З міліції скоротили декретниць. Реформаторам плювати на Закон?

Мамам до побачення. Викликали на роботу, вручили трудові й сказали шукати іншу роботу. Співробітниць у декреті скоротили з міліції. Тепер їхніми нагородами за відмінну службу граються діти

В рамках реформування міліції ліквідували підрозділи міліції на залізниці, а їхнє майно передали в користування перейменованих в поліцію територіальних структур. Транспорт, зброю, приміщення, техніку, меблі. Все, крім людей, які тут працювали.

Далеко не всіх колишніх міліціонерів-транспортників влаштували на нові місця роботи в процесі ліквідації Управління МВС на Південно-західній залізниці, яке мало підрозділи у Жмеринці, Козятині, Вінниці. Лишень третині знайшли нову посаду в цих містах. Рештою пожертвували, щоб вкластися в нові штатні розписи.

В цій більшості скорчених з органів внутрішніх справ людей опинилися жінки в декреті. Вони й розповіли редакції, як МВС знехтувало Законом, і що добитися у суді поновлення своїх порушених прав у них не виходить.

В центр зайнятості
- В України є шість управлінь на залізницях. Я працювала в Жмеринському відділі управління на Південно-Західній залізниці, - розповідає колишня слідча Юлія Бондаренко. - Ліквідація відбувалася з червня. Я пішла в декрет у квітні. Влітку подзвонили з кадрів, що моя посада підлягає скороченню. Я спитала, як так може бути, якщо жінок в декреті не мають права скоротити. «Можливо, вам запропонують іншу посаду», - сказали тоді мені.

Але у вересні, коли Юлію викликали на роботу за документами, то вже порадили шукати іншу роботу.

- Видали трудову і сказали іти в центрі зайнятості, - говорить колишня слідча.

Аналогічним чином прощалися із ще чотирма декретницями жмеринської міліції, серед яких 31-річна майор міліції Наталія Савчук, що працювала старшою слідчою у відділенні на станція Вінниця.

- Коли отримала попередження про скорочення, то подумала: мене це не торкнеться, звільняють усіх, а тим, хто в декреті, запропонують місця. Це передбачено Законом, - каже жінка. – Але усіх дівчат в декреті скоротили. Три слідчих. Дівчину з канцелярії. І співробітниця відділу громадської безпеки. Усім п’ятьом казали, що звільняють згідно 431 наказу МВС.

Міністерський наказ говорить про ліквідацію окремих підрозділів у рамках реформування. А звільняв людей тодішній керівник управління, яке було юридичною особою і сьогодні знаходиться в стані ліквідації. В його наказах – посилання на пункт «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», який каже про скорочення «при відсутності можливості подальшого використання на службі».

Ображені судяться  
- Невже 13-річною вислугою та 9-річним слідчим стажем зі спеціальною вищою юридичною освітою та додатковою вищою економічною освітою людину не можна в подальшому використовуватися на службі? – обурюється мати Наталі Савчук. – У неї жодного стягнення, одні нагороди. Вона спеціаліст, якого можна з толком використовувати. Та, видно, маминими значками за відмінну служба тепер дитині гратися.  

- Мої звернення в МВС ігнорують. Відзнаками за відмінну службу тепер хіба що синові гратися, - каже Наталія Савчук (31) 

Андрійко (1) справді одразу взявся до маминих відзнак, щойно бабуся їх дістала показати журналістуА на стіні в квартирі Савчуків висить фото, на якому мама - учасниця конкурсу краси МВС

Із 90 співробітників Жмеринської лінійної міліції на службі залишили, як кажуть жінки, 30 людей. Їх перевели або в Жмеринський райвідділ, або до Вінницької міської міліції, за місцем проживання. Як вирішувалося, кому продовжувати службу, а кому в центр зайнятості – декретниці можуть тільки здогадуватися.

Жмеринчанці Юлії Бондаренко відмовили в позові в місцевому суді. А вінничанка Наталія Савчук подала до окружного адміністративного суду. Відповідачами зазначила МВС та обласну поліцію. Позов ще в процесі розгляду.

