• Головна
  • Вінницьку телерадіокомпанію підозрюють у корупції
14:18, 22 грудня 2015 р.

Вінницьку телерадіокомпанію підозрюють у корупції

Керівництво купує техніку за державні гроші, не проводячи тендер

Державні закупівлі — один з найбільш "благодатних" грунтів для корупції. Державні підприємства, які за бюджетні гроші купують устаткування та інші матеріали, часто домовляються з постачальниками — купують товари за завищеними цінами. Економити ніхто не збирається, адже гроші — державні. Після того, як всю суму проведуть через бухгалтерію, неприродно високу націнку зазвичай ділять між собою.

Уникнути таких махінацій частково дозволяє система тендерних закупівель, яка застосовується до закупівель, сума яких протягом року перевищує 100 тисяч гривень. Завдяки цьому, тендер виграють лише партнери з найбільш вигідними пропозиціями. Обдурити тендерну систему можна, але зробити це складніше. Проте, на Вінницькій обласній державній ТРК "ВІНТЕРА" вигадали інший варіант — керівництво вирішило взагалі не зважати на необхідність проведення тендеру.

На запит "Громадського руху "Народний контроль" ВОДТРК надала копії договорів із суб'єктами підприємницької діяльності щодо закупівель протягом 2013-2015 років аудіо-, фото-, відео обладнання та іншої техніки. За результатом проведеного системного аналізу, було встановлено, що протягом 2013 року обласна телерадіокомпанія уклала 10 господарських договорів з ФОП Очередько А.В. про купівлю телекамер, комплектуючих та комп'ютерів на суму 198 002 грн. У 2014 році у того ж таки ОП Очередька придбали обладнання на 121 898 гривень. В обох випадках сума перевищила 100 тисяч, але тендер ніхто не проводив. Таким чином сторони порушили Закон України № 2289-VI, зокрема його статтю №2, яка забороняє проводити закупівлі за державні кошти та укладати договори на суму більше 100 тисяч без застосування процедури.

Згідно з п.3.1.1. Наказу Міністерства фінансів №333 (від 12.03.2012), призначено КЕКВ 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користовання", в тому числі для придбання установами чи організаціями:
– активного мережевого та телекомунікацийного обладнання,
– невиробничого обладнання, меблів і предметів довгострокового користування,
– комп'ютерної та оргтехніки (у тому числі й програмного забезпечення).

Проте в план державних закупівель, який оприлюднено на сайті ВОДТРК, протягом 2013-2014 років не було внесено закупівлі за КЕКВ 3110, а згідно з інформацією, викладеною у Віснику державних закупівель та на сайті tender.me.gov.ua, жодних державних закупівель по цій техніці взагалі не проводилось. Тобто, такі великі витрати на оргтехніку та комп'ютери, не були ні запланованими, ні проведеними через тендер.

У всіх випадках договори на користь підприємця Очередька А.В. Підписані особисто Генеральним директором ВОДТРК "ВІНТЕРА" — Любов Коваленко, маючи багаторічний досвід керівництва державною компанією, не могла не знати, що порушує закон користуючись службовим становищем та надаючи перевагу одному і тому ж суб'єкту підприємницької діяльності.

Зважаючи на це, "Громадський рух "Народний контроль" направив заяви до відповідних контролюючих органів: національного антикорупційного бюро, Антимонопольного комітету, Державної фінансової інспекції України та Вінницької області та УМВС. Наразі звернення знаходяться на розгляді. "народний контроль" очікує на відповідну реацію.

Нагадаємо, нещодавно журналісти Vlasno виявили, що розміщення рекламного банера на будівлі "ВІНТЕРИ" також відбувалося в обхід дозвільної процедури, а вартість такого розміщення сагає десяти тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...