• Головна
  • Як крадуть наші гроші: схеми популярних шахрайств
17:23, 17 грудня 2015 р.

Як крадуть наші гроші: схеми популярних шахрайств

Аферисти скрізь. В телефоні, в інтернеті, в офісах фірм чи просто на вулиці. Свої афери вони провертають з психологічними прийомами, грають на довірливості і на тому, що ми постійно поспішаємо

Якщо говорити про шахрайства на ОЛХ чи інших сайтах безкоштовних оголошень, то аферисти вже примудряються одночасно надурити і продавця, і покупця, щоб присвоїти і товар, і гроші. Якщо раніше правоохоронці радили читати коментарі та, якщо немає позитивних, не приймати рішення про покупку, то тепер і це не проблема: коментарі «набиваються» такі, як треба, і стільки, щоб мало не здалося.

Тим часом жінки не перестають вірити, коли їм з невідомого номера приходить СМС: «Мам, кинь на цей номер тисячу гривень. Не передзвонюй. Потім поясню». А чоловіки по-дитячому «ведуться» на повідомлення про несподіваний виграш автомобіля «Шевроле» у розіграші, в якому вони участі не брали.

Не всі навчилися не вірити підозрілим дзвінкам і повідомленням. А шахраї хапають на льоту все нові і нові можливості поповнити свої гаманці за чужий рахунок. Сьогодні вони "давлять" на патріотизм та співчутливість вінничан. Волонтери регулярно викривають фейкові оголошення про допомогу хворій дитині чи пораненому бійцю АТО. 

Але частіше аферисти заходять з іншого боку: телефонують людям, які збирають пожертви, пропонують переказати грошей, а далі - все, як завжди в телефонних шахрайствах. До родичів потім дзвонить нібито представник банку з радісною новиною «прийшов платіж», але з зачисленням є проблеми. Людина має підійти до банкомату і виконати інструкції, які відправляють її гроші на чужу карту, а не пришлють пожертву щедрого благодійника їй. Врешті довго ламати голову доведеться поліції, щоб знайти шахрая, а жертві – лікувати головний біль, від того, що все зробила сама, своїми руками.

А про які шахрайства не перестають писати заяви в поліцію вінничани? Що нового вигадали в схемах давно відомих афер злочинці, щоб вполювати наші гроші? Як зрозуміти, що маєш справу з шахраєм, коли купуєш-продаєш, говориш по телефону чи клацнув на посилання в соцмережах?

В інфографікці нижче - використані статистичні дані обласного управління Національної поліції. 



 

Найпопулярніше шахрайство те, якого поліція не бачить
 Сніжана Чубенко (42), адвокат
- Шахрайства дуже поширені у всьому світі і у всі часи. Це найпоширеніший спосіб заробляння грошей у великих розмірах і набування статків. Шахрайство передбачає обман жертви, обіцянку і видурювання цінностей, майна чи коштів. Сьогодні в нас шахрайство - у зв’язку з розвитком технологій, банків та сфери фінансових послуг - набуло нового рівня. Передбачити його чи застерегтися від нього іноді дуже складно. Люди, які є порядними, не уявляють, що в цей спосіб можна обдурити.
Найпоширеніше шахрайство – нібито кредитування без застави, довідки про доходи і в дуже швидкий спосіб. Працювали у Вінниці кілька фірм, я намагалася їх зупинити, а міліція їх взагалі не бачила і не шукала. Вони ж кажуть людям: «Ми вас будемо кредитували, але ви вступіть до нашої організації, заплатіть за те, за те, за те...». Потім ще й підписують договір, де ця людина повинна уже платити за неотриманий кредит відсотки чи членські. Це вже схема шахрайства.
І так само машини продають. Нібито купуєш машину, платиш на неї частинами і «коли набирається якась спільнота, ми по черзі кожному з цієї спільноти будемо надавати машину». Це теж типова схема шахрайства. Але правоохоронні в діях шахраїв люблять бачити цивільно-правові стосунки, тому в їхній статистці таких шахрайств немає. 
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...