- На суд прийшла представник управління і дуже «по-людськи» порадила: «не треба судитися, нічого не виграєте, відкличте позов і подайте в місцевий на виплату вихідної допомоги», - розказує мати декретниці. – Але подати на грошову виплату, значить погодитися зі звільненням! І Наташа не подала.      

Вона писала міністру Арсену Авакову. Ще у вересні просила переглянути рішення про її звільнення, можливо, помилкове. В жовтні оформила електронне звернення за номером гарячої лінії МВС. Відповідей немає.

- Ігнорують, - каже декретниця.
 

Нехай пишуть в прокуратуру заяву про злочин 

 Олександр Сарафанюк (38), адвокат:

- Я вже нічому не дивуюся у нашій “ментовській” системі. Міністр мав би більше приділяти увагу працевлаштуванню своїх співробітників та їхньому матеріальному забезпеченню, а не жбурляти стакани з водою у губернаторів і висловлюватися брудною лайкою…

В даному випадку бачу порушення норм Кодексу законів про працю України (КЗпП). Скорочення чисельності або штату працівників, передбачене пуком 1 статті 40 КЗпП, але частиною другою цієї ж статті визначено, що звільнення з цієї підстави допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу. Тобто, повинні були б запропонувати іншу роботу. Крім того, звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, взагалі забороняється (стаття 184 КЗпП).

Дії “шановного” міліцейського управління і так званого міністра є незаконними. Це взагалі перевищення владою або службовими повноваженнями. Повністю підтримую тих людей, які борються за свої права, і раджу їм після отримання рішення суду звернутися до прокуратури з відповідною заявою. Таким діям правоохоронних керівників не має оправдання, вони порушують Закон і повинні відповідати.
 


Обласна поліція брала на роботу тільки тих, хто просився
На запит до управління Нацполіції у Вінницькій області про скорочення декретниць, RIA отримали відповідь за підписом заступника начальника Сергія Сокирана. Він роз’яснював, що управління на Театральній, 10, не відповідає за дії керівництва міліції на залізниці, окремого структурного підрозділу МВС, а з обласної міліції – працівників у декретах ніколи не звільняли.

«У зв’язку з тим, що окремі територіальні підрозділи УМВС на Південно-Західній залізниці розташовані на території Вінницької області, а працівники цих підрозділів проживають у даній місцевості, то, за умови наявності письмового звернення зазначених осіб, керівництвом УМВС у Вінницькій області розглядались питання щодо їх переводу для подальшого проходження служби. В подальшому усі штатні посади були скорочені, а працівники, які їх займали, – звільнені з 06.11.2015 року, - написано у відповіді на запит, а жінок скоротили у вересні. - У цей же день до Єдиного державного реєстру була внесена інформація щодо прийняття рішення про ліквідацію Управління МВС України у Вінницькій області. Наразі працює ліквідаційна комісія, яка здійснює передбачені діючим законодавством заходи, пов’язані з ліквідацією зазначеного територіального органу».  

Наказ про звільнення майора міліції Наталії Савчук у запас через скорочення штатів. Тут навіть вислугу порахували неправильно - написали 12 років замість 13-ти
Жодної цифри (звільнених за рапортами, скорочених, працевлаштованих) в поліції не назвали. Написали тільки, що лишень дві людини через суд вимагають поновити їх на службі в поліції, і рішень ще немає.  

Редакція також запитувала, скільки всього скоротили міліціонерів за час реформи та скільки в області буде поліцейських 31 грудня 2016 року (дата завершення реформи). Ось, що нам написали на ці питання:

«Закон України «Про Національну поліцію» не встановлює правонаступництва Управління МВС України у Вінницькій області Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області. У зв’язку із зазначеним надати іншу інформацію, яка стосується УМВС України у Вінницькій області, не представляється можливим»;

«Структуру територіальних органів поліції, штатний розпис та кошторис затверджує керівник поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України. Тому надати вказану інформацію не є можливим».

