• Головна
  • «Уряд хоче знищити українське село, яке годує державу»
11:20, 18 грудня 2015 р.

«Уряд хоче знищити українське село, яке годує державу»

«Складається враження, що уряд за рахунок аграріїв хоче відігратися й тим самим знищити українське село, загубивши той сектор економіки, що в прямому сенсі цього слова «годує» нашу державу», – заявив народний депутат України Микола Кучер, який єдиний з усіх нардепів, обраних до Верховної Ради від Вінниччини, вийшов 17 грудня підтримати українських аграріїв під стінами парламенту.

Зберегти податкові пільги – стало ключовою вимогою Всеукраїнського аграрного страйку, який сьогодні, 17 грудня, о 10-й ранку розпочався під стінами Верховної Ради.

Зокрема, у своєму виступі на аграрному мітингу і з парламентської трибуни Микола Кучер наголосив: «Урядовим законопроектом №3630 нам пропонується у 2016 році забрати безпосередньо у сільськогосподарських виробників: за рахунок відміни спеціального режиму оподаткування ПДВ 18,75 млрд. грн.; за рахунок сплати податку на прибуток 4,9 млрд. грн. Загалом, це 23,65 млрд. грн. Підкреслюю, це те, що втрачають сільськогосподарські виробники ті, що обробляють землю, сіють та збирають урожай.

Пропонується також повернути експортерам 23 млрд. грн. А у зв’язку з тим, що 90% експортерів – це міжнародні трейдери Топфер, Дрейфус, Гленкор – вони нам будуть дуже вдячні. У такому разі Кабінет Міністрів виграє 650 млн. грн. Але виходить, що у тих хто працює на землі забрали, а трейдерам віддали».

На переконання Миколи Кучера, при такому підході через 2 роки Україна буде звичайним сировинним придатком, де сіють соняшник.

Народний депутат відзначив ще одну надзвичайно згубну норму урядового законопроекту, яка практично нівелює реформу децентралізації: «Наприкінці 2014 року аграрії погодилися на збільшення фіксованого с/г податку в 21 раз, усвідомлюючи необхідність проведення реформ децентралізації. І дійсно на практиці, фіксований с/г податок (єдиний податок 4-ої групи – з 2015 року) став бюджетоутворюючим для сільських бюджетів.

І що нам пропонують на 2016 рік? Встановити обмеження по доходам до 2 млн. грн. і залишати місцевим бюджетам лише 45% надходжень від єдиного податку. Виходить, таким чином уряд публічно відмовляється від реформи децентралізації? Адже місцеві бюджети вже не будуть фінансово спроможними, втративши значну частину надходжень від єдиного податку. Для села це колосальні кошти – в середньому 40-50% від надходжень сільських бюджетів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...