• Головна
  • Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко
17:23, 25 грудня 2015 р.

Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко

Сьогодні, 25 грудня, відбулася друга сесія Вінницької міської ради 7 скликання, на якій було прийнято бюджет міста на 2016 рік у розмірі 2 млрд. 379 млн. гривень.

Документ традиційно майже не обговорювали і не дискутували. Мовляв, проект бюджету обговорювався на засіданнях постійних комісій ВМР та на громадському слуханні. "Ніяких зауважень та пропозицій з приводу внесення змін чи правок до проекту рішення про міський бюджет не надходило", - заявила директор департаменту фінансів ВМР Наталя Луценко.

Однак спокійно проголосувати за бюджет депутатам завадив Дмитро Уманець (ВО «Свобода»). Депутат виступив проти статті видатків на фінансування громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Вінниці - так званих "гепардів", "барсів" і подібних неформальних поліцейських.

Свободівець заявив, що вищезазначені громадські формування, що мають на меті забезпечення правопорядку, свого часу завдавали шкоди громадянам. Відтак депутат запропонував виключити пункт фінансування даних структур з міського бюджету. А кошти направити на потреби дитячих садків, які для того, щоб функціонувати, змушені збирати «благодійні» кошти з батьків.

- Ці громадські формування неодноразово були помічені у сутичках із громадськістю. Мова йде про події біля 18-ї школи, події 20 лютого 2014 року біля Вінницького трамвайно-тролейбусного депо. Брали вони участь і в подіях 6 грудня біля приміщення Вінницької обласної державної адміністрації. Ці хлопці до останнього відстоювали режим Януковича. Пропоную виключити цю статтю видатків, натомість кошти скерувати на потреби дитячих садків Вінниці. Функції громадських формувань може виконувати новостворена національна поліція, - звернувся Д.Уманець до колег.

Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-1

На закиди Уманця міський голова Сергій Моргунов відповів, що депутати не мають права когось звинувачувати, адже розслідуванням протиправних дій мають займатися правоохоронні органи.

- Сидячи тут, в сесійній залі, ми не маємо право когось звинувачувати. Розслідуванням будь-яких протиправних дій мають займатися відповідні органи.У Вінниці два тижні не було міліції і саме хлопці з громадських формувань та патріоти-міліціонери дбали про нашу з вами безпеку. Крім того, зараз 50 відсотків національної поліції несуть службу в зоні АТО, - сказав С.Моргунов.

Звернення Дмитра Уманця зареєстрували, але 38 депутатів проголосували за початковий проект бюджету без запропонованої поправки від ВО «Свобода».

Відтак, прийнятий бюджет Вінницької міської ради на 2016 рік ради складає 2 млрд. 379 млн. гривень. Уже після його ухвалення з поправкою вирішила виступити Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»). Вона висловила незадоволення тим, що в новоприйнятому бюджеті фінансування на пільги воїнів АТО зменшено в два рази, а на пільги ветеранів кошти врізали втричі. Окрім того, Г.Давиденко попросила звернути увагу колег на мікрорайон Тяжилів. З її слів, він перебуває не в найкращому стані, тому потребує додаткового фінансування.

Але оскільки бюджет вже був прийнятий, депутати не взяли до уваги поправку колежанки. А Сергій Моргунов пояснив, чому зменшилося фінансування пільг учасникам бойових дій.

- Обласний бюджет зменшив фінансування в цих напрямках, саме тому ми теж автоматично зменшили видатки. А щодо району Тяжилів, то я думаю тут не знайдеться жодного депутата, який би сказав, що його район не потребує додаткового фінансування, - сказав міський голова.

Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-2

Із цікавинок нового бюджету. Так, 5 мільйонів гривень виділено на реалізацію наступного року громадських ініціатив. Ці гроші розподілять на фінансування десяти проектів  - по 200 тисяч гривень на одну ініціативу та на 3-4 проекти – приблизно по одному мільйону гривень.

Старожил міськради, депутат Олександр Парвадов («Вінницька європейська стратегія») звернувся до колег з проханням вилучити з коштів на реалізацію громадських ініціатив 43 тисячі гривень. Він запропонував за ці гроші організувати безкоштовні екскурсії школярів до художнього музею. Парвадов пояснив, що цих коштів вистачить на те, щоб кожен вінницький школяр один раз відвідав музей. Сергій Моргунов, не виносячи питання на голосування, передав звернення О.Парвадова на розгляд департаменту фінансів ВМР.

Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-3

Виступ екс-комуніста О.Парвадова обурив націоналіста Д.Уманця. Ні, не саме прохання, а те, що той говорив російською мовою. "Свободівець" звернув увагу на те, що говорити в державних структурах можна тільки державною мовою. 

Трохи розім'явшись таким чином, депутати проголосували всі 70-т питань порядку денного, заслухали плани Моргунова на 2016 рік, схвалили їх і відбули зустрічати Новий рік. Для них - новий бюджетний рік...

Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-4
Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-5
Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-6
Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-7
Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-8
Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко, фото-9
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...