• Головна
  • Робота вінницької податкової визнана як неефективна у використанні державних ресурсів
14:56, 5 січня 2012 р.

Робота вінницької податкової визнана як неефективна у використанні державних ресурсів

Колегія Рахункової палати за матеріалами аудиту використання бюджетних коштів на виконання повноважень державними податковими органами у Вінницькій області, у своєму висновку окреслила низку недоліків в управлінських рішеннях, прийнятих місцевими структурними підрозділами ДПС України, які призведи до неефективного і нераціонального використання державних ресурсів, неналежного виконання повноважень.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Під час перевірки податкової Вінницької області виявлено, що в процесі мобілізації коштів до держбюджету на вкрай низькому рівні забезпечувалось виконання доведеного показника "ефективність" відповідної бюджетної програми, а також планові показники, доведені Мінфіном.

Податковий борг станом на 1 липня 2011 по платежах до бюджетів (окрім податкової Вінницької області проводився аудит також у Житомирській та Кіровоградській областях – ред.) становив 870 млн. грн., або понад 47%. від загальної суми надходжень. Поряд із цим, рівень переплат надходжень платежів до держбюджету становив від 45 до 65%.

Аналіз існуючої структури податкових органів Вінницької, Житомирської та Кіровоградської областей засвідчив, що ДПС України не забезпечила дотримання вимог нормативно-правових актів при розробці пропозицій про структуру своїх регіональних підрозділів, внаслідок чого порушення і недоліки, зокрема при формуванні штатних розписів, призвели до фінансових втрат на суму в 9,9 млн. гривень.

У ході аудиторського дослідження встановлено, що прорахунки під час планування потреби у фінансуванні оплати праці податківців призвели до завищення асигнувань та витрачання коштів на незаплановані цілі. Крім того, податковими органами при використанні бюджетних коштів на виконання повноважень допущені порушення при оплаті послуг з утримання своїх приміщень, недотриманням вимог процедури держзакупівель. Загалом, з порушенням законодавства і неефективно використано понад 36 млн. гривень.

Колегія Рахункової вважає, що посилення контролю з боку Державної податкової служби України за використанням коштів держбюджету органами податкових служб у Вінницькій, Житомирській та Кіровоградській областях сприятиме як більш обґрунтованому плануванню, так і значно економному та раціональному використанню коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...