• Головна
  • ГУ ДФС у Вiнницькiй областi iнформує про нюанси розрахунку земельного податку з юридичних осiб
10:31, 17 грудня 2015 р.

ГУ ДФС у Вiнницькiй областi iнформує про нюанси розрахунку земельного податку з юридичних осiб

З 1 сiчня 2015 року плата за землю – це мiсцевий податок, який є однiєю з складових податку на майно.

Згiдно з нормами Податкового кодексу органам мiсцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення ставок плати за землю та пiльг щодо земельного податку, що сплачується на вiдповiднiй територiї. Вiдповiднi рiшення в межах повноважень приймають сiльськi, селищнi та мiськi ради. У разi  вiдсутностi рiшення мiсцевої ради про встановлення мiсцевих податкiв i зборiв, плата за землю справляється iз застосуванням ставок, якi дiяли до 31 грудня року, що передує бюджетному перiоду, в якому планується застосування плати за землю. Такий самий порядок застосовується при обчисленнi суми земельного податку за земельнi дiлянки, розташованi за межами населених пунктiв, нормативну грошову оцiнку яких не проведено, - повідомляє Вiддiл комунiкацiй Головного управлiння ДФС у Вiнницькiй областi.

Щодо порядку впровадження пiльгового режиму по сплатi земельного податку, то пiдставами для надання податкових пiльг є особливостi, що характеризують певну групу платникiв податкiв, вид їх дiяльностi, об'єкт оподаткування або характер та суспiльне значення здiйснюваних ними витрат (пункт 30.2 статтi 30 Кодексу). Звертаємо увагу на те, що Податковим кодексом не надано право мiсцевим радам встановлювати iндивiдуальнi ставки мiсцевих податкiв i зборiв для окремих юридичних осiб,  фiзичних осiб – пiдприємцiв та громадян або ж  взагалi звiльняти їх вiд оподаткування.

Якщо право на пiльгу у платника виникає протягом року, то вiн звiльняється вiд сплати податку починаючи з мiсяця, що настає за мiсяцем, у якому виникло це право. У разi втрати права на пiльгу протягом року податок сплачується починаючи з мiсяця, що настає за мiсяцем, у якому втрачено це право (пункт 284.2 статтi 284 Кодексу).

Вiдповiдно до пунктiв 1, 3 статтi 73 Закону України вiд 21 травня 1997 року № 280/97-ВР "Про мiсцеве самоврядування в Українi" акти ради, сiльського, селищного, мiського голови, голови районної в мiстi ради, виконавчого комiтету сiльської, селищної, мiської, районної у мiстi (у разi її створення) ради, прийнятi в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всiма розташованими на вiдповiднiй територiї органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, пiдприємствами, установами та органiзацiями, посадовими особами, а також громадянами, якi постiйно або тимчасово проживають на вiдповiднiй територiї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...