З міліції скоротили декретниць. Реформаторам плювати на Закон?

Мамам до побачення. Викликали на роботу, вручили трудові й сказали шукати іншу роботу. Співробітниць у декреті скоротили з міліції. Тепер їхніми нагородами за відмінну службу граються діти

В рамках реформування міліції ліквідували підрозділи міліції на залізниці, а їхнє майно передали в користування перейменованих в поліцію територіальних структур. Транспорт, зброю, приміщення, техніку, меблі. Все, крім людей, які тут працювали.

Далеко не всіх колишніх міліціонерів-транспортників влаштували на нові місця роботи в процесі ліквідації Управління МВС на Південно-західній залізниці, яке мало підрозділи у Жмеринці, Козятині, Вінниці. Лишень третині знайшли нову посаду в цих містах. Рештою пожертвували, щоб вкластися в нові штатні розписи.

В цій більшості скорчених з органів внутрішніх справ людей опинилися жінки в декреті. Вони й розповіли редакції, як МВС знехтувало Законом, і що добитися у суді поновлення своїх порушених прав у них не виходить.

В центр зайнятості
- В України є шість управлінь на залізницях. Я працювала в Жмеринському відділі управління на Південно-Західній залізниці, - розповідає колишня слідча Юлія Бондаренко. - Ліквідація відбувалася з червня. Я пішла в декрет у квітні. Влітку подзвонили з кадрів, що моя посада підлягає скороченню. Я спитала, як так може бути, якщо жінок в декреті не мають права скоротити. «Можливо, вам запропонують іншу посаду», - сказали тоді мені.

Але у вересні, коли Юлію викликали на роботу за документами, то вже порадили шукати іншу роботу.

- Видали трудову і сказали іти в центрі зайнятості, - говорить колишня слідча.

Аналогічним чином прощалися із ще чотирма декретницями жмеринської міліції, серед яких 31-річна майор міліції Наталія Савчук, що працювала старшою слідчою у відділенні на станція Вінниця.

- Коли отримала попередження про скорочення, то подумала: мене це не торкнеться, звільняють усіх, а тим, хто в декреті, запропонують місця. Це передбачено Законом, - каже жінка. – Але усіх дівчат в декреті скоротили. Три слідчих. Дівчину з канцелярії. І співробітниця відділу громадської безпеки. Усім п’ятьом казали, що звільняють згідно 431 наказу МВС.

Міністерський наказ говорить про ліквідацію окремих підрозділів у рамках реформування. А звільняв людей тодішній керівник управління, яке було юридичною особою і сьогодні знаходиться в стані ліквідації. В його наказах – посилання на пункт «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», який каже про скорочення «при відсутності можливості подальшого використання на службі».

Ображені судяться  
- Невже 13-річною вислугою та 9-річним слідчим стажем зі спеціальною вищою юридичною освітою та додатковою вищою економічною освітою людину не можна в подальшому використовуватися на службі? – обурюється мати Наталі Савчук. – У неї жодного стягнення, одні нагороди. Вона спеціаліст, якого можна з толком використовувати. Та, видно, маминими значками за відмінну служба тепер дитині гратися.  

- Мої звернення в МВС ігнорують. Відзнаками за відмінну службу тепер хіба що синові гратися, - каже Наталія Савчук (31) 

Андрійко (1) справді одразу взявся до маминих відзнак, щойно бабуся їх дістала показати журналістуА на стіні в квартирі Савчуків висить фото, на якому мама - учасниця конкурсу краси МВС

Із 90 співробітників Жмеринської лінійної міліції на службі залишили, як кажуть жінки, 30 людей. Їх перевели або в Жмеринський райвідділ, або до Вінницької міської міліції, за місцем проживання. Як вирішувалося, кому продовжувати службу, а кому в центр зайнятості – декретниці можуть тільки здогадуватися.

Жмеринчанці Юлії Бондаренко відмовили в позові в місцевому суді. А вінничанка Наталія Савчук подала до окружного адміністративного суду. Відповідачами зазначила МВС та обласну поліцію. Позов ще в процесі розгляду.

- На суд прийшла представник управління і дуже «по-людськи» порадила: «не треба судитися, нічого не виграєте, відкличте позов і подайте в місцевий на виплату вихідної допомоги», - розказує мати декретниці. – Але подати на грошову виплату, значить погодитися зі звільненням! І Наташа не подала.      

Вона писала міністру Арсену Авакову. Ще у вересні просила переглянути рішення про її звільнення, можливо, помилкове. В жовтні оформила електронне звернення за номером гарячої лінії МВС. Відповідей немає.

- Ігнорують, - каже декретниця.
 

Нехай пишуть в прокуратуру заяву про злочин 

 Олександр Сарафанюк (38), адвокат:

- Я вже нічому не дивуюся у нашій “ментовській” системі. Міністр мав би більше приділяти увагу працевлаштуванню своїх співробітників та їхньому матеріальному забезпеченню, а не жбурляти стакани з водою у губернаторів і висловлюватися брудною лайкою…

В даному випадку бачу порушення норм Кодексу законів про працю України (КЗпП). Скорочення чисельності або штату працівників, передбачене пуком 1 статті 40 КЗпП, але частиною другою цієї ж статті визначено, що звільнення з цієї підстави допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу. Тобто, повинні були б запропонувати іншу роботу. Крім того, звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, взагалі забороняється (стаття 184 КЗпП).

Дії “шановного” міліцейського управління і так званого міністра є незаконними. Це взагалі перевищення владою або службовими повноваженнями. Повністю підтримую тих людей, які борються за свої права, і раджу їм після отримання рішення суду звернутися до прокуратури з відповідною заявою. Таким діям правоохоронних керівників не має оправдання, вони порушують Закон і повинні відповідати.
 


Обласна поліція брала на роботу тільки тих, хто просився
На запит до управління Нацполіції у Вінницькій області про скорочення декретниць, RIA отримали відповідь за підписом заступника начальника Сергія Сокирана. Він роз’яснював, що управління на Театральній, 10, не відповідає за дії керівництва міліції на залізниці, окремого структурного підрозділу МВС, а з обласної міліції – працівників у декретах ніколи не звільняли.

«У зв’язку з тим, що окремі територіальні підрозділи УМВС на Південно-Західній залізниці розташовані на території Вінницької області, а працівники цих підрозділів проживають у даній місцевості, то, за умови наявності письмового звернення зазначених осіб, керівництвом УМВС у Вінницькій області розглядались питання щодо їх переводу для подальшого проходження служби. В подальшому усі штатні посади були скорочені, а працівники, які їх займали, – звільнені з 06.11.2015 року, - написано у відповіді на запит, а жінок скоротили у вересні. - У цей же день до Єдиного державного реєстру була внесена інформація щодо прийняття рішення про ліквідацію Управління МВС України у Вінницькій області. Наразі працює ліквідаційна комісія, яка здійснює передбачені діючим законодавством заходи, пов’язані з ліквідацією зазначеного територіального органу».  

Наказ про звільнення майора міліції Наталії Савчук у запас через скорочення штатів. Тут навіть вислугу порахували неправильно - написали 12 років замість 13-ти
Жодної цифри (звільнених за рапортами, скорочених, працевлаштованих) в поліції не назвали. Написали тільки, що лишень дві людини через суд вимагають поновити їх на службі в поліції, і рішень ще немає.  

Редакція також запитувала, скільки всього скоротили міліціонерів за час реформи та скільки в області буде поліцейських 31 грудня 2016 року (дата завершення реформи). Ось, що нам написали на ці питання:

«Закон України «Про Національну поліцію» не встановлює правонаступництва Управління МВС України у Вінницькій області Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області. У зв’язку із зазначеним надати іншу інформацію, яка стосується УМВС України у Вінницькій області, не представляється можливим»;

«Структуру територіальних органів поліції, штатний розпис та кошторис затверджує керівник поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України. Тому надати вказану інформацію не є можливим».

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице на проспекте Космонавтов режут березы. Об этом сообщает в ФБ-сообществе "Дизайн городской среды Виннице".Режут усохшие деревья. Как пишет архитектор Виталий Плясовица, работники "Винницазеленстроя" утверждают, что деревья засохли через соль, которую используют для борьбы с гололедом. Настоящей причины усыхания деревьев не сообщают.
Происшествия
Комиссия завершила расследование несчастного случая, который произошел 17 мая в 23:20 часов на предприятии «Демидовский гранит», что находится в Жмеринском районе. В дробильно-сортировочном цехе рабочий попал под натяжной барабан. Смерть наступила от тупой травмы груди. Комиссия завершила расследование несчастного случая.Об этом говорится на сайте Гоструда в Винницкой области.При очистке ленточного конвейера дробилки КСД-1750 дробильщик Г., 1969 г.р., попа...
Культура
Винниччина вошла в пятерку лидеров самых активных культурных регионов Украины. Такие результаты показало участие общин области в проекте «Малые города - большие впечатления». Конкурс начали в прошлом году с целью поддержки культурных идей в небольших населенных пунктах. Всего в этом году подано 182 заявки из всех регионов Украины, из которых выбрали 74 победителей.Проект финансируется из государственного бюджета, а его цель - поддержка культурных идей в не...
Происшествия
17 июля на улице Лебединского патрульные полицейские пытались остановить водителя скутера, который ехал без номерного знака. Нарушитель попытался скрыться и столкнулся с автомобилем Mercedes Vito. В результате дорожно-транспортного происшествия никто не пострадал. При проверке документов правоохранители установили, что 17-летний водитель уже второй раз за неделю попал в ДТП. После медицинского осмотра в организме парня обнаружили наркотики.Об этом сообщает...
Происшествия
В Виннице напротив рынка "Урожай" произошло ДТП: водитель "БМВ", двигаясь задним ходом, столкнулся с "Ситроеном". Об этом сообщает Муниципальная стража Винницы. Водитель автомобиля "БМВ" не учел дорожной обстановки. Авария произошла тогда, когда он двигался задним ходом. Аварию зафиксировали камеры видеонаблюдения. На место ДТП прибыл экипаж патрульной полиции, на водителя "БМВ" составили протокол. Люди в аварии не пострадали, автомобили получили механичес...
Криминал
19 июля правоохранители разыскали и задержали осужденного, 5 июля бежал из поселения, расположенного на территории Челябинской птицефабрики. Две недели злоумышленник скрывался в заброшенном доме в селе Ободовка Тростянецкого района. За это время он совершил еще одно тяжкое преступление - в парке напал с ножом на 19-летнюю девушку.В полицию позвонила местная жительница и сообщила, что в ночное время неизвестный ворует картошку с ее огорода. Прибыв на вызов,...
Криминал
В первом полугодии 2019 на территории области было выявлено и прекращено деятельность 9 преступных группировок в составе 32 человек. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. 18 июля в прокуратуре состоялось оперативное совещание по результатам деятельности в первом полугодии. Прокуроры констатировали, что в регионе сохраняется тенденция к снижению уровня преступности. Так если раньше показатель был 49,3 на 10 000 населения, то сейчас 48,1 (по стра...
Общество
В Виннице на смену дождям и грозам, придет традиционная летняя жара. По информации Укргидрометцентра, в Виннице в эти выходные ожидают до +29. Преимущественно облачно, но без осадков.В субботу, 20 июля, в Виннице днем до +28. Ветер западный, 3-8 м \ с. Ночью до +16, без осадков.В воскресенье, 21 июля, днем до +29. Ветер северо-западный, 3-8 м \ с. Ночью до +16. Осадков не ожидается.
Происшествия
В Виннице во время концерта певицы Анастасии Приходько на нее прямо на сцене напал мужчина из толпы. Об этом она сообщила на своей странице в Фейсбук. "Сегодня во время концерта в Виннице на моем 11 округе на меня было совершено нападение, выключали свет 5 раз и мне пришлось петь с людьми безМузыки, мы запускали генераторы, на данный момент еду в полицию писать заявление...", - написала Приходько. На видео видно, как на сцену выбегает мужчина в шортах с об...
Новости по теме
В Виннице на проспекте Космонавтов срезают деревья (фото)
В Виннице будет жарко! Прогноз погоды на выходные
Тест: Чи всі можливості Інтернету ви використовуєте
Муниципальная стража Винницы заставила больницу демонтировать шлагбаум (ФОТО)
В Виннице устанавливают самую большую в городе зарядную станцию для электромобилей (Фото)
На Виннниччине зафиксировали подкуп избирателей, за голос обещали 200 грн.
В Виннице на улице Соборной продолжается реконструкция и уже вкладывают бетонные плиты для трамвайных путей (ФОТО)
В Винницкой области супруги удочерили трех сестер
В Виннице на Вишенском озере открыли новый аттракцион зип-лайн (ФОТОРЕПОРТАЖ)
На Винниччине из желтых и синих вареников выложили государственный флаг (ФОТО)