• Головна
  • Зробити вихідним Різдвяний день 25 грудня просять вінницьку владу католики
18:30, 11 грудня 2015 р.

Зробити вихідним Різдвяний день 25 грудня просять вінницьку владу католики

Сьогодні, 11 грудня, в облдержадміністрації відбулося підсумкове засідання Ради церков та релігійних організацій при голові обласної державної адміністрації. Головуючий на засіданні, Митрополит Симеон зазначив, що саме завдяки підтримці та розумінню влади та церкви збережено мир і порозуміння в релігійному середовищі Вінниччини.

Зробити вихідним Різдвяний день 25 грудня просять вінницьку владу католики, фото-1

- Говорячи про державно-церковні відносини, слід відмітити, що у нинішньому році у цій сфері багато зроблено. Створено капеланську службу, повернуто низку церковних споруд, врегульовано питання оренди земельних ділянок, на яких розташовані храми,  - наголосив Митрополит Симеон, - Значної підтримки серед православної спільноти набув закон про декомунізацію, а налагоджена співпраця з владою області вплинули на гарні міжконфесійні відносини. 

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій підкреслив, що Вінниччина на прикладі злагоджених міжконфесійних відносин дійсно показує приклад усій Україні: «Обласною владою вживаються всі заходи щодо повернення церковного майна у власність релігійних організацій католицьких та православних церков, упродовж  року повернено майже 80 храмових споруд. Прийнято рішення про створення капеланської служби у Збройних Силах України. Інститут капеланства в даний час проходить своє становлення і успішно розвивається. В галузі законодавства про освіту відбулись також зміни – релігійні організації віднині мають право засновувати світські загальноосвітні заклади. І що дуже важливо - нарешті «Богослов'я», як і в усьому цивілізованому світі, визнано науковою дисципліною.

Із вітальними словами напередодні Різдвяних свят виступили представники всіх присутніх конфесій та громадських релігійних організацій, вони побажали вінничанам миру в душах кожного та миру нашій державі Україні. Від католиків поступила пропозиція 25 грудня зробити для вінничан вихідним днем.

По завершенню засідання відбулося таємне голосування за нового голову Ради церков. За результатами голосування,  ним став Леон Дубравський – керуючий Кам’янець-Подільською дієцезією Римсько-католицької церкви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...