Вінницькі депутати прийняли бюджет міста: незадоволеними залишилися «свободівці» і Давиденко

Сьогодні, 25 грудня, відбулася друга сесія Вінницької міської ради 7 скликання, на якій було прийнято бюджет міста на 2016 рік у розмірі 2 млрд. 379 млн. гривень.

Документ традиційно майже не обговорювали і не дискутували. Мовляв, проект бюджету обговорювався на засіданнях постійних комісій ВМР та на громадському слуханні. "Ніяких зауважень та пропозицій з приводу внесення змін чи правок до проекту рішення про міський бюджет не надходило", - заявила директор департаменту фінансів ВМР Наталя Луценко.

Однак спокійно проголосувати за бюджет депутатам завадив Дмитро Уманець (ВО «Свобода»). Депутат виступив проти статті видатків на фінансування громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Вінниці - так званих "гепардів", "барсів" і подібних неформальних поліцейських.

Свободівець заявив, що вищезазначені громадські формування, що мають на меті забезпечення правопорядку, свого часу завдавали шкоди громадянам. Відтак депутат запропонував виключити пункт фінансування даних структур з міського бюджету. А кошти направити на потреби дитячих садків, які для того, щоб функціонувати, змушені збирати «благодійні» кошти з батьків.

- Ці громадські формування неодноразово були помічені у сутичках із громадськістю. Мова йде про події біля 18-ї школи, події 20 лютого 2014 року біля Вінницького трамвайно-тролейбусного депо. Брали вони участь і в подіях 6 грудня біля приміщення Вінницької обласної державної адміністрації. Ці хлопці до останнього відстоювали режим Януковича. Пропоную виключити цю статтю видатків, натомість кошти скерувати на потреби дитячих садків Вінниці. Функції громадських формувань може виконувати новостворена національна поліція, - звернувся Д.Уманець до колег.

На закиди Уманця міський голова Сергій Моргунов відповів, що депутати не мають права когось звинувачувати, адже розслідуванням протиправних дій мають займатися правоохоронні органи.

- Сидячи тут, в сесійній залі, ми не маємо право когось звинувачувати. Розслідуванням будь-яких протиправних дій мають займатися відповідні органи.У Вінниці два тижні не було міліції і саме хлопці з громадських формувань та патріоти-міліціонери дбали про нашу з вами безпеку. Крім того, зараз 50 відсотків національної поліції несуть службу в зоні АТО, - сказав С.Моргунов.

Звернення Дмитра Уманця зареєстрували, але 38 депутатів проголосували за початковий проект бюджету без запропонованої поправки від ВО «Свобода».

Відтак, прийнятий бюджет Вінницької міської ради на 2016 рік ради складає 2 млрд. 379 млн. гривень. Уже після його ухвалення з поправкою вирішила виступити Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»). Вона висловила незадоволення тим, що в новоприйнятому бюджеті фінансування на пільги воїнів АТО зменшено в два рази, а на пільги ветеранів кошти врізали втричі. Окрім того, Г.Давиденко попросила звернути увагу колег на мікрорайон Тяжилів. З її слів, він перебуває не в найкращому стані, тому потребує додаткового фінансування.

Але оскільки бюджет вже був прийнятий, депутати не взяли до уваги поправку колежанки. А Сергій Моргунов пояснив, чому зменшилося фінансування пільг учасникам бойових дій.

- Обласний бюджет зменшив фінансування в цих напрямках, саме тому ми теж автоматично зменшили видатки. А щодо району Тяжилів, то я думаю тут не знайдеться жодного депутата, який би сказав, що його район не потребує додаткового фінансування, - сказав міський голова.

Із цікавинок нового бюджету. Так, 5 мільйонів гривень виділено на реалізацію наступного року громадських ініціатив. Ці гроші розподілять на фінансування десяти проектів  - по 200 тисяч гривень на одну ініціативу та на 3-4 проекти – приблизно по одному мільйону гривень.

Старожил міськради, депутат Олександр Парвадов («Вінницька європейська стратегія») звернувся до колег з проханням вилучити з коштів на реалізацію громадських ініціатив 43 тисячі гривень. Він запропонував за ці гроші організувати безкоштовні екскурсії школярів до художнього музею. Парвадов пояснив, що цих коштів вистачить на те, щоб кожен вінницький школяр один раз відвідав музей. Сергій Моргунов, не виносячи питання на голосування, передав звернення О.Парвадова на розгляд департаменту фінансів ВМР.