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
90 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В Виннице снова резонансное дело. Так, за тяжелое ранение мужчины подозреваемому инкриминируют разбой и вымогательство.Инцидент произошел еще 26 января этого года. Тогда в областном центре на улице Пирогова на местного бизнесмена Виктора Малиновского напали неизвестные.Во время схватки предпринимателя ранили. Мужчина сумел выхватить оружие и застрелить одного из нападавших, еще одного ранил.Несмотря на наличие доказательств и частных видео с камер видеонаб...
Общество
Это уничтожают опасные боеприпасы, которые не подлежат транспортировке на значительные расстояния.Командование в / ч А1119 просит население сохранять спокойствие. Уничтожать боеприпасы будут в рабочие дни, в три часа дня.Из-за взрывов в Ичне на Черниговщине 09.10.2018 года, в военной части А1119 г. Калиновка было приостановлено плановое уничтожение взрывоопасных предметов на местах, которые запрещены к перемещению и транспортировки, с целью снижения напряж...
Политика
Президент Петр Порошенко уволил Ивана Винника с должности председателя Погребищенской районной государственной администрации Винницкой области. Соответствующее распоряжение №173 / 2018-рп опубликовано на сайте главы государства. "Освободить Винника Ивана Васильевича от должности председателя Погребищенской районной государственной администрации Винницкой области", - говорится в документе.
Криминал
В Хмельнике задержали женщину, которая занималась мошенничеством. "Предприниматель" размещала в Интернете объявления о продаже детских вещей, получала за них предоплату, но заказчикам ничего не посылала. Жертвами стали люди из разных регионов Украины.О задержании сообщил начальник Хмельницкого отделения полиции Калиновского отдела полиции ГУНП в Винницкой области Александр Рыбак. "Подозреваемая, путем размещения объявлений на сайте OLX о продаже детских ве...
Общество
В Виннице спасатели были вынуждены доставать кота, который залез на дерево и застрял.Курьезный случай произошел 16 октября, в светлое время суток. Тогда в Государственную службу чрезвычайных ситуаций позвонила женщина и сообщила о том, что ее кот убежал на улицу, где попал в ловушку.На место оперативно приехали одна единица специальной техники и три человека личного состава. Как выяснилось, домашнее животное забралась на дерево и застряло."Домашний кот реш...
Происшествия
Утром 16 октября патрульные полицейские получили вызов о то, что в одной из квартир на улице Литвиненко-Вольгемут мужчина бьет свою жену.Как сообщает пресс-служба ГУ Нацполиции в Винницкой области, прибыв на место происшествия, инспекторы увидели, что дверь в квартиру открыта. В помещении копы увидели женщину, которая в отчаянии рассказала, что ее муж находится в состоянии алкогольного опьянения, оскорбляет ее и угрожает убить.В этот момент из комнаты выше...
Происшествия
В Виннице уже второй раз за два месяца правоохранители разыскивают пропавшую Анну Тихонову.Как сообщили работники правоохранительных органов, девушка исчезла еще 12 октября этого года. О том, что школьница ушла из дома и не вернулась. Об этом сообщили ее родители.Приметы: на вид около 16-17 лет, худощавого телосложения, рост 165-170 см, волосы длинные, каштанового цвета, глаза зеленые. На момент исчезновения Анна была одета в светлой кофте, черных брюках и...
Происшествия
В сети появляются все новые и новые детали авиакатастрофы. Ситуацию даже прокомментировали в Генштабе США. Известно имя американского пилота Как мы уже писалы ранее, через несколько часов после падения Су-27 ситуацию прокомментировали в США. Оказывается, на борту самолета был американский военный. Погибшим оказался пилот Сет Неринг по прозвищу "Джетро". Он служил в 194-й боевой эскадрильи Калифорнийского воздушной национальной гвардии.Что именно он делал н...
Криминал
17 октября в Виннице состоялась 1/8 финала Винницкой лиги смеха 2018. В этой игре команды впервые выступили со звездными тренерами. Юмористы соревновались, чтобы пройти в следующий круг фестиваля.По результатам выступлений жюри исключили две команды из 14. Ими стали "День взятия Бастилии" из Харькова и «Лана Банана» - сборная Феминисток Украины.Праздничный концерт длился около трех с половиной часов. Отборочная игра сезона собрала полный зал Дома офицеров,...