• Головна
  • Новинки законодавства. Як житимуть з 1 січня вінничани і всі, всі, всі
14:50, 1 січня 2016 р.

Новинки законодавства. Як житимуть з 1 січня вінничани і всі, всі, всі

Кожен рік 1 січня набувають чинності багато законів та підзаконних нормативно-правових актів. Не виняток і 2016 рік. Тож зустрічайте Закон про Державний бюджет, зміни у Податковому кодексі, новинки в держреєстрації бізнесу та нерухомості, скасування мита на ввезення електромобілів.... І звичайно ж угода з ЄС про зону вільної торгівлі.

Про державний бюджет.
На 2016 рік встановлені доходи держбюджету в сумі 595 100 000 000 грн. Витрати в сумі 684 млрд грн. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2016 року - 1330 грн, з 1 травня - 1399 грн, з 1 грудня - тисяча чотиреста дев'яносто шість грн.
Мінімальна місячна заробітна плата: з 1 січня - 1 378 грн, з 1 травня - 1450 грн, з 1 грудня - 1550 грн. Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 24,1 грн за дол.

Про податки
В рамках Податкової реформи, з 1 січня ми побачимо вдосконалений порядок відшкодування ПДВ з бюджету, два нових види реєстрів. Платниккам третьої групи зменшать річний обсяг доходу з 20 млн грн до 5 млн грн, але збільшать ставки.  Податок на доходи фізичних осіб буде у вигляді єдиної базової ставки 18% (замість двох ставок 15% і 20%). А єдиний соціальний внесок буде складати 22%. Також передбачені зміни акцизів та оподаткування у сфері сільського господарства, зміни податку на прибуток, податку на нерухомість та транспорт.

Про держреєстрацію
Закон від 26.11.2015 № 834-VIII Спрощення процедури держреєстрації нерухомості. 
Згідно закону з 1 січня починається передача повноважень, перехідний період встановлений до 30 квітня. Суб'єктами реєстрації будуть виконкоми місцевих рад, міські та районні держадміністрації, держреєстратори (в т.ч. нотаріуси), акредитовані суб'єкти. Права можна реєструвати у будь-якого держреєстратора в межах області, а у нотаріуса - в межах всієї України.
Закон дозволяє реєструвати права власності на об'єкти незавершеного будівництва, незатребувані паї. Реєструвати все можна буде в більш короткі строки, але за більшу ціну, яка буде обчислюватись в мінімальних зарплатах.

Про реєстрація бізнесу
Закон від 26.11.2015 № 835-VIII Спрощення процедури держреєстрації бізнесу. Які направлені на те щоб реформувати реєстрацію, зменшити кількість документів та процедур
Реєструвати бізнес можна буде через органи місцевого самоврядування, місцеві держадміністрації, нотаріусами та акредитованими суб'єктами повноважень щодо надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та ФОП. 
За органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань.

З 1 січня 2016 року набирає чинності Закон від 26.11.2015 № 836-VIII про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо зарахування окремих адміністративних зборів.

Та закон від 05.11.2015 № 761-VIII «Про зовнішню трудову міграцію». Який встановлює правові та організаційні основи держрегулювання зовнішньої трудової міграції та соцзахисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном. Визначені права трудових мігрантів на належні умови праці, соціальний захист і возз'єднання сім'ї.


Про мито
Закон від 25.11.2015 № 822-VIII про внесення змін до Закону про Митний тариф України щодо ввізного мита на електромобілі. Встановлені пільги на ввезення електромобілів в Україні та нульова ставка ввізного мита на транспортні засоби, оснащені виключно електричними двигунами (одним або кількома).
Створюються передумови для зниження ціни на електромобілі і збільшення їх питомої ваги на українському автомобільному ринку. 

Про імпорт
З 1 січня 2016 року скасовується додатковий імпортний збір. До цього моменту тимчасово працював додатковий імпортний збір у розмірі 5% та 10%. Тож втратив чинність Закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України.

Партіям гроші з бюджету
Закон від 08.10.2015 № 732-VIII Про внесення Зміни до статті 87 бюджетного кодексу. Тепер Бюджетний кодекс дозволяє виділяти кошти на державне фінансування статутної діяльності політичних партій, не пов'язаної з їх участю у виборах, а також на відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію під час чергових та позачергових виборів нардепів. А
Політичні партії зобов'язані надавати аудиторській фірмі звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Про спадщину
Закон від 20.10.2014 № 1 709-VII дозволяє деякими законодавчими актами про спадкування оформлювати спадщину в сільрадах. 
Крім того скасовується обов'язкова оцінка майна у випадках успадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом і по праву Подання. А також: у разі спадкування спадщини, що оподатковується за нульовою ставкою податку.

Про природний газ
Закон від 24.11.2015 № 812-VIII про внесення змін до Податкового кодексу щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу. Уточнено порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з транспортування та розподілу природного газу та змінені умови розрахунку фактичної ціни реалізації природного газу у разі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
До 1 липня 2017 введуть касовий метод визначення податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ для операцій з поставки (у тому числі оптової), передачі, розподілу електричної та / або теплової енергії, постачання вугілля та / або продуктів його збагачення і особливостей податкового обліку таких операцій.

Про пенсії
Закон від 15.07.2015 № 614-VIII про внесення змін до деяких законів з питань пенсійного забезпечення. 
Пенсіонерам-військовослужбовцям перерахують пенсії. Зокрема це зроблять при зміні розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення. Причиною перерахунку пенсій може стати введення надбавок, доплат, підвищень, премій.  
Законом уточнена норма про обов'язкове пенсійне страхування при досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу при призначенні пенсій на пільгових умовах або за вислугу років.

Про допомогу
Закон від 02.06.2015 № 495-VIII Про внесення Зміни до статті 18 Закону про держсоцдопомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. 
Законом встановленна щомісячна доплата інвалідам з дитинства підгрупи А першої групи. 

Про вільну торгівлю
Угода про Зону вільної торгівлі України з ЄС створять зону вільної торгівлі. 
ЄС має змінити свій тарифний план (зменшити або скасувати мита), в України є 10 років перехідного періоду, протягом якого потрібно змінити свій тарифний план. Для найбільш чутливих товарів, якими торгують Україна та ЄС, встановлені тарифні квоти. Вводяться європейські технічні стандарти по 27 категоріям продукції. Мають оптимізувати роботу митних служб, спростити митні процедури. У зв'язку з цим РФ вводить продуктове ембарго відносно українських товарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...