• Головна
  • Переіменування вулиць у Вінниці - це приклад дискримінації жінок
11:39, 18 грудня 2015 р.

Переіменування вулиць у Вінниці - це приклад дискримінації жінок

Нещодавно у Вінниці пройшла декомунізація. Комісія експертів обирала нові назви вулиць, які замінили радянські значення. І на честь кого було названо більше вулиць: жінок чи чоловіків?

З них 63%- це вулиці названі на честь чоловіків: генерали, полководці Другої світової війни, письменники, радянські політики. А 32%- нейтральні вулиці, як наприклад Добрих сусідів, Затишна, Дружня. І лише 5% названі на честь жінок. Удостоїлися честі бути увічненими на карті Вінниці: Зоя Космодем’янська, Марко Вовчок, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Ляля Ратушна, Поліна Осіпенко та інші.

Переіменування вулиць у Вінниц

«Меншовартість» жінок на карті міста не змінилось і в теперішньому. Як і раніше, обирали більше чоловіків, ніж жінок. Із загальної кількості 71% нових назв довелось на честь видатних чоловіків. Це особи, які пов’язані з історією України: письменники, вчені, воєначальники та інші. Під нейтральні назви прийшлось – 25%. «Жіночих» вулиць у Вінниці додалося 4%. Лише три вулиці мають ім’я видатних українок: це письменниця та мати Лесі Українки Олена Пчілка, чемпіонка СРСР та України з плавання, вінничанка Марія Гавриш та видатна співачка, педагог Марія Литвиненко-Вольгемут.

Чому не дотримується рівноправність між жінками і чоловіками на карті міста? Це питання ми задали експерту Коаліції з протидії дискримінації в Україні Світлані Дубиній, виконавчому директору ГО «Прогресивні жінки» Наталі Сергієнко, а також голові робочій групі по декомунізації Андрію Реві.

- Це просто візуалізація дискримінації жінок та гендерного дисбалансу в Україні, що прикро, але факт, - відповіла Світлана у Facebook.

Виконавчий директор ГО «Прогресивні жінки» Наталя Сергієнко має схожу думку.

- Тому що немає рівноправ’я між жінками та чоловіками в принципі, – каже Наталя. – Ви подивіться на нашу владу. Керуючі посади, ті «крісла», які вирішують важливі питання, зараз зайняті чоловіками. І середні зарплати у чоловіків більші, ніж у жінок. Тому вулиці – це відображення тієї дискримінації, яка існує нині.

Андрій Рева, голова робочої комісії та заступник міського голови Андрій Рева не бачить дискримінації прав жінок в нових назвах вінницьких вулиць.

- Таких завдань перед нами ніхто не ставив, - каже він. – Ми представляли на розгляд громадськості ті імена та події, які так чи інше стосувалися Вінниці. Чоловіки або жінки для нас однакові. А виділення певних квот у відсотках, що жінок або чоловіків повинно бути більше, це вже віддає середньовіччям.

З урахуванням переіменованих вулиць у Вінниці тепер буде так:

Вулиці названі на честь чоловіків - 62%

Вулиці названі на честь жінок - 4%

Вулиці, що не названі ім'ям людей - 34%

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...