошел пожар. Владельца на тот момент дома не было. А среди версий спасателей по возгоранию: или окурок, или самодельный обогреватель.Возмущению жителей нет предела. Говорят мужчина своими выходками держит в страхе весь дом не один год. То водой заливает, то друзей-дебоширов приводит.Из-за пожара жители высотки остались без света. Участковый частый гость в этом доме и уже неоднократно выносил предупреждени...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Общество
С 10 декабря в связи с завершением первой очереди работ по реконструкции улицы Замостянской по ней будет возобновлено движение транспорта. Трамваи №1, 4, 6 будут останавливаться на остановке «Площадь Победы» в направлении центра города и на остановке «Винницкий государственный педагогический университет» в обоих направлениях. Через улицу Замостянскую восстанавливается также движение маршрутных такси № 3А, 8А, 8Б, 23А.
Происшествия
В полдень 8 декабря в г. Крыжополь у местного жителя занялась машина в гараже. Пожарные ликвидировали возгорание буквально за 10 минут, сообщает ГУ ГСЧС в Винницкой области. Но огонь успел уничтожить шиферную кровлю, хозяйственные принадлежности в помещении и автомобиль ВАЗ.Предполагаемая причина пожара - неисправность электрооборудования автомобиля.
Общество
Кофе – один из тех продуктов, по поводу которого эксперты никак не сойдутся во мнении — вредный он или полезный. Оно и понятно — помимо кофеина, который может вызывать привыкание и негативно сказываться на здоровье сердца, здесь также учитывается эффект от добавления сахара, высококалорийных сливок и прочих ингредиентов. Тем не менее, существует немало исследований, утверждающих, что кофе не только не вредный, а даже весьма полезный для здоровья напиток. П...
Общество
На Еврейском кладбище в Мурованных Куриловцах состоялось официальное открытие памятника «Жертв Холокоста».В мероприятии приняли участие руководители района и поселкового совета, а также местные жители. Кроме этого, на открытие мемориала прибыла делегация из Нидерландов, представители которой выступили меценатами его установки.
Общество
10 декабря православная церковь отмечает большой праздник - День иконы Божией Матери "Знамение". Что можно и нельзя делать в этот день, а также какие существуют приметы, читайте в нашем материале. В День иконы Божией Матери "Знамение" имеются определенные ограничения. Но есть дела, которые в столь важный день старается сделать каждый верующий человек. Что можно и нельзя делать: в честь столь значимого дня во многих православных храмах состоятся праздничные...