Виступ екс-комуніста О.Парвадова обурив націоналіста Д.Уманця. Ні, не саме прохання, а те, що той говорив російською мовою. "Свободівець" звернув увагу на те, що говорити в державних структурах можна тільки державною мовою. 

Трохи розім'явшись таким чином, депутати проголосували всі 70-т питань порядку денного, заслухали плани Моргунова на 2016 рік, схвалили їх і відбули зустрічати Новий рік. Для них - новий бюджетний рік...

i-vin.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
84 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
13 декабря на сайте петиций в Винницком горсовете зарегистрировали обращение, в котором просят сделать бесплатный проезд в трамваях, троллейбусах и муниципальных автобусах для женщин, находящихся в декретном отпуске.Сейчас петицию поддержали 2 человека. Чтобы ее рассмотрели в городском совете и предоставили официальный ответ, нужно 350 подписей.
Общество
Традиционно Новогодняя резиденция начнет работу в день святого Николая 19 декабря. Дети смогут рассказать о своих желаниях святому Николаю и Санта-Клаусу. А еще посетителей ждет множество развлечений, подарков и сюрпризов.Именно с 19 декабря начинается празднование зимних праздников. Поэтому открытие Новогодней резиденции состоится в этот день в 17:00. Мероприятия стартуют праздничным шествием во главе со святым Николаем. Волшебные персонажи будут идти от...
Происшествия
В десять вечера 12 декабря на ул.Стрелецкой в Виннице занялся частный жилой дом. Об этом сообщает ГСЧС области. По вызову выезжали девять пожарных на двух спецавтомобилях. Они ликвидировали возгорание за 20 минут. Пламенем уничтожено внутреннее убранство стен и кровлю дома на площади 10 кв.м. Предполагаемая причина пожара - короткое замыкание электросети.
Промо
До Нового года остаются считанные дни, и для многих взрослых остается нерешенным вопрос, а что же подарить сыну (дочке, братику, внучке, племяннику, крестнику, ребенку друзей)? Если и вам посчастливилось быть родственником малыша, который еще не ходит в школу, наша статья будет вам полезна. Подарки деткам до 3 лет. Девочкам этого возраста хочется во всем подражать своим мамам, поэтому в качестве подарков подойдут не только куклы, но и наборы посудки, а так...
Криминал
Прокуратурой Винницкой области направлено в суд обвинение в отношении четырех лиц, которые в 2017 году создали и удерживали места разврата на территории г. Виннице и г. Хмельницкого.Вышеуказанные места разврата осуществляли свою деятельность под видом массажных салонов, в которых предоставлялись сексуальные услуги женщинами с целью получения прибыли.Действия злоумышленников квалифицированы по признакам уголовных преступлений, предусмотренных ч. Ч. 3, 5 ст....
Общество
По состоянию на утро 13 декабря проезд автомобильными дорогами Винницкой области обеспечен. Об этом сообщает пресс-служба САД области.«По состоянию на 9:00 часовую 13 декабря на дорогах области работают 240 дорожников, задействовано более 150 единиц спецтехники. На обработку дорог использовано 3500 тонн песчано-соляной смеси », - говорится в сообщении. В то же время дорожники добавляют, что покрытие мокрое, местами заснеженное. Такое положение будет сохран...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Общество
Он находится на базе государственного профессионально-технического учебного заведения «Винницкое межрегиональное высшее профессиональное училище».Для организации работы Центра приобретено персональные компьютеры, ноутбуки, планшеты; проекторы, документ-камеры, интерактивные доски; фотоаппарат, видеокамеры принтеры, ксероксы, ризограф; ламинатор, биндер, резак, термопресс и другое техническое оборудование.«Важно то, что на базе Центра созданы условия для пр...
Общество
Одним из важных православных праздников считается праздник Андрея Первозванного. В ночь 13 декабря творятся волшебства, а люди получают ответы даже на самые сокровенные вопросы. Гадания на Андрея Первозванного популярны и сегодня, о чем свидетельствует их большое количество и разнообразие, например, на бумажках или на сон, а также на суженого. Этот праздник хоть и церковный, но в то же время очень глубоко связан с народными традициями, поэтому многие и инт...