• Головна
  • Вже чотири переселенці у Вінниці скористалися коштами ЄС для відновлення бізнесу
11:08, 23 грудня 2015 р.

Вже чотири переселенці у Вінниці скористалися коштами ЄС для відновлення бізнесу

Віднедавна у Вінниці діє проект, який дозволяє переселенцям зі Сходу і Криму відновити або започаткувати бізнес.

Завдяки проекту «Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області» у підприємців-переселенців на Вінниччині є можливість отримати суттєву підтримку. У Центрі кажуть: їхні фахівці допоможуть швидко започаткувати або відновити власний бізнес на території Вінниччини.

Гроші на проект надає Європейський Союз в рамках програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Загальна сума фінансування складає 358 тисяч євро, з них частка з обласного бюджету 36 тисяч євро.

Суть допомоги полягає в тому, що підприємець бере кредит на відновлення бізнесу або ж його започаткування, а відсотки за кредитом (не більше облікової ставки НБУ - 22%) покриваються в рамках проекту.

- Ми строюємо фінансові можливості для підприємців-переселенців. З фонду компенсуються відсотки по кредиту. Все робиться для того, щоб підприємець, який переїхав з Криму або ж із зони АТО, якомога швидше відновив або започаткував свій бізнес, створив нові робочі місця та почав працювати, - пояснив Олександр Якубик, директор Департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА, який є координатором проекту.

Проте фінансова допомога – це не єдина складова проекту. Його керівник Валерій Нікітюк наголошує, що проектом також передбачено проведення серії інформаційних та коопераційних заходів за участі бізнес-переселенців, представників регіональної, місцевої влади, фінансових інституцій та бізнес-кіл у формі круглих столів, форумів та семінарів. Для підприємців, які до нині не займалися бізнес-діяльністю на Сході, але хочуть організувати її на Вінниччині, передбачена допомога в написанні бізнес-плану.

В той же час, проект розрахований як на підприємців, які мали досвід ведення бізнесу в минулому, так і на тих, хто хоче розпочати свою справу з нуля. Як відомо, для започаткування бізнесу необхідним є наявність детального бізнес-плану. За рахунок фонду проекту оплачується  написання бізнес-плану, що і надає можливість підприємцям відкрити власний бізнес. Проектом уже розглядається декілька заявок фізичних осіб-підприємців, які перереєструвалися у Вінницькій області і планують найближчим часом розвивати підприємництво, - розповів В.Нікітюк.

Також керівник проекту додав: навіть ті підприємці, що фактично не можуть взяти кредит, все одно можуть звернутися до Центру за допомогою у встановленні комунікацій з бізнес структурами та місцевою владою. Тут допомагають будь-якому малому і середньому бізнесу, за винятком підприємств, які займаються виробництвом алкоголю і тютюнових виробів, а також компаній, які здійснюють операції з цінними паперами.

Наразі заявки для участі в проекті подали лише чотири підприємці, які переїхали до Вінниці зі Сходу. Так, директор ТОВ "УКРХІМ ЛТД" Сергій Кравець розповів, що долучився до проекту тому, що вважає це реальною можливістю відновити бізнес.

- Ми зараз на стадії отримання кредиту. Долучився до проекту, тому що це вигідно. Адже в рамках проекту компенсуються відсотки по кредиту. Я хочу відновити діяльність свого підприємства, - пояснив С.Кравець.

Вже чотири переселенці у Вінниці скористалися коштами ЄС для відновлення бізнесу, фото-1

Охочим долучитися до проекту ЄС «Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області» потрібно звернутися за адресою: місто Вінниця, вулиця Козицького, 38, к.308 або за телефоном: (0432) 50-88-28, 57-57-28, 57-27-24. Детальніша інформація на веб-сайті: www.ardvin.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...