Прангліміне у вінницькому Палаці школярів: хто краще за всіх рахує усно?

Учасники сьогоднішнього конкурсу у Палаці школярів та юнацтва точно знають, що таке “Прагліміне”, “Міксіке” та можуть вирішити півтисячі прикладі усно за 50 хвилин.

Сьогодні, 20 січня, у Палаці школярів та юнацтва серед учнів та їх учителів вибирали того, хто краще за всіх рахує усно. Переможці отримали різноманітні комп'ютерні гаджети.

Освітній проект “Міксіке” з конкурсами, вікторинами та навчальними програмами дістався й України.

— Ця програма функціонує уже близько 20 років в Естонії, — каже координатор проекту у Вінницькій, Житомирській, Одеській та Хмельницькій областях Сергій Пойда. — В Україні почала впроваджуватися спочатку у Криму, але у зв'язку з відомими подіями, там вона закрилася. Натомість пілотний проект “Міксіке” стартував у Львівській області. Відтепер він поширився на всю Україну.

Одним із важливих завдань є навчити учнів гарно рахувати усно. Для цього й організовують змагання “Прангліміне”

— “Прангліміне” — це змагання з усного рахунку, — розповідає Сергій. — Слово запозичене від назви острова Пранглі, де відбувся перший такий конкурс. Сьогодні учасники змагаються у п'ятиборстві: додавання, віднімання, множення, ділення та порівняння. Кращі поїдуть у Львів на всеукраїнський фінал, а звідти — на міжнародний конкурс у Словенію.

Змагалися 36 учасників. У відвенений правилами час вони намагалися вирішити якомога більше завдань за комп'ютером, не користуючись нічим іншим, крім власної голови. Кращі з них отримали призи: комп'ютерні мишки, флешки, навушники, веб-камери та колонки.

- Взагалі “Міксіке” - набагато ширша програма, - говорить Сергій. - Там є і мови, і науки, і вікторини. Вчителі можуть створювати власні завдання та майданчики для змагань. Цікаво, що Прангліміне працює не на найкращий одиночний результат, а на загальний. У нас як у фізкультурі — ми хочемо, щоб усі були кращі. Всі учасники, які змагаються сьогодні, виконували завдання раніше вдома на сайті. І тепер тут зібралися найкращі з чотирьох областей.

- Не дуже важко, тому що я вдома готувався, - каже учень третього класу Ваня Ковальов. - “Міксіке” допомагає навчатися, розвиватися. Коли ти сидиш за комп'ютером, граєш в якісь ігри — це не не розвиток. Треба рахувати, думати.

Найбільшу кількість балів набрала Ярослава Іщенко — 11013 (це близько 500 вірно вирішених прикладів за 50 хвилин). Дівчина навчається у 9 класі.

- Я, чесно, не очікувала, - каже Ярослава. - Хочу подякувати своєму вчителю математики Василю Бобрику за те, що він підтримував мене, давав вказівки та поради. Я готувалася вдома, старалася.

Дипломи вручили також двом родинам: Шибецьким та Кривошиям. Сім'ї математиків практично у повному складі брали участь у цьому конкурсі.

thumb_152233_photogallery_m.jpeg?hash=2016-01-20-14-56-02

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов