З міліції скоротили декретниць. Реформаторам плювати на Закон?

Мамам до побачення. Викликали на роботу, вручили трудові й сказали шукати іншу роботу. Співробітниць у декреті скоротили з міліції. Тепер їхніми нагородами за відмінну службу граються діти

В рамках реформування міліції ліквідували підрозділи міліції на залізниці, а їхнє майно передали в користування перейменованих в поліцію територіальних структур. Транспорт, зброю, приміщення, техніку, меблі. Все, крім людей, які тут працювали.

Далеко не всіх колишніх міліціонерів-транспортників влаштували на нові місця роботи в процесі ліквідації Управління МВС на Південно-західній залізниці, яке мало підрозділи у Жмеринці, Козятині, Вінниці. Лишень третині знайшли нову посаду в цих містах. Рештою пожертвували, щоб вкластися в нові штатні розписи.

В цій більшості скорчених з органів внутрішніх справ людей опинилися жінки в декреті. Вони й розповіли редакції, як МВС знехтувало Законом, і що добитися у суді поновлення своїх порушених прав у них не виходить.

В центр зайнятості
- В України є шість управлінь на залізницях. Я працювала в Жмеринському відділі управління на Південно-Західній залізниці, - розповідає колишня слідча Юлія Бондаренко. - Ліквідація відбувалася з червня. Я пішла в декрет у квітні. Влітку подзвонили з кадрів, що моя посада підлягає скороченню. Я спитала, як так може бути, якщо жінок в декреті не мають права скоротити. «Можливо, вам запропонують іншу посаду», - сказали тоді мені.

Але у вересні, коли Юлію викликали на роботу за документами, то вже порадили шукати іншу роботу.

- Видали трудову і сказали іти в центрі зайнятості, - говорить колишня слідча.

Аналогічним чином прощалися із ще чотирма декретницями жмеринської міліції, серед яких 31-річна майор міліції Наталія Савчук, що працювала старшою слідчою у відділенні на станція Вінниця.

- Коли отримала попередження про скорочення, то подумала: мене це не торкнеться, звільняють усіх, а тим, хто в декреті, запропонують місця. Це передбачено Законом, - каже жінка. – Але усіх дівчат в декреті скоротили. Три слідчих. Дівчину з канцелярії. І співробітниця відділу громадської безпеки. Усім п’ятьом казали, що звільняють згідно 431 наказу МВС.

Міністерський наказ говорить про ліквідацію окремих підрозділів у рамках реформування. А звільняв людей тодішній керівник управління, яке було юридичною особою і сьогодні знаходиться в стані ліквідації. В його наказах – посилання на пункт «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», який каже про скорочення «при відсутності можливості подальшого використання на службі».

Ображені судяться  
- Невже 13-річною вислугою та 9-річним слідчим стажем зі спеціальною вищою юридичною освітою та додатковою вищою економічною освітою людину не можна в подальшому використовуватися на службі? – обурюється мати Наталі Савчук. – У неї жодного стягнення, одні нагороди. Вона спеціаліст, якого можна з толком використовувати. Та, видно, маминими значками за відмінну служба тепер дитині гратися.  

- Мої звернення в МВС ігнорують. Відзнаками за відмінну службу тепер хіба що синові гратися, - каже Наталія Савчук (31) 

Андрійко (1) справді одразу взявся до маминих відзнак, щойно бабуся їх дістала показати журналістуА на стіні в квартирі Савчуків висить фото, на якому мама - учасниця конкурсу краси МВС

Із 90 співробітників Жмеринської лінійної міліції на службі залишили, як кажуть жінки, 30 людей. Їх перевели або в Жмеринський райвідділ, або до Вінницької міської міліції, за місцем проживання. Як вирішувалося, кому продовжувати службу, а кому в центр зайнятості – декретниці можуть тільки здогадуватися.

Жмеринчанці Юлії Бондаренко відмовили в позові в місцевому суді. А вінничанка Наталія Савчук подала до окружного адміністративного суду. Відповідачами зазначила МВС та обласну поліцію. Позов ще в процесі розгляду.

- На суд прийшла представник управління і дуже «по-людськи» порадила: «не треба судитися, нічого не виграєте, відкличте позов і подайте в місцевий на виплату вихідної допомоги», - розказує мати декретниці. – Але подати на грошову виплату, значить погодитися зі звільненням! І Наташа не подала.      

Вона писала міністру Арсену Авакову. Ще у вересні просила переглянути рішення про її звільнення, можливо, помилкове. В жовтні оформила електронне звернення за номером гарячої лінії МВС. Відповідей немає.

- Ігнорують, - каже декретниця.
 

Нехай пишуть в прокуратуру заяву про злочин 

 Олександр Сарафанюк (38), адвокат:

- Я вже нічому не дивуюся у нашій “ментовській” системі. Міністр мав би більше приділяти увагу працевлаштуванню своїх співробітників та їхньому матеріальному забезпеченню, а не жбурляти стакани з водою у губернаторів і висловлюватися брудною лайкою…

В даному випадку бачу порушення норм Кодексу законів про працю України (КЗпП). Скорочення чисельності або штату працівників, передбачене пуком 1 статті 40 КЗпП, але частиною другою цієї ж статті визначено, що звільнення з цієї підстави допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу. Тобто, повинні були б запропонувати іншу роботу. Крім того, звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, взагалі забороняється (стаття 184 КЗпП).

Дії “шановного” міліцейського управління і так званого міністра є незаконними. Це взагалі перевищення владою або службовими повноваженнями. Повністю підтримую тих людей, які борються за свої права, і раджу їм після отримання рішення суду звернутися до прокуратури з відповідною заявою. Таким діям правоохоронних керівників не має оправдання, вони порушують Закон і повинні відповідати.
 


Обласна поліція брала на роботу тільки тих, хто просився
На запит до управління Нацполіції у Вінницькій області про скорочення декретниць, RIA отримали відповідь за підписом заступника начальника Сергія Сокирана. Він роз’яснював, що управління на Театральній, 10, не відповідає за дії керівництва міліції на залізниці, окремого структурного підрозділу МВС, а з обласної міліції – працівників у декретах ніколи не звільняли.

«У зв’язку з тим, що окремі територіальні підрозділи УМВС на Південно-Західній залізниці розташовані на території Вінницької області, а працівники цих підрозділів проживають у даній місцевості, то, за умови наявності письмового звернення зазначених осіб, керівництвом УМВС у Вінницькій області розглядались питання щодо їх переводу для подальшого проходження служби. В подальшому усі штатні посади були скорочені, а працівники, які їх займали, – звільнені з 06.11.2015 року, - написано у відповіді на запит, а жінок скоротили у вересні. - У цей же день до Єдиного державного реєстру була внесена інформація щодо прийняття рішення про ліквідацію Управління МВС України у Вінницькій області. Наразі працює ліквідаційна комісія, яка здійснює передбачені діючим законодавством заходи, пов’язані з ліквідацією зазначеного територіального органу».  

Наказ про звільнення майора міліції Наталії Савчук у запас через скорочення штатів. Тут навіть вислугу порахували неправильно - написали 12 років замість 13-ти
Жодної цифри (звільнених за рапортами, скорочених, працевлаштованих) в поліції не назвали. Написали тільки, що лишень дві людини через суд вимагають поновити їх на службі в поліції, і рішень ще немає.  

Редакція також запитувала, скільки всього скоротили міліціонерів за час реформи та скільки в області буде поліцейських 31 грудня 2016 року (дата завершення реформи). Ось, що нам написали на ці питання:

«Закон України «Про Національну поліцію» не встановлює правонаступництва Управління МВС України у Вінницькій області Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області. У зв’язку із зазначеним надати іншу інформацію, яка стосується УМВС України у Вінницькій області, не представляється можливим»;

«Структуру територіальних органів поліції, штатний розпис та кошторис затверджує керівник поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України. Тому надати вказану інформацію не є можливим».

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
90 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Бизнес
Винницкая транспортная компания объявила тендер на услуги по мойке и уборке подвижного состава трамвайных вагонов.Ожидаемая стоимость закупки - 920 тыс. гривен. За эти средства подрядчик должен предоставлять услуги в течение 2019 года, убирая 4200 «условных вагонов» за месяц.Объявления о покупке опубликован на Prozorro.Под условным вагоном понимается эквивалентный по площади внутренним и внешним поверхностям, подлежащих уборке, вагона типа «Мираж».Трамвай...
Общество
Снег засыпает Винницу - менее, чем за сутки, в городе выпало около 15 см снега. Об этом сообщил специальный корреспондент телеканала NEWSONE. Так, со вчерашнего вечера сотрудники коммунальных служб активно работают на дорогах и тротуарах. Техника также убирает снег в центре города. Работает она с 4 утра, меры по уборке снега продолжаются. При этом дороги не только расчщают, но и посыпают солью. Справиться со стихией мешает снегопад, который не прекращается...
Происшествия
В Могилеве-Подольском в течение 8-11 декабря за помощью к медикам обратилось десятеро детей из 1-ой школы. По симптомам врачи установили диагноз – пищевая токсикоинфекция и ацетонимический синдром. Только трое из них лечатся дома, остальные госпитализированы. На время расследования инцидента школьная столовая закрыта. Как сообщают в Главном управлении Госпродпотребслужбы в Винницкой области, о массовом отравлении медики узнали 8 декабря, когда в инфекционн...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Криминал
По материалам винницкого управления СБУ осужден информатор боевиков террористической организации "ДНР". Об этом сообщает пресс-служба управления СБУ в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что житель Торецкая собирал сведения о дислокации и перемещения подразделений Вооруженных сил Украины и других силовых структур, задействованных в операции Объединенных сил. Для сбора необходимой информации злоумышленник привлекал других местных жителей....
Общество
На Майдане Независимости перед зданием Винницкого городского совета начали устанавливать рождественский вертеп. Работы выполняют работники "Винницязеленбуд".25 декабря пройдет праздничная концертная программа "Новогоднее сияние" по случаю празднования в городе Католического Рождества. Начало запланировано на 13:00. Стоимость монтажа конструкции вертепа по решению исполнительного комитета Винницкого городского совета составляет 17 300 гривен.
Криминал
Как правило, когда мужчины конфликтуют в нетрезвом состоянии, инциденты заканчиваются плачевно. В лучшем случае пострадавшим приходится лечиться. В селе Войтовка Бершадского района двое мужчин не только избили «оппонента», но и решили сделать его узником. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в местной полиции узнали об инциденте от самого пострадавшего. К силовикам 42-летний селянин обратился 1 декабря и пояснил, что находился в «не...
Общество
13 декабря на сайте петиций в Винницком горсовете зарегистрировали обращение, в котором просят сделать бесплатный проезд в трамваях, троллейбусах и муниципальных автобусах для женщин, находящихся в декретном отпуске.Сейчас петицию поддержали 2 человека. Чтобы ее рассмотрели в городском совете и предоставили официальный ответ, нужно 350 подписей.
Общество
Традиционно Новогодняя резиденция начнет работу в день святого Николая 19 декабря. Дети смогут рассказать о своих желаниях святому Николаю и Санта-Клаусу. А еще посетителей ждет множество развлечений, подарков и сюрпризов.Именно с 19 декабря начинается празднование зимних праздников. Поэтому открытие Новогодней резиденции состоится в этот день в 17:00. Мероприятия стартуют праздничным шествием во главе со святым Николаем. Волшебные персонажи будут идти от...