Свята вода: по 100 грамів для здоров’я і від тарганів

З самого ранку на Водохреще біля вінницьких церков «водяний бум». Найпопулярнішою тарою для святої води беззмінно залишається трилітрова банка, але в рейтингу тар їй «на п’яти» наступає шестилітрова пластикова пляшка. Використовують святу воду вінничани по різному. Одні святять будинок та вмиваються, інші «травлять» тарганів.

До Свято-Воскресенського храму, що біля Книжки, близько 10.00, стоїть велика черга. Люди шикуються в ряди, виставляючи на алейках воду. Храмова криниця не працює. Дізнатись чому, не вдалось. Прихожани не знають, а працівники церкви в цей час дуже заклопотані.


Воду прихожани набирають або вдома, або в колонках неподалік. Біля колонки на вулиці Блока, наприклад, теж вистроїлась величезна черга.

Біля храму торгують букетиками та свічками. Ціни на букетики різняться, але загалом невеличкий можна взяти за десять гривень. Свічки також в різну ціну: від 1 до 30 гривень.

Прихожан з дітьми не багато.
- Хотіла взяти онучку, але на вулиці холодно, боюсь що вона замерзне, - розповідає літня жінка. – Я її водичку принесу і вмию, щоб була здоровенька.
Крім самої води люди святять різні речі. Одна з вінничанок принесла ікону вишиту бісером.
- Це в мене донька вишиває, - розповідає вона. – На Спаса освятила Діву Марію, сьогодні принесла ось цю.

Тара, в яких приносять воду, в кожного різна. Вінничанин Дмитро з дружиною приніс на освячення три шестилітрових пляшки з водою.
- По 100 грамів зранку такої води і всякі хвороби проходять, - розповідає він. – Вона в мене не залишається на наступний рік. Всю використовую.
Чоловік зізнається, що одну з пляшок віддасть донці.
- Така вода в хазяйстві дуже потрібна, - розповідає вінничанка Людмила Іванівна. – Можна самому пити, а можна хату освятити. Тільки її обов’язково перед використанням потрібно в кружку наливати. Це таке правило.

- Ви будете сміятись, але я святою водою в себе на кухні навіть тарганів вивела, - розповідає жінка, яка стоїть поряд. – От кому не кажу, а мені не вірять. Не треба мене фотографувати, бо з мене люди сміятимуться, але я вам не брешу.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов