У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні

У XV чемпіонаті України з армреслінгу серед юніорів та дорослих цьогоріч здобула першість 18-річна Вікторія Рожко із села Флорине Бершадського району Вінниччини. Як їй це вдалося, хто її підтримував, як складаються стосунки з хлопцем та як їй вдається, будучи чемпіонкою у силовому спорті, залишатися жіночною, - про це все в ексклюзивному інтерв’ю Віки для «Інформаційної Вінниччини».

- Вікторіє, коли ти вперше почула про армреслінг?

- Я з самого дитинства хотіла бути спортсменкою: щоб мною пишалися і батьки, і рідні. Чим я тільки не займалась - і футболом, і баскетболом. Коли вперше я почула слово «армреслінг» від фізрука я спитала: «Арм…що?». Він розповів, що це боротьба на руках. Я була у восьмому класі, взяла тоді участь у змаганнях, виграла в усіх - навіть в одинадцятикласниць. А в дев’ятому класі, коли прийшло положення про районні змагання, вчитель фізкультури одразу сказав: «Поїде Віка і у всіх виграє!». Тоді я познайомилась з бершадською районною федерацією, яка стала для мене першою опорою в цьому спорті. Поліщук Роман Васильович та Кукорча Дмитро Федорович – це мої перші тренери, які, можна сказати, свою любов до армреслінгу привили мені. Також у мене з’явилася друга мама, яка підтримує мене завжди -Дяченко Оксана Олексіївна. Вона зараз є призеркою Європи. Я дуже вдячна долі, що вона звела мене з цими людьми, саме вони дали мені фундамент. А далі мене підтримала вінницька обласна федерація. І мене взяв тренувати до себе Торохтій Микола Вікторович, якому я завдячую не лише перемогою на районному та обласному рівні, а зараз ще й на всеукраїнському.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 1

- Коли ти зрозуміла, що спорт для тебе не просто хобі, а щось більше?

- Зовсім випадково. Потрапила на одні змагання потім другі, треті - і мене зачепило. Я брала другі місця, але захотіла перше. Потім - область. А коли я поїхала на чемпіонат України, то зрозуміла, що в мене такий рівень, що я вже не можу з нього зійти, тому захотілося далі досягати чогось.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 2

- Що для тебе значить спорт зараз? І чи думала ти в майбутньому пов’язати своє життя зі спортом?

- Спорт – це моє захоплення, це можливість відірватися від буденних справ, відпочивати душею. Тіло зморене, а душа відпочиває. Але я не бачу перспективи свого життя в спорті, тому що наш спорт мало фінансується.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 3

- На кого ти зараз навчаєшся?

- Я вступила до географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Моя майбутня професія - менеджмент земельних ресурсів - не пов’язана зі спортом. Можна сказати, зранку я в одному образі – це спідниця, каблуки, блуза, а з обіду на мені футболка, кросівки і я йду на тренування. Це дуже добре, тому що в першій половині дня ти думаєш головою, а в другій половині повністю відключаєш голову і поринаєш у тренування.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 4
У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 5

- Як тобі вдається поєднувати навчання і тренування? Чи вистачає часу особисто для себе?

- Тренування в мене три рази в тиждень. З самого дитинства мене вчили добре планувати свій час. Я час використовую раціонально, і в мене його вистачає на все. Коли немає тренувань, я можу повністю присвятити час собі. Я не часто гуляю з подругами, тому що поза тренуваннями я часто занурююсь в навчання, в книги.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 6

- Хто тебе тренує в Києві?

- З літа в мене з’явилась ще одна опора в спорті. Оскільки я живу в Києві і не можу тренуватися під наглядом вінницького тренера, мене взяв під своє «крило» Кирилюк Дмитро Іванович. Він тренує достатньо сильних і відомих спортсменів, серед них чемпіон світу - Євген Прудник. Я в цьому побачила щось для себе: що я теж можу досягти такого успіху під наглядом цього тренера. Але я не обираю серед цих тренерів когось одного. В мене є два тренери – це Микола Вікторович та Дмитро Іванович. Я обома ними пишаюсь, вони мене підтримують.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 7

- Чи доводеться тобі в чомусь собі відмовляти щоб займатися спортом?

- Мої два тренери запропонували мені змінити вагову категорію. В нас вагові категорії через 5 кілограмів. Я виступала за 60 кілограмів, але важила при цьому завжди 58. Це було не раціонально для спортсмена тримати таку вагу поміж двох категорій. Щоб досягнути успіху потрібно було або чітко в одну, або чітко в іншу. Тому я почала контролювати свій прийом їжі. Перші дні було дуже важко. Я навіть записувала свої враження, щоб потім збагнути, що саме я пережила. Я дуже люблю солодке і для мене це було таким випробуванням - відмовитися від нього. Я всі дні хотіла шоколаду, але я ні разу не зірвалася. Я змогла зігнати вагу без прийому таблеток, чисто на харчуванні. За 12 днів я скинула 6 кілограмів і потрапила до омріяної вагової категорії «55 кілограмів».

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 8
У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 9

- Наскільки важливим був для тебе Чемпіонат України?

- Я до цього йшла три роки. В моєму наборі є 37 медалей, з них три медалі - з другим місцем з чемпіонату України, три медалі - з третім. Я ніколи не могла зайняти перше місце, - це дуже важко. Можна зайняти призове місце в Європі, але не бути чемпіоном України. Тому що Україна займає друге місце в світі з армреслінгу, в нас дуже сильні спортсмени.

- Яким був шлях до перемоги? Було дуже важко?

- Коли я була на кубку України, у фінал я вийшла без поразки, а моя суперниця з поразкою від мене. Але у фіналі щось в мене пішло не так, я пішла не в ту техніку боротьби, яка належить мені, і в мене щось хруснуло в плечі. Тренери не хотіли мене випускати, але коли я уявила цю медаль другого місця, то сказала: «Ні, я маю боротися, я стільки до цього йшла». Мені обдивилися руку та сказали, що розриву зв'язок немає і дозволили ще раз спробувати. Тому коли був суперфінал і в мене, і суперниці було вже по одній поразці. А коли я почала боротьбу, в мне злетів лікоть з підлокітника – це означає фол, а два фоли – це поразка. Я розуміла, що щось йде не так. Я зрозуміла, що вже на волосинці висить ця перемога. Я усвідомлювала: або зараз перемогти, або не зрозуміло коли. І з мене крізь пальці, крізь очі полився такий адреналін з бажанням перемогти, що я почала кричати! Коли оголосили мою перемогу - я впала під стіл, закрила голову руками, і в мене покотилися сльози. В цей момент до мене підбігла Оксана Олексіївна, почала мене крутити і казати: «Квітка моя, кукло моя, ти це зробила!».

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 10
g4_RYrVwfUY (1)

- Що ти відчула коли усвідомила, що стала чемпіонкою України?

-Я дуже хотіла почути пісню «We are the champions», коли будуть вручати медалі. Вона грала, але на емоціях я її просто не почула. На другому нагородженні я хотіла, щоб справдилась ще одна моя мрія – почути як кажуть: «Вікторія Рожко стала чемпіонкою України!» і я також цього не почула. Потім коли я питала: «Оксано Олексієвно, а казали, що я стала чемпіонкою України?». Вона: «Казали!», я така: «Я не почула!». На що вона відповіла: «Є можливість почути це іншого разу, є стимул на наступних змаганнях знову взяти перше місце».

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 12
У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 13

- Яким своїм досягненням в спорті ти пишаєшся найбільше, якщо не зважати на перемогу у чемпіонаті України?

Це - поїздка на Чемпіонат Європи, два тижні тому в Болгарію. Це була моя перша поїздка за кордон - такий рівень, учасники з різних країн. З десяти місць я взяла п’яте і шосте. Для першої поїздки – це гарний результат. Я не все програла, а в золоту серединку потрапила.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 14
У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 15

Чи приносить тобі спорт гроші?

- Перші мої змагання були повністю за мій рахунок. Зараз у нас з’явився «ангел-охоронець», який з довірою дає нам гроші для участі в змаганнях. Щодо перспективи - я не можу сказати, що в нас в Україні є велика перспектива, тому що всім відомо, що в нас недостатнє фінансування. Можливо, коли буду мати надзвичайно високий рівень, братиму участь у комерційних змаганнях, там можна заробити гроші. Я думаю, якби була можливість поїхати за кордон, я б поїхала.

Але я не настільки фанатка, щоб заради спорту відмовитися від сім’ї чи від роботи. В житті для мене найголовніше не спорт, а все ж таки сім’я. Якщо в мене стане вибір сім’я чи спорт, я однозначно зроблю вибір на користь сім’ї.

- Як ти реагуєш на стереотип, що армреслінг – це спорт чоловіків?  

- Коли мене вперше бачать, то навіть не думають, що я займаюсь армспортом. Ну можливо просто фітнесом, оскільки це видно по моїй фігурі. Але коли я приходжу на пару з відкритими руками, то викладачі на мене здивовано дивляться. Я багато від кого чую, що люди розпитують, чому я така підкачана в руках. Дехто питає прямо. І коли кажу, що займаюсь армспортом - одразу у всіх запитання: «Чому?». А друге питання: «На якому рівні?». І коли дізнаються, що це достатньо високий рівень починають схвалювати. Я ж не займаюсь чимось таким ганебним у житті. Я не бачу сенсу реагувати на загальноприйняту думку. Я бачу, що на чемпіонатах виступають такі гарні дівчата, що ти навіть не допускаєш, що вони займаються армспортом.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 16
У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 17

- Віко, чи не позбавляє тебе спорт жіночності, витонченості...?

- Я з дитинства була занадто чутливою. Лиш мені хтось щось погане скаже, я одразу плачу. Але завдяки цьому спорту я загартувалась. Хоча я і досі все дуже близько приймаю до серця, але я стараюсь з цим боротися. Саме в спортзалі мені вдається себе контролювати найбільше. В житті, в університеті, вдома - я одна, а в спорті - інша. Коли моя мама дивиться мої відеозаписи із змагань вона не вірить, що це я.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 18

- Як поставилися твої батьки до того, що ти вирішила займатися армреслінгом?

- Мама мене підтримала, вона мені повністю довіряє. Я сама пішла в дитинстві на танці, я сама пішла на хор тощо. Мама завжди казала: «Іди попробуй». Коли я почала займатися армспортом, я розуміла, що мені доведеться змінювати себе, і це було важливе рішення в моєму житті. Мама мене підтримала, тому що бачила, що в мене є жага до спорту. Тато спочатку не хотів, щоб я займалася таким спортом. Але коли я йому подзвонила і сказала, що я зайняла третє місце в Україні, він зрозумів, що це не просто хобі, а це вже дійсно щось серйозне. Зараз тато планує віддати мою меншу сестру на бокс.

- Як ставиться твій хлопець до того, що його дівчина займається доволі грубим спортом, чи підтримує він тебе у цьому?

- Він також займається армреслінгом. Коли я почала займатися, він був вже в команді з армспорту. Він давав мені тренерські настанови, під час змагань так само вболівав за мене як і я за нього. Він перший, кому я дзвоню після змагань. До мами я дзвоню вже коли взяла медаль, а до Діми - зразу. Програла і подзвонила, щоб пожалітися. Я відчуваю підтримку, правда він трохи проти, тому що переживає, щоб я не втратила свою жіночність. Але я стараюсь не перегинати цю палицю та залишатися перш за все дівчиною.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 19

- А як ставляться друзі до твого захоплення?

Спочатку вони всім розповідали: «З нами в кімнаті живе кандидат в майстри спорту з армреслінгу, не чіпайте нас, бо як получите!..». А потім вони звикли і постійно, коли я на змаганнях, вони телефонують, пишуть, запитують. Коли треба якісь сильні руки, то приходять до мене і просять допомогти. Наприклад, якщо комусь потрібно відкрити банку, то відкриваю її я.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 20

- Що ти порадиш дівчатам, які хочуть спробувати себе в армспорті чи іншому важкому виді, проте не наважуються?

- Я гадаю, що дівчата хоч в якійсь мірі мають займатися спортом, тому що зараз у моді здоровий спосіб життя. Але найперше, що я хотіла б порадити дівчаткам – це зробити правильний вибір. Тому що потрібно обрати дійсно те, що прийме твоє тіло, прийме твоя душа, обрати те, що ти полюбиш. Неважливо, чи це буде бокс, чи танці, чи важка атлетика. Я знаю це по собі, тому що я багато що на собі перепробувала. І почати займатися спортом ніколи пізно.

У тендітної 18-річної бершадчанки - найсильніші руки в Україні (фото) - фото 21

Насамкінець Вікторія Рожко розповіла «Інформаційній Вінниччині», що в найближчому майбутньому планує знову поїхати на чемпіонат Європи і здобути призове місце.

i-vin.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
132 просмотра в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Под утро в Виннице произошло автопроисшествие из-за которого было перекрыто часть улицы Магистратской. Сейчас полиция рассказала подробности ДТП.Автопроисшествие произошло около 5:20 22 октября на улице Магистратской.- Водитель автомобиля Volkswagen не выбрал безопасную скорость, не учел дорожной обстановки и не справился с управлением, в результате чего совершил наезд на две электроопоры. Одна из них упала на автомобиль Skoda Fabia, который двигался в поп...
Происшествия
22 октября в г. Тульчин водитель грузового автомобиля на тротуаре допустил наезд на 41-летнюю местную жительницу. От полученных повреждений потерпевшая погибла на месте происшествия.Авария произошла около 13.20 на улице Леонтовича.Водитель грузового автомобиля «Мерседес», который привез продукты в магазин, двигаясь задним ходом по тротуару, допустил наезд на женщину. От полученных повреждений во время оказания медицинской помощи потерпевшая скончалась. Сле...
Общество
Винничину обеспечили вакцинами против гриппа. Хотя наличие этого вируса в Украине пока не подтверждено лабораторно, аптечные сети запаслась препаратами для профилактики болезни. Как пояснила директор департамента здравоохранения Винницкой ОГА Людмила Грабович, в этом сезоне прогнозируется циркуляция вирусов гриппа типа А (Мичиган, Сингапур) и типа В (Колорадо). Но пока люди болеют респираторными инфекциями и парагриппом. Причем, активно. Грипповать начнут,...
Общество
Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области разыскивается без вести пропавшая Галина Дерешовськая, 15.02.1939 г.р., жительница села Житники Муровано-Куриловецкого района. 29 сентября 2018 женщина ушла из дома и до настоящего времени ее местонахождение неизвестно.Приметы пропавшей: рост 158 см, лицо овальное, светлые волнистые волосы, губы тонкие, глаза темные.Была одета: платок красного цвета, коричневые пальто, синяя юбка, кожаные черные сапог...
Политика
Суд пояснил, что режим "транзит" не является правонарушением Верховный суд признал законным пользование автомобилем с иностранной регистрацией, который был ввезен на территорию Украины с целью транзита. Об этом сообщает пресс-служба суда. К такому выводу пришел Верховный Суд, рассмотрев в кассационном порядке иск физического лица в таможню, который просил отменить постановление о признании его виновным в нарушении таможенных правил и штрафе в размере 8,5 т...
Общество
Энергоснабжающая компания “Винницаоблэнерго” приобрела 6 внедорожников повышенной проходимости Ford, которые будут использоваться для передвижения ремонтных бригад в районах Винницкой области. Как написал на своей страничке в Фейсбуке генеральный директор “Винницаоблэнерго” Андрей Полищук, новые автомобили вместо устаревшей автотехники российского производства переданы в шесть районных структурных подразделений компании. В частности, теперь ремонтные брига...
Общество
В этом году винничане сполна насладились бабьим летом. Столбики термометров били рекордные показатели, а нежное осеннее солнце дарило тепло вплоть до двадцатых чисел октября. Город, который наслаждается последними каплями "осеннего лета", зафиксировала корреспондент Depo.Винница.
Общество
Городские власти подошли к последнему этапу реконструкции улиц в районе Центрального рынка. Как написал мэр Винницы Сергей Моргунов в Facebook, начат капитальный ремонт улицы Тимирязева на отрезке между Шмидта и Верхарна. Твердое покрытие на этом отрезке позволит сократить и облегчить путь с проспекта Коцюбинского на улицы Брацлавскую и Привокзальную, минуя наиболее загруженные перекрестки. «Дорожники обустраивают тротуары по полтора метра шириной с обеих...
Общество
В Виннице перекроют одну улицу. Там будут проводить ремонтные работы.Речь идет об улице Князей Кориатовичей. Там на этой неделе будут проводить работы по ремонту сети теплоснабжения.- В связи с этим, временно, с 22:00 23 октября до 6:00 24 октября будет перекрыто движение транспорта по улице Князей Кориатовичей в районе перекрестка с улицей Понеделина, - отмечают на сайте горсовета.