• Головна
  • У Вiнницi запрацював новий трамвайний маршрут №3 «Електромережа - Вишенька»
10:57, 21 грудня 2015 р.

У Вiнницi запрацював новий трамвайний маршрут №3 «Електромережа - Вишенька»

У суботу, 19 грудня, у Вiнницi запрацював новий трамвайний маршрут №3 «Електромережа - Вишенька». Вiн пролягатиме з вулицi Пирогова через новозбудовану вставку мiж трамвайними колiями в районi ринку «Урожай» по вулицi Келецькiй до Захiдного автовокзалу. На ньому, за попереднiми планами, працюватиме 4 вагони з iнтервалом руху 18-19 хв. Пасажирами тестового рейсу нового маршруту стали Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, голова Вiнницької ОДА Валерiй Коровiй, мiський голова Сергiй Моргунов, працiвники Вiнницької транспортної компанiї  та журналiсти вiнницьких медiа.

Новий трамвайний маршрут з’єднав прямим сполученням мiкрорайони Подiлля та вулицю Пирогова iз Вишенькою та Барським шосе.  Щоб запустити цей маршрут, КП «Вiнницька транспортна компанiя» побудувала в районi ринку «Урожай» вставку мiж трамвайними колiями, протяжнiстю близько пiвкiлометра, - повiдомляє Департамент у справах ЗМI Вiнницької мiськради.

 Впродовж 3,5 мiсяцiв тут було проведено капiтальнi роботи по винесенню кабельних лiнiй, водопроводу, каналiзацiї, перевстановлення трамвайних колiй тощо. Також зроблено благоустрiй та освiтлення прилеглої територiї. Тут облаштовано тактильну плитку для незрячих. А також встановлено посадочний павiльйон.

Майже всю вартiсть цього проекту профiнансував Фонд регiонального розвитку, з якого надiйшло 9 млн грн. Ще понад 500 тис. грн. – кошти мiського бюджету. Протяжнiсть нового маршруту становить 7,8 км. Вiд сьогоднi пасажири можуть ним користуватись: тут працюватиме 4 трамваї з iнтервалом руху 18-19 хв. з 6:00 до 21:00.                            

Одним з перших пасажирiв трамваю, що курсує по новому маршруту, став Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, якому  КП «Вiнницька транспортна компанiя» подарувала на День Святого Миколая макет нового вiнницького трамваю. Володимир Борисович зазначив, що сумує за Вiнницею, i коли тiльки випадає нагода, приїздить до мiста.

«Сергiй Анатольович реалiзував давню мрiю – створення нового трамвайного кiльця, я вважаю, що це ще один крок до нової якостi транспортної системи мiста. Окремо хотiв би пiдкреслити, що цей проект реалiзований в тому числi за рахунок коштiв Державного фонду регiонального розвитку, який вперше у рамках децентралiзацiї був наповнений реальними ресурсами, а також – абсолютно справедливо розподiлений. Цей проект вдалося реалiзувати й завдяки взаємодiї мiста та областi. Я надзвичайно задоволений тим, що у мiстi створено новий вiнницький трамвай i, як казав Сергiй Анатольович, у планах на наступний рiк – створити новий низькополий трамвай – а це, дiйсно,  надзвичайно перспективна справа. Загалом планiв у цьому напрямку є багато», – вважає Володимир Гройсман.

Мiський голова Сергiй Моргунов зазначив, що проект по створенню вставки, це не єдина справа, реалiзована у мiстi за пiдтримки Фонду регiонального розвитку. «До кiнця року ми ще завершимо реконструкцiю дитячого садочку по вулицi Василя Порика на 10 груп, добудовуємо нову твердопаливну котельню на Баженова. Я пiдтримую думку Володимира Борисовича в тому, що з точки зору Фонду регiонального розвитку кошти дiйсно розподiляються справедливо, а не так, як це було ранiше – якi органи мiсцевого самоврядування ближчi до влади, тi й отримували преференцiї. А щодо проекту бюджету, який уряд представив на розгляд парламенту, то вiн фактично нiвелює початок реформи бюджетної децентралiзацiї, лiдером якої є Володимир Гройсман. Це – неприпустимо,  ми будемо звертатися до народних депутатiв щодо подальшої децентралiзацiї, в тому числi у питаннях бюджету», – зазначив Сергiй Моргунов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...