• Головна
  • На охорону здоров’я Вінниччини на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено понад 817 млн грн
15:44, 15 грудня 2015 р.

На охорону здоров’я Вінниччини на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено понад 817 млн грн

Проектом обласного бюджету на 2016 рік департаменту охорони здоров'я та курортів передбачено 817 млн 957, 675 тис. грн на видатки. Про це повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, передає кореспондент УНН-Центр.

"Обласний бюджет на 2016 рік розрахований, виходячи з норм бюджетного законодавства на нормативній базі 2015 року. Тому це "технічний бюджет", який передбачає утримання бюджетних закладів без елементів розвитку. Тобто в цьому фінансовому документі не враховані капітальні видатки. Він включає лише фінансування заробітної плати, енергоносіїв продуктів харчування, медикаменти. А господарські потреби закладів - охорона, бензин враховані в мінімальних обсягах, які дозволять просто утримувати бюджетну мережу. Наразі прорахувати дефіцит на охорону здоров’я неможливо. Після того, як буде прийнятий Державний бюджет, ми протягом двох тижнів будемо корегувати наш обласний. Це фінансування буде однозначно збільшене", - зазначив Микола Копачевський.

У межах виділених коштів на третинний рівень 459 млн 212, 2 тис. грн становить фонд оплати праці. Ця сума, за словами фахівців, у повному обсязі покриває витрати. Видатки на оплату комунальних послуг враховані із забезпеченням зростання тарифів. На ці цілі передбачено 94 млн 921,8 тис. грн.

У повному обсязі від потреби передбачені кошти на забезпечення централізованих заходів із лікування хворих на цукровий діабет. Витратні матеріали розраховані в сумі 4 млн грн та забезпечені повністю. Водночас для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу передбачено більше 28 млн грн. Цих коштів критично замало, адже щороку кількість таких хворих в області більшає в середньому на 10 осіб.

Загалом, як зауважила директор департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бабій, на потреби трьох рівнів надання лікарської допомоги потрібно 2,5 млрд грн.

За її словами, на 2016 в розрахунку на одного вінничанина передбачено 684 грн, торік ця сума була - 694 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...